iyimi boyle bilgi sitesi

Samsung mu daha iyi iPhone mu?

Bilim ve Teknoloji 13 Ağustos 2016
Samsung mu daha iyi iPhone mu?

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri herkesin aklındaki en önemli sorulardan biri de Samsung telefonlar mı yoksa Iphone telefonlar mı daha iyidir. Her markanın kendine özgü tarzı ve benimsediği teknoloji var. Yazımızın devamında her markayı kendine özgü tasarımları ve üretim şekilleri ile değerlendireceğiz. Yeni telefon alırken modelden çok hangi markayı kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. O markanın bütçeniz için en uygun olan modelini kullanmalısınız.

Samsung Mobil Telefonların Avantajları

1– Android işletim sistemi kullandığı için daha özgürdür. Birçok uygulama bedavadır. Kısıtlama olmadığı için rahatlıkla fotoğraf ve müzik yüklenir. Android işletim sistemi açık kaynaklı bir işletim sistemidir. Uygulama kurmayı, telefon üzerinde çeşitli deneyler yapmayı, tema yüklemeyi ve telefona birçok açıdan müdahale etmeyi seviyorsanız Android işletim sistemi buna müsaade edecektir.

2– Uygulama marketlerindeki çeşitlilik iOS’a göre çok daha fazladır.

3– Samsung yapı itibari ile iPhone’dan daha pratiktir. Kolayca bilgisayardan müzik yükleyebilirsiniz. Telefonunuzu birçok bilgisayarda yedekleyebilirsiniz.

4– Ekranın uyanık kalması, parmak izi, nabız, geri tuşu vb.

5– Bir de usb sarj ucu artık bir dünya standardı haline gelmiştir. Apple hala bunu kullanmama konusunda ısrarcı olsa da Samsung kullanıyorsanız şarj kablosu bulamanız çok kolaydır.

Samsung Mobil Telefonların Dezavantajları

1– Android işlerim sistemi kullanan Samsung, LG gibi telefonlar daha özgürce kullanılır fakat bu özgürlük de beraberinde kötü niyetli yazılımlar, hataları ve kasmaları getirir. Telefonunuz çok kolay bir şekilde virüs kapabilir.

2– Andorid işletim sistemi kendini sürekli güncelleyen bir işletim sistemidir. Buna erişemeyen modeller hızlı şekilde piyasada güç kaybeder. Bu yüzden telefonlarınızın değeri iPhone’a göre çok daha hızlı düşer.

3– Samsung telefonlar, Iphone telefonlara göre daha çok arıza yapmaktadır.

4– Samsung akıllı telefonlar, açık kaynaklı işletim sistemi kullandığı için daha savunmasızdır. Bu yüzden verileriniz tehlike altında olabilir.

iPhone Mobil Telefonların Avantajları

1– Kendi işletim sistemini kullanır ve üzerinde kullanılan tüm malzemeler Apple ürünüdür. Parçalar arasında ki bu uyum cihazlardan daha yüksek verim almamızı sağlar.

2– iPhone’un kullandığı lensler diğer markaların oldukça üstündedir.

3– Müzik dinleme konusunda iPhone ve Sony diğer markaların oldukça üstündedir.

4– iPhone yapısı itibari ile oldukça seri ve stabil çalışır.

5– Uygulamalar arası geçişleri, renkler ve tasarımı oldukça sade ve kullanışlıdır.

6– Gösterişten uzakta sadece yapacağı işe odaklanan Zen budizminin eseridir. Çünkü tasarımcısı Steve Jobs tüm tasarımlarını ve yazılımlarını Zen budizminden esinlenerek yapmıştır.

7– iPhone için antivirüs programı yok denilecek kadar azdır. Kullanmaya da ihtiyaç yoktur.

iPhone Mobil Telefonların Dezavantajları

1– iPhone telefonları kullananların en çok zorladığı konu iTunes kullanma zorunluluğunun olmasıdır. Eğer iPhone telefonunuza müzik yüklemek, bilgisayara fotoğraf yüklemek gibi işlemler yapacaksanız, iTunes indirmeniz ve bir Apple hesabı ile giriş yapmanız gerekir. Bu işlemlere yabancı olan kullanıcılar bu yüzden iPhone almaya çekinir. Ancak bu özellik iPhone’u virüslerden ve diğer zararlı yazılımlardan korur. Çünkü iPhone verileri mühendisleri tarafından oldukça sıkı takip edilmektedir.

2– Bazı programlar iPhone da çalışmaz. Örneğin ses kayıt etme uygulamaları, gizli kamera uygulamaları, başkasının telefonuna erişmeye izin veren yazılımlar, bazı şaka uygulamalarını iPhone da göremezsiniz.

3– iPhone’da Bluetooth yoktur. Aslında bluetooth eski bir teknolojidir. Günümüzde veri transferi daha çok Whatsapp gibi uygulamalar üzerinden yapılmaktadır. iPhone da Bluetooth sadece cihazlar arası veri transferi için yoktur. Kulaklık gibi bu özelliğe ihtiyaç duyan tüm cihazlar iPhone ile de çalışır.

Son söz: Android işletim sisteminin açık kaynaklı olması ve özgürlük sizin için önemli ise, Samsung  akıllı telefonlarından birini alın. İyi, stabil, şık, güvenilir ve temiz bir telefon arıyorsanız iPhone alın. Hangi modelini alacağınız tamamen size kalmış.

Bu telefonları kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.

Yorumlar

Yazıya 4. yorum yapılmış.

elif 21 Ağustos 2016

en iyisi LG hem şık hem de kullanıslı o kadar..

betul arshi 6 Aralık 2017

Aynen bende öyle düşünüyorum

burak 15 Mart 2018

LG pişmanlıktır.Bir daha ne alarım ne de aldırırım özellik lg g3 samsung veya iphone

Kerem 28 Mart 2021

hem iPhone ve hem Samsung kullanıcısı olarak; samsung apple dan daha işlevsel ve hızlıdır. bu hız nereden mi geliyor? (yüksek miktarda ram sayeside) 4-14 GB arası ram seçenekleri android de. ama ios ta max. 6 GB ram var. (2021)