iyimi boyle bilgi sitesi

Evde Doğal Diş Macunu Nasıl Hazırlanır

Evde Doğal Diş Macunu Nasıl Hazırlanır

Evde doğal diş macunu yapabilirsiniz. Bu yaptığınız doğal diş macunuyla inci gibi bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Birçok kimyasal madde içeren sağlıksız bir diş macunu yerine daha sağlıklı ve daha ekonomik bir diş macununu evde yapabilirsiniz. Knoworthy isimli internet sitesinde yer alan habere göre, kendi diş macununuzu çok kısa bir süre içinde az bir malzeme ile kendiniz yapabilirsiniz. Peki marketten diş macunu almak varken neden evde yapıyoruz diyenleriniz olabilir. Diş macununun içinde birçok toksik yapay tatlandırıcı, sorbitol, sodyum lauryl sülfat ve florür gibi kimyasallar vardır. Bilim adamları bu maddelerden bazılarının kanserle ilişkili olduğunu ve zamanla bu maddelerin vücutta biriktiğini tespit ettiler. Bunun için kendi diş macunumuzu evde doğal malzemelerden yapmalıyız.

Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır?

1– Önce 2/3 bardak karbonatı hazırlayın,

2– Sonrasında 4 çay kaşığı deniz tuzu ekleyin,

3– Yağ ya da esans formunda 1-2 çay kaşığı nane ile diş macununuzu tatlandırın,

4– Karışımın içine bir miktar su ekleyin.

Tüm bunları karıştırın ve tadının ve kıvamının iyi olup olmadığını kontrol edin. Hazırladığınız bu diş macunu hoşuna giderse, hava sızdırmaz bir tüpe ya da kavanoza koyup saklayabilirsiniz.

En Basit Doğal Diş Macunu Yapılışı

Ünlü araştırmacı Erkan Şamcı‘nın basit bir diş macunu tarifi vereceğiz. Malzeme olarak biraz karbonat ve bir adet çilek. Göz kararı dilediğiniz miktarda karbonat ile çileği ezerek karıştırıyorsunuz. 2-3 dakika içinde doğal çilek aromalı diş macununuz hazır. Dişlerinizi bu basit doğal diş macunuyla fırçalayabilirsiniz.

Son olarak en iyi sonucu elde etmek için en az günde 2 kez hazırladığınız macunla dişlerinizi fırçalayın. Bu güzel doğal diş macunuyla hem dişleriniz sağlıklı olur hem de siz sağlıklı olursunuz. Dikkat etmemiz bir konu ise dişlerinizi fırçalarken sert hareketlerden kaçının. Çünkü karbonatlı diş macununuz dişlerinizin minesini çizebilir. Dişlerinizi nazikçe yavaş bir şekilde 2-3 dakika fırçalayın. Doğal diş macunu dişlerinizi güzelce temizleyip sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.