iyimi boyle bilgi sitesi

Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Zenginler için güzel bir haber verelim, paranız varsa başka bir ülkenin vatandaşlığına rahatlıkla geçebilirsiniz. Vatandaşı olduğunuz ülkeden gitmek istiyorsunuz, paranızda var, o zaman size bir çok ülkenin kapısı ardına kadar açık. Yapmanız gereken tek şey beğendiğiniz bir ülkeyi seçmek ve o ülkenin vatandaşlığı için başvurmak olacak. Bu şekilde gidebileceğiniz bir çok ülke var. Biz sizler için en gözde olanlarını seçtik ve bir liste yaptık. Paranız varsa ve başka bir ülkenini vatandaşı olmayı düşünüyorsanız aşağıdaki listeyi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

1- Amerika birleşik devletleri, Günümüzün en modern ve güçlü ülkelerinden biri olan Amerika birleşik devletlerine gitmek isterseniz, 1 milyon dolarlık bir şirket kurar yada Amerikan devletinin belirlediği bir bölgede 500 bin dolarlık yatırım yaparsanız süresiz oturma izni hakkınız oluyor. Ve beş yıl Amerika’da bulunursanız vatandaşlık geliyor.

2- Belçika, Avrupa kıtasının en gelişmiş ve en refah ülkelerinden biridir. Bu ülkeye gitmek isteyen ve Belçika vatandaşı olmak isteyenler için 2 şart var. Birinci şart en az 3 yıl Belçika’da yaşamanız gerekiyor. Bu şartı yerine getirirseniz 2.şart olarak devlet tarafından sizin için belirlenen bir miktar para karşılığında Belçika vatandaşı olabilirsiniz.

3- Malta, 650 bin Euro karşılığında size vatandaşlık hakkı tanıyor. Bu sayede AB vatandaşı olma şansı yakalıyorsunuz. Schengen bölgesinde bulunması ve ABD ile vize anlaşması olması Malta’yı diğer ülkelerden ayırıyor.

4- Dominik Cumhuriyeti, bu ülkenin vatandaşı olmak biraz daha hesaplı gibi görünüyor. Dominik cumhuriyeti vatandaşı olmak için sadece 100 bin dolarlık yatırım yapma şartı var. Ama eş ve çocuk varsa tutar 200 bin dolara kadar çıkıyor.

5- Avusturya, Bu ülkenin vatandaşı olmak için 5-10 milyon Euro’luk risk sermayesi yatırımı gerekiyor. Vakıflara 2 milyon Euro’luk bağışlar karşılığında da vatandaşlık hakkı veriliyor. Bu kadar param olsa zaten kendi ülkemi kurar hayatımı yaşarım bu nedir böyle :)

6- Makedonya, 40 bin Euro’luk gayrimenkul alan tüm yabancılara bir yıllık oturum izni veriyor. 400 bin Euro değerinde yatırım yapıp, en az 10 işçi istihdam ederseniz, bu ülkenin vatandaşı olabilirsiniz.

7- Avustralya, Her geçen gün gelişen bir ülke olan Avusturya ülkesinin vatandaşı olmak istiyorsanız kesenin ağzını bayağı bir açmanız gerekiyor. 4,7 milyon dolarlık yatırımla yatırımcı vizesi alan ülkeye yerleşebiliyor.

8– Arnavutluk, ülkede 200 bin dolar yatırım yapan herkes vatandaşlık hakkını kazanabiliyor. Türk kültürüne yakın bir ülke olan Arnavutluk uygun bir seçim olabilir.

9- Almanya, listenin en iyilerinden biri bence. Almanya vatandaşı olmak için gerekli olan minimum yatırım miktarı ise 250 bin Euro olarak belirlenmiştir. Ama bu yatırımınızın Alman vatandaşlarına istihdam yaratması gerekiyor.

10- Kanada, Son zamanların en refah ülkelerinden biri olan Kanada’ya gitmek istiyorsanız. 400 bin dolarlık yatırımla birlikte, 800 bin dolarlık bir mal varlığınız olması gerekiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.