iyimi boyle bilgi sitesi

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon

Tv-Magazin 16 Temmuz 2015
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon

Dizinin Türkçe ismi “Bu Aşka Ne Ad Vermeli?” ve diğer bilinen ismi ile Bir Garip Aşk olan Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisi en popüler Hint dizilerinden biridir. 398 bölümden oluşan uzun soluklu dizi, dünya genelinde en çok izlenen ve beğenilen Hint dizlerinden biridir. Ama 398 bölüm olması sizi korkutmasın, her bir bölüm 20 dakika sürüyor. Birinci bölümden, en son bölüme kadar soluksuz izlenecek bir dizi olan Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Hint dizisinde zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Bir bölüm izlemek için ekran karşısına geçtiğinizde, bir bakıyorsunuz 5-6 bölüm izlemişsiniz. İngilizce ismi “What Shall I Name This Love?” olan dizi romantik ve dram türünün en iyi örneklerinden biridir. 6 Haziran 2011 – 30 Kasım 2012 yılları arasında yayınlanan diziyi bir izleyen bir kez daha izlemek istiyor. Yönetmenliğini Arshad Khan ve Lalit Mohan’ın yaptığı bu güzel Hint dizisini bazı sitelerde Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.  Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisi 398 bölüm yayınlandıktan sonra oyuncular ayrılma kararı almış bundan sonra dizi “Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Ek Baar Phir” adı altında farklı oyuncularla ikinci sezon olarak devam etmiştir. Bu arada Hint dizilerin genel özelliği sanırım, dizinin ilk bölümleri biraz sıkıcı başlıyor. Ama dizide 20. bölümden sonra kendinizi kaptırıyorsunuz. Mesela ünlü Hint dizisi Madhubala Ek Ishq Ek Junoon 648 bölümden oluşur, ama ilk 20-30 bölüm biraz sıkıcı gelebilir. Ama 25’li bölümlerden sonra bu dizinin müptelası olabilirsiniz.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon hint diziIss Pyaar Ko Kya Naam Doon Konusu

Hayatta bazen sevebileceğiniz en son kişi, onsuz yaşayamayacağınız tek kişi olabilir. Yanında bir dakika kalmaya bile tahammülünüz yokken, o kişinin yanından sonsuza dek ayrılmak istemeyebilirsiniz. Birbirleriyle olamayan ama ayrı da kalamayan iki kişinin hikayesini bu dizinin içinde bulacaksınız.

Khushi (Sanaya Irani) ve Arnav (Barun Sobti), inanılması zor olan bir aşk hikayesini konu alan dizide, bazen nefret duyguları yaşarken, bazende keşke bende böyle bir aşkın içinde olsam diyeceksiniz.

Birbirlerini seviyorlar mı? yoksa birbirlerinden nefret mi ediyorlar bir türlü anlayamadığımız Khushi ve Arnav, taban tabana zıt ideolojilere sahip iki arkadaşımız. Khushi son derece duygusal bir kızken, Arnav için duyguların hiçbir değeri yoktur. Khushi’nin insanlarla ilişkileri hayatta en önem verdiği şeyken, Arnav her insanın bir fiyatı olduğunu düşünür. Arnav her insanın çıkarları için hareket ettiğini düşünür. Ama aşk çıkar tanımaz, aşk önüne çıkan hiç bir engeli tanımaz.

barun sobti ve sanaya gifKhushi, henüz 18 yaşında kendi halinde olan ve aile değerlerine bağlı, etrafına mutluluk dağıtmayı seven bir kızdır.  İnandığı şeyler için sonuna kadar mücadele eder. Manevi değerlere önem verir. Ailesinin zorlaması ile Arnav ile evlendi. Arnav, duygu yüklü bu güzel kıza o kadar eziyet etti ki, hiç bir insan Khushi gibi dayanamazdı. Bu arada khushi yardıma muhtaçken olduğu durumlarda bile, yinede Arnav’a boyun eğmez. Bu ikilinin birbirleriyle didişmeleri bazen dramatik olsa da bazen son derece komik ve eğlenceli olabilmektedir. Zaten diziyi güzel yapanda budur. Bir dakika önce gülerken, 1-2 dakika sonra hüngür hüngür ağlayabilirsiniz.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon konusuArnav, acıma duygusunda yoksun, maddi çıkarların en planda olduğuna inanan ve parayla her şeyin sahibi olabileceğini düşünen 28 yaşında bir adamdır. Amacına ulaşmak için tüm imkanlarını kullanır hatta insanları bile çıkarları için feda edebilir. Dizideki Arnav karakteri gerçek hayatta nefret edilecek insan tiplerinden; kendini beğenmiş, ukala, dediğim dedik, her şeyi parayla ölçen. Ne kadar sinir bozucu özellik varsa bu adam da toplamışlar.

Payal Gupta (Deepali Pansare): Khushi’nin ablasıdır. Sakin yetenekli bir genç kızdır. Aslında Khushi ile gerçekten kardeş değillerdir. Payel’in babası, öz annesi ölünce Khushi’nin teyzesi ile evlenmiştir. Bu yüzden beraber büyümüşlerdir.

Akash Sing Raizada (Akshay Dogra): Arnav’ın küçük kuzenidir. Arnav gibi sert biri değildir. Tam aksine sakin, anlayışlı bir insandır. Arnav ve Akash kardeş kadar birbirlerine yakındırlar.

Anjali Sing Raizada Jai (Daljeet Kaur Bhanot): Arnav’ın sevecen dünya tatlısı ablasıdır. Bacağında bir sakatlığı vardır. Hassas bir yapısı olduğu için aile tarafından dikkatle korunmaktadır. Anjali evlidir ama henüz çocuğu yoktur. Kocasını çok seven Anjali etrafına mutluluk saçar. Çok zor günler yaşamıştır. Arnav ve Anjali henüz çocukken anne ve babaları aynı gün intihar etmişler, bu durum Anjali üzerinde travma etkisi yaratmıştır. Bu acı olaydan dolayı Arnav ve Anjali birbirlerine sımsıkı bağlanmıştır.

Manorama Sing Raizada (Utkarsha Naik): Akash’ın annesi Arnav ve Anjali’nin ise yengesidir. Sonradan görme dediğimiz türdendir.  Akash’a çok bağlıdır. Anjali’yi en çok koruyanlardan biridir. Ama Arnav’dan çekinmektedir.

iss-pyaar-ko-kya-naam-doon-tum-oyuncularDevyani Sing Raizada (Jayshree): Raizada ailesinin en büyüdür. Arnav ve Anjali’nin anneannesidir. Akash’ın ise babaannesidir.

Lavanya (Sana khan): Arnav’ın şirketinde çalışan modern görünümlü iyi eğitimli genç ve güzel bir kadındır. Kısa bir süredir Arnav’la birliktedir. Arnav’a aşıktır. Ama Arnav’dan korkmaktadır. Arnav etrafına korku saldığı için etrafındaki herkes Arnav’dan çekinmektedir.

Shashi Gupta (Sanjay Batra): Payel ve Khushi’nin babasıdır. Aslında Khushi’nin eniştesi olmasına rağmen onu kendi öz kızından asla ayırmamıştır. Son derece dürüst ve onurlu bir adamdır.

Nanda Kishore (Karan Goddwani): Anjali, Arnav ve Akash’ın yurt dışında yaşayan diğer bir kuzenleri, yaşça hepsinden küçüktür. Sevimli, heyecanlı bir delikanlıdır. Khushi’nin en yakın arkadaşlarındandır.

Garima Gupta (Tuhina Vohra/Pyumori Mehta): Shashi’nin ikinci eşidir. Kızlarına ve eşine düşkün orta yaşlarda çok güzel bir kadındır.

Madhumati Gupta (Abha Parmar): Shashi’nin ablası, Payel’in ise öz halasıdır. Aslında Khushi ile pek geçenemezler.

Shyam Manohar Jha (Abhaas Mehta): Khushi’nin halasının evine kiracı olarak girmiş genç bir avukattır. Khushi’ye karşı ilgisi vardır. Khushi’nin halası, Shyam’ın en büyük destekcisidir. Bu ikilinin evlenmesini istemektedir.

Subhadra Malik (Swati Chitnis): Arnav ve Anjali’nin babaanneleridir.

Zıt kutuplar birbirini çeker teorisini adeta destekleyen bir dizi olan Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Hint dizisinde bu iki ayrı karakterin ilginç yaşamlarına tanık olacaksınız. Onlarla birlikte güleceksiniz ve onlarla birlikte ağlayacaksınız. Hatta onlarla birlikte nefret edeceksiniz, onlarla birlikte aşık olacaksınız.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisinin Türkçe dublaj versiyonunu Kanal 7 televizyonu, haftaiçi saat 16:00 dan sonra Bir Garip Aşk ismiyle yayınlıyor. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Türkçe dublaj izlemek için Bir Garip Aşk izle olarak internet ortamında arayabilirsiniz.

iss-pyaar-ko-kya-naam-doonIss Pyaar Ko Kya Naam Doon Oyuncuları

Barun Sobti , Arnav Singh Raizada rolünde oynuyor.
Sanaya Irani, Khushi Kumari Gupta Singh Raizada rolünde oynuyor.
Vishesh Bansal, Aarav Raizada rolünde oynuyor.
Daljeet Kaur Bhanot, Anjali Jha rolünde oynuyor.
Abhaas Mehta, Shyam Manohar Jha rolünde oynuyor.
Deepali Pansare, Payal Gupta Singh Raizada rolünde oynuyor.
Akshay Dogra, Akash Singh Raizada rolünde oynuyor.
Karan Goddwani, Nanda Kishore rolünde oynuyor.
Sanjay Batra, Shashi Gupta rolünde oynuyor.
Tuhina Vohra/Pyumori Mehta, Garima Gupta rolünde oynuyor.
Abha Parmar, Madhumati Gupta rolünde oynuyor.
Jayshree,  Devyani Raizada rolünde oynuyor.
Utkarsha Naik, Manorama Raizada rolünde oynuyor.
Rajesh Jais, Mahendra Raizada rolünde oynuyor.
Sana khan (Sana Makbul), Lavanya Kashyap rolünde oynuyor.
Swati Chitnis, Subhadra Devi rolünde oynuyor.
Madhura Naik, Sheetal Kapoor rolünde oynuyor.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon Romantik Anlar

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon En Romantik Sahneler

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon İzleyici yorumları

  • İzlediğim bazı Hint filmlerinin de etkisiyle tesadüfen denk geldiğim bu diziyi izledim. Bu dizi benim ilk Hint dizimdi. Başlangıçta dizinin sonunu getireceğimden pek emin değildim. Ama KHUSHİ’yi görünce işler değişti. Dünya kadar film izledim o kadar bayan karakter gördüm ama KHUSHİ kadar hiç kimseden etkilenmemiştim. İnanılmaz bir çekim gücü olan Khushi’ye aşık oldum. Mimikleri, doğal güzelliği, konuşması, cıvıl cıvıl hareketleri, şirinlikleri, kocaman gözlerle bakışı gerçekten çok etkileyici. Ani şaşkınlıkları, dünya tatlısı gülüşü, insanlığı, sadakati, yardımseverliği, masumiyeti ile hayran kalınası biri. Çok hoş ses tonuyla’ha!’ deyişi:) adamı bitirir. Sanırım Khushi’nin etkisinde uzun bir süre kalacam.
    Arnav’a da ayrıca sinir oldum, Khushi’ye olan kaba davranışları beni çok sinirlendirdi. Arnav’ın kibiri çok sinir vericiydi. Ama her şeye rağmen güzel bir diziydi. Özellikle de bayanlar için süper bir dizi. Emeği geçenlere teşekkürler. Seni seviyorum KHUSHİ.
Yorumlar

Yazıya 91. yorum yapılmış.

1 2
Gizem uçgun 8 Mayıs 2016

En sevdiğim dizi keşke bitmese onu hiç unutmayacağım. Arnav Kuşi

Günel 8 Mayıs 2016

Çok güzel,şahane,muhteşem,iyi bir dizi.İşallah devamı gelir.

derya 17 Mayıs 2016

Bu flim neden bitti nedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeenn.keşke bitmeseydi. DERYA D. SÜMMEYYA

sarun love 19 Mayıs 2016

sizi cok seviyorum MUNTAZQM BİR DİZİM DUNYQNIN EN GUZEL DİZİSİ VE CİFTLERİ İNSALLAH DEVAM EDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRR ALLAH IM NOLURRRR I LOVE YOU SARUN

Nur Arya günen 21 Mayıs 2016

Yeter artık ya niye bitti ben onlar için Hindistan ‘a gidip onları göreceğim.
Bir garip aşk bittikten beri yas tutuyorum .

elif 24 Mayıs 2016

bu ask bitemezzzz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : ((((((((((((((

melike 30 Mayıs 2016

Mü_kem_mel

Fira xalilli 10 Haziran 2016

Muthis bir film Devamini cekseler super olur ve ya bu ikiliyi birbasqa dizide yiniden cekseler buna benzer bir filmde ola bilir super olurdu

Fatma 12 Haziran 2016

Sen gerçekten çok güzel ve yetenekli bir oyuncusun.Ayrıca çook da güzelsin.By diziyi ilk izlediğimde çok dikkatimi çektin.Resmen arnav ve khuşhi için izledim diziyi.O kadar güzel bir senaryo üzerine yazılmış ki izleyen herkesi çabucak ekran başına kilitleye biliyor. Kısacası sanaya irani seni çok seviyorum keşke bu yorumumu okuma şansın olsa ve keşke okuyabilsen. Bunu gerçekten çok istiyorum. Seni çok seviyorum sanaya irani keşke türkiyeye gelsen.Ayrica rudra ve paro yani mayra sana da bayılıyorum yani kısaca hangi rolde oynarsan oyna emin ol bütün dizilerin izleyeceğim ve seni unutmayacağım “Barun Sobti”❤”Sanaya İrani”

sarun_love 18 Haziran 2016

siz hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiç ayrrılmayın allahım sizi daim birlikte kılsın hiç birbirinizden ayrılmazsınız inşallah kelke yeni sezon olarak tekrar çekseler seni seviyorum aşkım sanaya irani❤barun sobti bizlere kendinizi unutturmayacak bir hafıza olarak beynimize kazıdınız sizleri çok seviyorum keşke sizi görebilseydim dizinin devamlarının gelmesi dileğiyle

okan 14 Temmuz 2016

bir gaizp aşkın 1saniye bile kaçırmadım hiç bitmese ne olur khuşiyi ve arnavı çok çok çok seviyorum

Miray Koca 26 Temmuz 2016

Bir yanlışın var. Khushi, Arnav ile ailesinin zoruyla evlenmiyor. Hatta ikisi kimsenin haberi yokken evleniyor. Arnav Khushi’yi benimle evleneceksin diye zorluyor bir şeyden dolayı. (Ne olduğunu spoi olduğu için yazmayacağım.) Ve bir de dizideki Garima Payal’in gerçek annesi değil mi? Siz Payal’in annesi öldü demişsiniz bu yüzden Garima ile sonradan evlendi demişsiniz. Dizideki Garima ile Shashi Payal’in gerçek annesi babası değil mi? Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Çünkü ben çok farklı biliyorum.

Zehra Sever 29 Temmuz 2016

Arkadaşlar siz hangi siteden izliyorsunuzz?

Asena 4 Aralık 2016

Arnav sinir bozucu değil başta olabilir ama sonra tam bir romantik prens ayrıca diziyi doğru durust izlenediginiz belli bilgilerin yarısı yanlış

Johne55 13 Aralık 2016

I really like your writing style, great info, thank you for putting up.

Neslihan Sanaya Şimşek 18 Aralık 2016

Sana Khan diğil Sana Makbul O yanlış olmuş ama öbür şeyler için teşekkür ederim.

damlaalbayrak 23 Aralık 2016

DÜNYANIN EN GÜZEL DİZİSİ

hergul şahpandar 14 Ocak 2017

kuşiii ve arnavv

hergul şahpandar 14 Ocak 2017

sanaya irani ve barun sobti turkiyeye gelebilseler keşke sevdiyim kişilerdir her ikiside

hergul şahpandar 14 Ocak 2017

bir garip aşk

esra biltekin 15 Ocak 2017

arnavla keşke ben evlenmiş olsaydım

ARSHİSMYLİFE 25 Şubat 2017

Arnav’ım HARİKAdır KHushi’m de Arnav sonradan iyi oluyor ama

Belma 5 Mart 2017

Hayatımda ilk defa bir diziye bu kadar bağlandım(51)yaşındayım harikaydı. Keşke biraz daha devam etseydi

sevgi kırlı 18 Mart 2017

dizi bitse bile arnavım w kuşim kalbimde arnav tereyağlı simidim kuşim ballı kaymağım gibiler sizleri çok seviyorum barun w sanaya hayranı

Melisa 19 Mart 2017

Keşke hiç bitmeseydi

Gul Pinar 21 Mart 2017

Şimdi olmuş abicim teşekkurler ne zaman başlayib ne zaman bitdiyini yazdiqiniz icin iyiki varsiniz bi daha cok saolun

Sanya 28 Nisan 2017

Bütün hint dizileri cok guzel ama bir garip ask benim ilk dizim oldugu icin yeri bende hep ozel arnav kushinin asklari cok guzeldi butun oyuncular harikaydi

SANAYA IRANİ 15 Mayıs 2017

EVRENİN EN YAKIŞAN ÇİFTİ
ARNAV♥KHUSHİ

ekct more 18 Mayıs 2017

100 kere yayınlansa yine izlerim bu diziyi bu varken yalancı baharı kim ne yapsın

barun sobti❤❤❤❤ 21 Mayıs 2017

Barun seni cok ama cok seviyorum . Tek hayalim seni gormektir .I love you.. birsey dicem ama biz 2. Sezonu gormedik ki

ranvir fanı titan 21 Haziran 2017

Dizi çok güzeldi ama ben bu diziyi shyam için izledim yb kadar olmasada güzel bir dizi ben en çok mathumatiyi seviyordum ama burdaki shyama bayılıyoruuuum maşallah bu dizi çok çok gûzel

ZEYNEP ARSHİ 12 Temmuz 2017

RANVİR FANI BİZİM BİR KOMŞUMUZ VAR MADHUMATİ NİN KOPYASI BEN HALA DİYORUM BİR TANIDIĞIMDA ASTA NIN KOPYASI GÖRSEN KADINI YOLDA ASTA DERSİNİZ O DERECE KADININ KOCASININ YAPILIŞI AYNI SHLOK GİBİ

ZEYNEP ARSHİ 12 Temmuz 2017

BGA KADAR GÜZEL DİZİ İZLEMEDİM DİĞER HİNT DİZİLERİDE ÇOK GÜZEL AMA EN BGA

astha shlok 12 Eylül 2017

admin ama garimanin ismi pyumori mehta.sen tuhinaa vohra yazmissin.

admin 14 Eylül 2017

Tuhina Vohra/Pyumori Mehta her iki oyuncuda Garima karakterini canlandırdı.

Elif baykal 13 Ekim 2017

Arkadaşlar meri aashigui tüm de hi izleyin bir garip askdan daha güzel ve heyecanlı aşkı öğreten sevmeyi öğreten bir dizi tavsiye ederim pişman olmayacaksınız eğer olursanız bana dersiniz ….olacaginizi sanmıyorum ama dram ve romantik bir dizi meri aashigui tüm de hi izlrdizledikten sonra etkisinde kalacaksınız bir garip askdan yüzde yuz cook iyi bir dizi yaaaaasMERI AASHIGUI TÜM DE BU (INDISAIA CEVRISI VARRR)

Zeynep arshi 14 Ekim 2017

ELİF O SENİN DÜŞÜNCEN

Sanya 12 Kasım 2017

Çok güzel diziydi biz 3 kız kardeş dizi başladığın da ekrana kitlenirdik belki kanal 7 bir garip aşkı yine yayınlar

Rashi Modi 2 Nisan 2021

İyimiböyle sitesine ve adminine teşekkür ederim sonunda bir site Sanaya İrani’nin hakkını verdi.Sanaya İrani IPKKND dizisini dünyaya yayan muhteşem bir kadın iken devamlı olarak Barun’u övüyorlar.Arshi hayranı olarak söylüyorum Barun’un Sanaya’nın kariyerine yetişmesi için on fırın ekmek yemesi lazım.Adamı şüphesiz hepimiz çok sevdik ama Sanaya hangi projede yer alsa bütün partnerlerini popüler yaptı bu dizinin başarısı da Sanaya sayesinde Barun dizide devamlı olarak dublör kullanıyordu ve oynamak istemiyordu.Onu anlıyorum eşi onu değerli ve ailesini seçti.Queen Sanaya İrani seni çok seviyorum.O kadar samimi bir insansın ki çok başarılı aktörve çok güzelsin.Sana tatlı diyenler de kendi sevdikleri oyuncuların sitesinde bile senin güzelliğini tartışıyorlar.Senin güzelliğin Dünya genelinde defalarca tescillendi!

Tuğba eşgi 22 Mart 2022

Bu dizi bitti ama bittikten snra 10 defa gene izledim keski yeni bölümleri biran önce gelse ve tekrar izlesem

Tuğba eşgi 22 Mart 2022

Bu dizi bitti ama bittikten snra 10 defa gene izledim keski yeni bölümleri biran önce gelse ve tekrar izlesem kushi ve arnav muhteşem ikili