iyimi boyle bilgi sitesi

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon

Dizinin Türkçe ismi “Bu Aşka Ne Ad Vermeli?” ve diğer bilinen ismi ile Bir Garip Aşk olan Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisi en popüler Hint dizilerinden biridir. 398 bölümden oluşan uzun soluklu dizi, dünya genelinde en çok izlenen ve beğenilen Hint dizlerinden biridir. Ama 398 bölüm olması sizi korkutmasın, her bir bölüm 20 dakika sürüyor. Birinci bölümden, en son bölüme kadar soluksuz izlenecek bir dizi olan Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Hint dizisinde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Bir bölüm izlemek için ekran karşısına geçtiğinizde, bir bakıyorsunuz 5-6 bölüm izlemişsiniz. İngilizce ismi “What Shall I Name This Love?” olan dizi romantik ve dram türünün en iyi örneklerinden biridir. 6 Haziran 2011 – 30 Kasım 2012 yılları arasında yayınlanan diziyi bir izleyen bir kez daha izlemek istiyor. Yönetmenliğini Arshad Khan ve Lalit Mohan’ın yaptığı bu güzel Hint dizisini bazı sitelerde Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.  Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisi 398 bölüm yayınlandıktan sonra oyuncular ayrılma kararı almış bundan sonra dizi “Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Ek Baar Phir” adı altında farklı oyuncularla ikinci sezon olarak devam etmiştir. Bu arada Hint dizilerin genel özelliği sanırım, dizinin ilk bölümleri biraz sıkıcı başlıyor. Ama dizide 20. bölümden sonra kendinizi kaptırıyorsunuz. Mesela ünlü Hint dizisi Madhubala Ek Ishq Ek Junoon 648 bölümden oluşur, ama ilk 20-30 bölüm biraz sıkıcı gelebilir. Ama 25’li bölümlerden sonra bu dizinin müptelası olabilirsiniz.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon hint diziIss Pyaar Ko Kya Naam Doon Konusu

Hayatta bazen sevebileceğiniz en son kişi, onsuz yaşayamayacağınız tek kişi olabilir. Yanında bir dakika kalmaya bile tahammülünüz yokken, o kişinin yanından sonsuza dek ayrılmak istemeyebilirsiniz. Birbirleriyle olamayan ama ayrı da kalamayan iki kişinin hikayesini bu dizinin içinde bulacaksınız.

Khushi (Sanaya Irani) ve Arnav (Barun Sobti), inanılması zor olan bir aşk hikayesini konu alan dizide, bazen nefret duyguları yaşarken, bazende keşke bende böyle bir aşkın içinde olsam diyeceksiniz.

Birbirlerini seviyorlar mı? yoksa birbirlerinden nefret mi ediyorlar bir türlü anlayamadığımız Khushi ve Arnav, taban tabana zıt ideolojilere sahip iki arkadaşımız. Khushi son derece duygusal bir kızken, Arnav için duyguların hiçbir değeri yoktur. Khushi’nin insanlarla ilişkileri hayatta en önem verdiği şeyken, Arnav her insanın bir fiyatı olduğunu düşünür. Arnav her insanın çıkarları için hareket ettiğini düşünür. Ama aşk çıkar tanımaz, aşk önüne çıkan hiç bir engeli tanımaz.

barun sobti ve sanaya gifKhushi, henüz 18 yaşında kendi halinde olan ve aile değerlerine bağlı, etrafına mutluluk dağıtmayı seven bir kızdır.  İnandığı şeyler için sonuna kadar mücadele eder. Manevi değerlere önem verir. Ailesinin zorlaması ile Arnav ile evlendi. Arnav, duygu yüklü bu güzel kıza o kadar eziyet etti ki, hiç bir insan Khushi gibi dayanamazdı. Bu arada khushi yardıma muhtaçken olduğu durumlarda bile, yinede Arnav’a boyun eğmez. Bu ikilinin birbirleriyle didişmeleri bazen dramatik olsa da bazen son derece komik ve eğlenceli olabilmektedir. Zaten diziyi güzel yapanda budur. Bir dakika önce gülerken, 1-2 dakika sonra hüngür hüngür ağlayabilirsiniz.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon konusuArnav, acıma duygusunda yoksun, maddi çıkarların en planda olduğuna inanan ve parayla her şeyin sahibi olabileceğini düşünen 28 yaşında bir adamdır. Amacına ulaşmak için tüm imkanlarını kullanır hatta insanları bile çıkarları için feda edebilir. Dizideki Arnav karakteri gerçek hayatta nefret edilecek insan tiplerinden; kendini beğenmiş, ukala, dediğim dedik, her şeyi parayla ölçen. Ne kadar sinir bozucu özellik varsa bu adam da toplamışlar.

Payal Gupta (Deepali Pansare): Khushi’nin ablasıdır. Sakin yetenekli bir genç kızdır. Aslında Khushi ile gerçekten kardeş değillerdir. Payel’in babası, öz annesi ölünce Khushi’nin teyzesi ile evlenmiştir. Bu yüzden beraber büyümüşlerdir.

Akash Sing Raizada (Akshay Dogra): Arnav’ın küçük kuzenidir. Arnav gibi sert biri değildir. Tam aksine sakin, anlayışlı bir insandır. Arnav ve Akash kardeş kadar birbirlerine yakındırlar.

Anjali Sing Raizada Jai (Daljeet Kaur Bhanot): Arnav’ın sevecen dünya tatlısı ablasıdır. Bacağında bir sakatlığı vardır. Hassas bir yapısı olduğu için aile tarafından dikkatle korunmaktadır. Anjali evlidir ama henüz çocuğu yoktur. Kocasını çok seven Anjali etrafına mutluluk saçar. Çok zor günler yaşamıştır. Arnav ve Anjali henüz çocukken anne ve babaları aynı gün intihar etmişler, bu durum Anjali üzerinde travma etkisi yaratmıştır. Bu acı olaydan dolayı Arnav ve Anjali birbirlerine sımsıkı bağlanmıştır.

Manorama Sing Raizada (Utkarsha Naik): Akash’ın annesi Arnav ve Anjali’nin ise yengesidir. Sonradan görme dediğimiz türdendir.  Akash’a çok bağlıdır. Anjali’yi en çok koruyanlardan biridir. Ama Arnav’dan çekinmektedir.

iss-pyaar-ko-kya-naam-doon-tum-oyuncularDevyani Sing Raizada (Jayshree): Raizada ailesinin en büyüdür. Arnav ve Anjali’nin anneannesidir. Akash’ın ise babaannesidir.

Lavanya (Sana khan): Arnav’ın şirketinde çalışan modern görünümlü iyi eğitimli genç ve güzel bir kadındır. Kısa bir süredir Arnav’la birliktedir. Arnav’a aşıktır. Ama Arnav’dan korkmaktadır. Arnav etrafına korku saldığı için etrafındaki herkes Arnav’dan çekinmektedir.

Shashi Gupta (Sanjay Batra): Payel ve Khushi’nin babasıdır. Aslında Khushi’nin eniştesi olmasına rağmen onu kendi öz kızından asla ayırmamıştır. Son derece dürüst ve onurlu bir adamdır.

Nanda Kishore (Karan Goddwani): Anjali, Arnav ve Akash’ın yurt dışında yaşayan diğer bir kuzenleri, yaşça hepsinden küçüktür. Sevimli, heyecanlı bir delikanlıdır. Khushi’nin en yakın arkadaşlarındandır.

Garima Gupta (Tuhina Vohra/Pyumori Mehta): Shashi’nin ikinci eşidir. Kızlarına ve eşine düşkün orta yaşlarda çok güzel bir kadındır.

Madhumati Gupta (Abha Parmar): Shashi’nin ablası, Payel’in ise öz halasıdır. Aslında Khushi ile pek geçenemezler.

Shyam Manohar Jha (Abhaas Mehta): Khushi’nin halasının evine kiracı olarak girmiş genç bir avukattır. Khushi’ye karşı ilgisi vardır. Khushi’nin halası, Shyam’ın en büyük destekcisidir. Bu ikilinin evlenmesini istemektedir.

Subhadra Malik (Swati Chitnis): Arnav ve Anjali’nin babaanneleridir.

Zıt kutuplar birbirini çeker teorisini adeta destekleyen bir dizi olan Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Hint dizisinde bu iki ayrı karakterin ilginç yaşamlarına tanık olacaksınız. Onlarla birlikte güleceksiniz ve onlarla birlikte ağlayacaksınız. Hatta onlarla birlikte nefret edeceksiniz, onlarla birlikte aşık olacaksınız.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisinin Türkçe dublaj versiyonunu Kanal 7 televizyonu, haftaiçi saat 16:00 dan sonra Bir Garip Aşk ismiyle yayınlıyor. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Türkçe dublaj izlemek için Bir Garip Aşk izle olarak internet ortamında arayabilirsiniz.

iss-pyaar-ko-kya-naam-doonIss Pyaar Ko Kya Naam Doon Oyuncuları

Barun Sobti , Arnav Singh Raizada rolünde oynuyor.
Sanaya Irani, Khushi Kumari Gupta Singh Raizada rolünde oynuyor.
Vishesh Bansal, Aarav Raizada rolünde oynuyor.
Daljeet Kaur Bhanot, Anjali Jha rolünde oynuyor.
Abhaas Mehta, Shyam Manohar Jha rolünde oynuyor.
Deepali Pansare, Payal Gupta Singh Raizada rolünde oynuyor.
Akshay Dogra, Akash Singh Raizada rolünde oynuyor.
Karan Goddwani, Nanda Kishore rolünde oynuyor.
Sanjay Batra, Shashi Gupta rolünde oynuyor.
Tuhina Vohra/Pyumori Mehta, Garima Gupta rolünde oynuyor.
Abha Parmar, Madhumati Gupta rolünde oynuyor.
Jayshree,  Devyani Raizada rolünde oynuyor.
Utkarsha Naik, Manorama Raizada rolünde oynuyor.
Rajesh Jais, Mahendra Raizada rolünde oynuyor.
Sana khan (Sana Makbul), Lavanya Kashyap rolünde oynuyor.
Swati Chitnis, Subhadra Devi rolünde oynuyor.
Madhura Naik, Sheetal Kapoor rolünde oynuyor.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Romantik Anlar

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon En Romantik Sahneler

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon İzleyici yorumları

  • İzlediğim bazı Hint filmlerinin de etkisiyle tesadüfen denk geldiğim bu diziyi izledim. Bu dizi benim ilk Hint dizimdi. Başlangıçta dizinin sonunu getireceğimden pek emin değildim. Ama KHUSHİ’yi görünce işler değişti. Dünya kadar film izledim o kadar bayan karakter gördüm ama KHUSHİ kadar hiç kimseden etkilenmemiştim. İnanılmaz bir çekim gücü olan Khushi’ye aşık oldum. Mimikleri, doğal güzelliği, konuşması, cıvıl cıvıl hareketleri, şirinlikleri, kocaman gözlerle bakışı gerçekten çok etkileyici. Ani şaşkınlıkları, dünya tatlısı gülüşü, insanlığı, sadakati, yardımseverliği, masumiyeti ile hayran kalınası biri. Çok hoş ses tonuyla’ha!’ deyişi:) adamı bitirir. Sanırım Khushi’nin etkisinde uzun bir süre kalacam.
    Arnav’a da ayrıca sinir oldum, Khushi’ye olan kaba davranışları beni çok sinirlendirdi. Arnav’ın kibiri çok sinir vericiydi. Ama her şeye rağmen güzel bir diziydi. Özellikle de bayanlar için süper bir dizi. Emeği geçenlere teşekkürler. Seni seviyorum KHUSHİ.
Yorumlar

Yazıya 88. yorum yapılmış.

1 2
zeynep 16 Ocak 2016

çok güzel

deryaa 21 Ocak 2016

ilk defa hint dizisi izliyorum ve resmen diziye bayıldım…bizim türk dizileri cok sıkıcı ama dizi muhtesem..

sevda Yıldız 26 Ocak 2016

keşke yeni bölümler tekrar baslayabilse

BETÜL BULUT 31 Ocak 2016

BU FİLMİ ANNEMLE BEN ÇOK SEVİYORUZ. HER GÜN İZLİYORUZ. VALLAHİ BU FİLM HARİKA SÜPER MUHTEŞEM.

Rümeysa doğramacı 4 Şubat 2016

Ya bu diziye bayılıyorum ksuhi Arnav anjali we diqer oyuncular hepsini cook SeWiYoRuMmM selam merhaba güle güle :)))

Merve koça 5 Şubat 2016

Bu filme bayılıyorum böyle aşkla sabırla bir aşk yaşamak isterdim ve arnav tam benim kalemim bayılıyorum yaşadıkları yerde görmeyi çok isterdim tanışmayı da tabiki

rum 19 8 Şubat 2016

Muhtesem bencede bayildik bitince tekrar yayinlayin mutis bir dizi I love you NK

Zeynep 11 Şubat 2016

Karan Goddwani çok iyi biri

Zeynep 11 Şubat 2016

Çok tatlı dimi

deniz kurtduman 12 Şubat 2016

dizinin ikinci sezonuna geçtim ve 8 bölümde bittiiiii ve ben bu dizi için haftalardır sokağa cıknmadan sabah 4 den gece 6 ya kadar izleerdim ve suan bitii nabıcam bilmiyorummm allahım barun’u birdaha nerde görücezz :((((((( neden bitti ki araştırdım yani bitmiş olmalı final diyordu off nabıcam şimdi:((

sanaya sobti ♥ 13 Şubat 2016

Ya bende bayildim bu diziye vaala normalde hic bir diziye bu kadar baglanmam ona okadar baglandim ki ruyalarimda bile bir garip aski izliyorum zeynep dogru soyluyon nk cook tatli dimi yerim ben onu hele arnav ve kusi hastasiyim onlarin birbirlerine cok ama cok yakisiyorlar keske gercektede boyle olsa bide kanal 7 ne olur dizi bittiginde ya tekrar verin yada arnavla kusinin yeni filmlerini verin. LUTFEN♥★

melisa A. 15 Şubat 2016

Arnav benim kimseye vermem aşkınmmmmmm çok tatlısın

melike 15 Şubat 2016

muhteşem olmuş

Yıldız Tilbe 15 Şubat 2016

Diziyi çok seviyorum. Arkadaşım da… Hep bu diziyi konuşuruz.
Ama dizi Türkiye’ de ekim ayında yayınlandı. Ama burda 16 Temmuz’ u gösteriyor.

Yıldız Tilbe 15 Şubat 2016

HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM

Adsız, zz 17 Şubat 2016

Nk askimmmm bitanemsin benimmm sen üzülme kuşi yoksa ben varım bırak yaw o arnav delisi benim ol canımın içi yakışıklım arnav senide seviyorum ama nk bambaşka:-D

Nk nin aşkı 17 Şubat 2016

Yaw ne adsız ı yanlış yazdım nk nin aşkıyım ben AŞKIM Mmmmmmm

Feyza 17 Şubat 2016

Çok güzel bir film bu günkü bölümü baya acıklıydı

elif 19 Şubat 2016

ya shyam gidincede filmde heyecan kalmıyor. ama yınede çok güzel . cok karizmatiksin shyam

elif 23 Şubat 2016

biriniz nk yi biriniz arnavı aldı e o zaman sende benim ol shyam. seni çok seviyorum. çok tatlısın.KARİZMAAA

esra 23 Şubat 2016

Ya nolu bu dizi nin bölümleri devam etsin mükemmel bir dizi mükemmmel tek kelimeyle harikaaaaaaa

esra 23 Şubat 2016

Bu arada dizinin en yakısıklısı arnav sing rayzada mükemmel birisi ya anca onla khushi baş ç8kabiliyooooo

esra 23 Şubat 2016

İnşallah bu dizi mutlu son biter

elif 23 Şubat 2016

arnav bulunmaz HİNT kumaşı bunu kimse inkar edemezz….

nidanur kizil 24 Şubat 2016

Bu hint filmine bayılıyorum

elif 24 Şubat 2016

khushı filmin sonunda ölecek diyorlar bu dogrumu ???

ilayda k. 24 Şubat 2016

BEN KUŞİ TABİKİ SEVGİLİMDE ARNAV OLUYOR :)

mivra ilkhan 24 Şubat 2016

bu filme bayılıyorum hatta hoca bir ödev verdi ve bende bunu yazıyorum şuan Khushi Kumari Gupta Singh Raizada AND Arnav Singh Raizada ay canlarım benim yerim sizi ya :) <3 ;} <3 <3 <3

Hadise 24 Şubat 2016

Çocuklar bu filmi ben de izliyorum sizin gibi çocuklar biliyor musunuz ben de az önce ne düşünüyordum? belgi hintce bir şarkı yaparım bu filmde söylerim güzel olur mu?
yıldızcım sen de ordasın okudum mesajını yine hayranlarım diye hitap etmişsin :)

SEVGİLERİMLE BEN HADİSE ABLANIZ SİZİ ÇOOOOOOOOK ÖPÜYORUMMMMMMMMMMMM <3 <3 <3

elif a. 24 Şubat 2016

pashmeen seni öldürmesin ilayda? aman dikkat et .

elif 25 Şubat 2016

hadise az kalsın şarkıcı olduguna inanıyodumm canım.

yazgül tarhan 25 Şubat 2016

Neolur bir garip aşk hiç bitmesin

yazgül tarhan 25 Şubat 2016

Cok güzel bi filim bitmesiiiiiiiiiiiiiiiiiin

yazgül tarhan 25 Şubat 2016

Arnava hastayiiiiiiiim lutfen bitmesin cok ama cok yakışklı

elif 25 Şubat 2016

yazgul tarhan biz de zaten bitecek demedikki…

elif 26 Şubat 2016

pardon admin hadise ve yıldiz tilbe gerçek mi? hayranlarım falan derken?

elif (kushi 27 Şubat 2016

Gercekten guzel bir dizi her bolumunu heycanla seyrediyorum turk dizilerini biraktim tek sevdigim ve hic kacirmak istemedigim bir dizi bas roller muhtesem cok uyumlular sonunda arnavi asik etmeye basardi kusicik sizi cooook seviyorum .❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

şevval özbek 1 Mart 2016

çok güzel bir bi film keşke sonsuza kadar devam etse finali kaldırsalar bir garip aşk devam etse

şevval özbek 1 Mart 2016

barun sobti seni türkiyeye her zaman davet ediyoruz kapılarımız sana açık keşke batmana gelsen

Edasu oğuz 6 Mart 2016

Cooook guzel. Bir dizi ya hayranim batunummmm ssni cok seviyorumm

Khushi Kumari Gupta singh Raizada 6 Mart 2016

Ben Arnav ve khushi yı çok çok seviyorum teske gerçek dünyada da evli olsalar ama gerçekten teske bu dizi dünyanın sonuna kadar verilse gerçekte diziye aşık oldum bu ikili harika hem de çok komik hem çok dramatik ama her zaman romantik

gül anılan 10 Mart 2016

bu dizi muhteşem işimi bırakıpta izliyorum türk dizileri sıkıcı ama hint filmleri harika saat 4 ü iple çekiyorum 4 ile 6 arası yokum

sevim koldar 12 Mart 2016

Cok basarili ve guzel bir film,ayni zamandada kaliteli askin en temiz ve en masum halini anlatiliyor.cok seviyorum.arnavi ve kushiyi cok seviyorum.

merve sighayzada 15 Mart 2016

‘Ok güzel bir film bayildimmm selam merhaba güle güle✋✋✋

ayse 16 Mart 2016

Bir garip ask bagimlilik yapan bir dizi olene kadar izleyebilirim noluuuuuuuuur finsl olmasin

sarun 24 Mart 2016

Keşke ama dizii bitiyoo

hayat 28 Mart 2016

Anemm bu diziyi çok seviyordu zati yemekte yapmazdı bitine üzülmedim ama annem çok üzüldü

hayat 28 Mart 2016

İYki biti

Aynur 1 Nisan 2016

Hiç bi dizide bu kadar aglicami gulcemi heycanlancami tahmin etmemiştm keske hiç bitmeseydi tekrar verseler her sahnesi cok guzeldi özellıkle kuşi ve arnavın teri meri sarkısıni verdigi sahne bayıldm emegi gecen herkeze tsk :)❤❤

Yusuf uygun 21 Nisan 2016

Evet güzel ama kızın soy adı ne