iyimi boyle bilgi sitesi

Danimarka’da Gezilecek En Güzel 10 Müze

Gezi 31 Aralık 2018
Danimarka’da Gezilecek En Güzel 10 Müze

Birbirinden değerli sanat eserlerinin sergilendiği müzeleriyle, kültür sanat aşığı gezginlerin en gözde seyahat rotalarından biri de şüphesiz Danimarka. Her yıl birçok ziyaretçinin ziyaret ettiği dünyaca ünlü müzelerden en çok ilgi görenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Danimarka’da Gezilecek En Güzel 10 Müze

1- Moesgaard Museum (Aarhus, Danimarka): İnsanlar ve ataları üzerine sergilere ev sahipliği yapan, yenilikçi yer altı müzesi.

2- Louisiana Modern Sanat Müzesi (Humlebaek, Danimarka): Danimarka’daki en güzel sanat müzelerinden biridir. Bu müzeye gelmek için mutlaka Cophanegen Kart alın. Müzeye gidiş geliş tren 100 TL ve müzeye giriş 50 TL. Kartınız olursa hepsi bedavaya geliyor.

3- Ny Carlsberg Glyptotek (Kopenhag, Danimarka): Müze, Ny Carlsberg bira fabrikasının sahibi Carl Jacobsen’in 1842-1914 yılları arasında oluşturduğu zamanının en geniş sanat koleksiyonuna sahiptir. Çağdaş Fransız ve Danimarka eserlerinden, tarihi Mısır, Yunan, İtalyan ve Yakın Doğu sanat eserlerine kadar geniş bir sunuma sahiptir.

4- Aros Aarhus Sanat Müzesi (Aarhus, Danimarka): 18. yüzyıl modern çağ Danimarka sanat eserlerinin sergilendiği, dairesel ve panoramik çatıya sahip büyük bir müzedir. Kuruluş tarihi: 6 Ocak 1859.

5- Cold War Museum Stevnsfort (Roedvig, Danimarka): Soğuk Savaş sırasında yaşananlar hakkında büyüleyici hikayeler sunan müzeyi yaklaşık iki saatte gezebilirsiniz.

6- David Collection (Kopenhag, Danimarka): Rosemborg Kalesi ve parkının yakınında bulunan müze Kopenhag’daki birkaç ücretsiz müzeden biridir. David tarafından toplanan İslami kültür koleksiyonunu içeren lüks saray 5 kattır.

7- The Funen Village (Odense, Danimarka): Tıpkı Hans Christian Andersen’in zamanındaki gibi yarı ahşap evleriyle 19. yüzyıldan kalma Funen köyü. Açılış tarihi: 1946
Adres: Sejerskovvej 20, 5260 Odense, Danimarka

8- Danmarks Industrimuseum (Horsens, Danimarka): Harika bir yer. Büyük ve küçük çocuklar ve çocuksu ruhlar için iyi bir yer.

9- Thorsvang – Danmarks Samlermuseum (Stege, Danimarka): Müze oldukça canlı renkler ve büyük bir mimari tasarım harikası. Ünlü Danimarkalı heykeltraş Bertel Thorvaldsenhouses ile Danimarkalı heykeltıraş Bertel Thorvaldsen eserlerini burada görebilirsiniz.

10- Ulusal Müze (Kopenhag, Danimarka): Kopenhag’da bulunan Danimarka Milli Müzesi; Taş Devri, Viking Devri, Orta Çağ, Rönesans ve Modern Danimarka tarihini sergiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.