iyimi boyle bilgi sitesi

Her Hafta Çamaşır Suyu Kullanmak KOAH Riskini Yüzde 32 Artırıyor

Güncel Bilgiler 2 Mart 2019
Her Hafta Çamaşır Suyu Kullanmak KOAH Riskini Yüzde 32 Artırıyor

Uzun yıllardır temizlik için kullandığımız çamaşır suyunun zararları 30 yıl boyunca yürütülen bir araştırma sonucunda ABD’de açıklandı. Her hafta düzenli olarak çamaşır suyu ve başka dezenfektanlar kullanmanın ölümcül Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı(KOAH) hastalığına yakalanma riskini yüzde 32’ye kadar artırdığını açıkladı. İngiltere’nin en önemli gazetelerinden biri olan Guardian gazetesinin haberine göre, araştırma Harvard Üniversitesi ve Fransa Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırmalar Enstitüsü tarafından 55000 hemşireyle yapıldı. 663 hemşire de KOAH saptandı. Harvard Üniversitesi kadın hemşirelerle araştırmayı 1989 yılında başlattı. 2009 yılında sona erdi.

Kimyasal temizlik ürünleri insan sağlığını önemli ölçüde bozuyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dünya genelinde her yıl yaklaşık 3 milyon kişinin ölümüne yol açan KOAH, insanları ölümle tehdit etmeye devam ediyor. Temizlik ürünleri sadece KOAH değil aynı zamanda kanser, göz rahatsızlıkları, mide rahatsızlıkları, deri hastalıkları gibi birçok soruna da sebep olmaktadır.

Çamaşır suyuyla temizlik etkin oluyor ama sağlığımızı da bozuyor. Bu yüzden size tavsiyemiz elma sirkesi gibi doğal ürünler ile temizlik yapmanız. Doğal temizlik ürünleri konusunda Türkiye’de önemli faaliyetlerde bulunan Erkan Şamcı’nın bu konudaki araştırmalarını inceleyebilirsiniz.

Erkan Şamcı’dan Doğal Temizlik Yöntemleri

Erkan Şamcı Kimdir

Erkan Şamcı’dan Faydalı Bilgiler

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.