iyimi boyle bilgi sitesi

En iyi 5 Kedi Maması

En iyi 5 Kedi Maması

Sevimli dostlarımız kedilerin, sağlıklı bir şekilde büyümesi için kedi mamaları seçimi çok önemlidir. Kaliteli bir kedi maması kullanmak istiyorsanız, mama içeriğine dikkat etmeniz gerekiyor.  Mamanın içerisinde  kedilere alerji yapabilecek olan mısır, mısır gluteni, buğday, soya, kurutulmuş arpa küspesi, digest gibi maddeler olmamalıdır.

Diğer dikkat etmeniz gereken ise, mamadaki etin özelliğidir. Mama içerisindeki etin kaynağı belli olmalıdır. Yani mamanın üzerinde; Chicken by products, Meat by products, animal by products, meat meal  (Türkçesi et ve yan ürünleri, et ve türevleri) gibi ucu açık tanımlamalar olmamalıdır. Birçok para kazanma meraklısı firma, mamanın içeriğine hastalıklı hayvanların bayat etlerini yada et yerine genellikle gaga, ibik, ayak, toynak, gibi besleyiciliği olmayan hayvan uzuvlarını koyar. Bu mamalar besleyici değil, tehlikelidir. Mamanızın içeriği hormonsuz et veya tavuk eti olmalıdır.

Önemli Not: En iyi mama, kedinizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış mamalardır. Kedinin kısırlaştırılmış olması, türü, cinsi, yaşı mama seçiminde önemlidir. Aşağıdaki listedeki mamalar, genel olarak doğallığa önem veren sağlıklı ve besleyici mamalardan seçilmiştir.

Acana Pacifica kedi mamalari

1- Acana Kedi Maması:  Acana Pacifica, tüm ırk ve yaştaki kediler için tahılsız kedi mamasıdır. Zengin deniz ürünleri içerir. Kanada’nın Kuzey Pasifik sularından yakalanan taze somonlar, dondurulmadan ve hiçbir katkı maddesi konulmadan mama haline getiriliyor.  İçeriğine her gün taze olarak getirilen ringa balığı ile dil balığı da ekleniyor. Balık seven kediler için sağlıklı ve doğal bir mamadır. En büyük eksisi ise pahalı olmasıdır.

farmina-naturel-delicious-nd-kedi-mamasi

2- N&D Kedi Maması: Farmina firmasının düşük tahıllı serisi olan N&D Naturel delicious, en çok sevilen ve tüketilen kedi mamasıdır.  Protein, magnezyum, kalsiyum ve fosfor oranları oldukça dengeli bir mamadır. N&D mamasının birçok çeşidi vardır. Kedinizin yaşına, ırkına, sağlık durumuna ve diet ihtiyaçlarına göre mama seçiminizi yapabilirsiniz. Özellikle kısırlaştırılmış kediler için tercih edilen mamalardandır.

Mamanın en büyük özellikleri ise; GDO’lu bir ürün barındırmaz. Koruyucu olarak doğal maddeler (biberiye özü, vitamin E ve C gibi) kullanılır. Sepiolit denen madde, bunların içerisinde bulunmaz. Bu mamada et kaynağı belli ve kalitelidir. Sebze ve meyvelerden gelen doğal vitamin ve minerallere sahiptir. Bitkisel destek mevcuttur. Şöyle ki mısır, mısır gluteni, buğday gluteni, kurutulmuş arpa küspesi gibi tahıllar kesinlikle içermez. Et çeşitliği vardır (balık, tavuk ve et). Taurin ve Lcarnitine ve önemli antioksidan maddeler içerir.

Farmina Cimiao Kedi Mamasi

3- Farmina Cimiao Kedi Maması: Tahılsız ve %70 etli olan mama, %32 protein, %15 yağ oranı ve 2200-2400 taurin miktarı içerir. Birçok çeşidi vardır. Kedinize en uygun olanı seçmelisiniz. Farmina Matisse Kısırlaştırılmış kediler içinde uygun bir mamadır. Kedilerinizin ihtiyacına göre ürün çeşitleri vardır. İran kedileri için özel maması vardır. Tüy sorunu yaşayan kediler içinde özel maması vardır. Kedinizin ihtiyacına göre ve damak zevkine göre mama seçimleri yapabilirsiniz.

Brit Care CarniLove Kedi Mamasi

4- Brit Care CarniLove Kedi Maması: Acana kedi maması gibi kaliteli bir mamadır. Acana gibi kimyasal koruyucu madde içermez; doğal maddelerle korunur. CarniLove mamasının içeriğindeki et kaynağı belli ve kalitelidir. Mama, tahıl içermez; dolayısı ile tahıllara alerjisi olan kedilerin de tüketebileceği bir mamadır. Mamanın magnezyum, fosfor ve kalsiyum oranı düşük tutulmuştur. Bu sebepten dolayı idrar yolu taşlarına ve rahatsızlıklarına neden olmaz. Kaliteli bir mama olan Brit care carniLove, kediler tarafında da çok sevilen bir mamadır. Ayrıca kedi sahipleri içinde fiyat olarak daha uygun bir mamadır. Eğer bütçeniz Acana kedi mamasını almaya yetmiyorsa bu besleyici ve doğal mamayı tercih edebilirsiniz.

Sanabelle kedi mamasi

5- Sanabelle: Alman markasıdır. Bildiğiniz üzere Almanya kedi maması ve ürünleri konusunda oldukça titiz. Sağlam ve güvenilir ürünler sunuyorlar. Mama, %31 protein, %16 yağ oranına ve 2000 mg taurin miktarına sahiptir. Çok az bir miktar tahıl içerdiği ve birazcık yağlı olduğu kaydedilmiştir. Sanabelle maması oldukça çeşitli ürünlere sahiptir. Her özellikteki kedi için maması vardır. Özellikle sindirimi kolay bir mama çeşididir. Kedi sahiplerinin önerdiği mamalar arasında yer alır. Kedilerinize, bu güzel mamaların tanıtım paketlerini alarak deneyebilirsiniz.

İlk 5 bunlar ama kaliteli ve sevilen bir mama olan Snappy Tom Kedi Mamasını da listeye bonus olarak ekledik.

 

Snappy Tom Kedi MamasiSnappy Tom Kedi Maması: İçeriği Farmina Cimiao mamasına oldukça benzer. Mamada bolca vitaminler ve taurin vardır. Ton balığı beyaz eti ve tavuk göğsü eti içerir. Ayrıca suni renklendirici, lezzetlendirici, koruyucu ve ilave tuz içermez.

Not: Listedeki mamalar mümkün olduğu kadar en doğal kedi mamaları arasından seçilmiştir. Mama seçiminde, kedi severlerin yorumları ile firmaların kaliteleri baz alınmıştır. Ayrıca Kedi mamaları hakkında Kedi Maması Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sizler de yorumlarınızla en iyi kedi mamaları listemize katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 43. yorum yapılmış.

Nazlı Demir 23 Mart 2016

Merhaba, uzun zamandır hem bütçeme hem de Viski Bey’in sağlığına uygun bir kedi maması arıyordum. BritCare ilgimi çekti yalnız siz yazıda yalnızca CarniLove’dan bahsetmişsiniz, örneğin, BritCare Sunny tahıl içeriyor mu?

admin 23 Mart 2016

Merhaba Nazlı. En iyi 5 kedi maması makalesi, fiyat ve kalite oranına göre inceleme yapılmıştır. BritCare Sunny kedi maması tahıl içermez. İçeriği şunlardır; Somon unu (20%), somon proteini (15%), pirinç, dehidre tavuk (14%), pirinç kepeği, tavuk yağı, kurutulmuş elma, somon yağı (4%), tavuk ciğeri (2%), sarımsaklı maya, mannanoligosakkarit (155 mg/kg), fruktooligosakkarit (125 mg/kg), yukka şidigera (85 mg/kg), kadife çiçeği (50 mg/kg), yalancı iğde (50mg/kg).

Murat 26 Ağustos 2016

Merhabalar kedimiz minnoşa hills tuna balikli verdik ama alerjisi hat safada BritCare hangi serisini kullanmaliyiz 7yasinda teşşekürler

Aslı demirci 11 Kasım 2016

Merhaba, ben purina nın bütün mamalrını ve royal canin kullanıyorum kızım için. Fiyatları yüksek ama şikayetçi değilim iyisi olsun istiyorum. İyi midir ?

admin 11 Kasım 2016

En iyi mamayı aslında kediniz bilir. Eğer kediniz severek yiyorsa ve sağlıklıysa aynı mamaya devam etmenizi öneririm.

Selma Rastel 18 Kasım 2016

İnternette karşılaştığım diğer önerilere göre daha iyi bir liste olmuş. Fakat benimde bir önerim olacak bir çok mamayı iyice araştırmış ve denemiş, (kedim) olduktan sonra yurt dışındaki bir arkadaşımın tavsiyesiyle Bozita ile tanışdık. Avrupa’da çok bilinen ve yaygın kullanılan bir mama. İsveç maması olduğunu ve üretiminde insan tüketimine uygun kalitede et kullanıldığını öğrendim. Bir mama için gerçekten şaşırtıcı bir özellik, hele ki Türkiye’de üretilenlerle kıyaslayınca. Mamada en önemli faktörlerden biri besin dengesi ve Bozita bu işe gerçekten çok büyük önem veriyor, katkı maddeleri yok denecek kadar az, dengeli. Bizim çocuk geyik etlisine bayılıyor, iki yıl oldu başlayalı. Somonlu v.b seçenekleri de mevcut ve bu kalitede bir mama için gayet uygun fiyatları. Bozita’yı şiddetle tavsiye ederim mutlaka araştırın..

admin 18 Kasım 2016

Merhaba Selma değerli bilgi paylaşımınız için teşekkürler. Bozita mamasını araştırıp listeye ekleyeceğiz. Yorumunuz için teşekkürler.

buse yanmaz 22 Kasım 2016

Bu listedekiler doğal olarak biraz yüksek bütçeli mamalar. Ben biraz daha hesaplı davranmak durumundayım fakat kalitesiz bir mamada almak istemiyorum diyenler için kendi kullandığım Golosi’yi tavsiye ederim İtalyan mamasıdır Golosi ve içerinde magnezyum oranı çok düşük buda böbrek problemleri açısından önemli. 12kg lık paketleri var 140 tl civarı.

admin 22 Kasım 2016

Değerli yorumunuz ve paylaşımınız için teşekkürler.

Umur Beyoğlu 23 Kasım 2016

Çok başarılı, bilgilendirici bir yazı olmuş gerçekten tebrik teşekkür ediyorum. Bütün hayvan sahiplerinin okuyup, çok reklamı yapılan, her yer de olan fakat aslında çok da kalitesiz olan mamaları gözü kapalı almamaları açısından işe yarar bir yazı. Belirttiğiniz gibi mamanın içeriği, katkı maddeleri, et oranı, kullanuılan etin kalitesi mutlaka iyice araştırılmalı. Benim bahçede baktığım, gün içinde gelip giden fakat sabit olarak günde en az iki kere beslediğim 3 kedim var. Burcu hanım gibi bende Golosi ürünlerini kullanıyorum, hem bütçeme uygun hem de kendinden pahalı olan bir çok mamaya göre daha düzgün içerikli, güvenilir bir mama. Tavsiye ederim. Tekrar teşekkürler yazınız için, iyi günler dilerim.

Fatma Çilingir 26 Kasım 2016

Merhaba, kedilerime hangi mamayi vereceğimi şaşırdım .en iyi 5 mama tavsiyeniz uzerine sanebella kısırlaştırılmış aldım oldukça pahalı bir mama 4 kedimizde kısır bu mamadan sonra kedilerim o kadar çok dışkılamaya basladilarki normal olmadığı kesin hele birtanesi 6-7 bazen daha fazla öbürleri de 4 veya 5 değişiyor ve kıvami da cok yumuşak daha önceki mamalarda böyle olmamıştı sanabella kısırlaştırılmıs mamadan kaynaklandığını düşünüyorum 10 kg aldığım için mama bitinceye kadar vermek zorundayım bunun yanında haşlanmış tavuk ğöğsü ve haslanmış balık zaten veriyoruz tahılsız bir mama versem hangisini öneriyorsunuz

admin 26 Kasım 2016

Merhaba Fatma, kedilerde insan gibidir aslında. Herkesin damak tadı farklıdır. Kedilerinde öyle. Herkesin sindirim özelliği farklıdır ve kedilerinde öyle. Bu yüzden sizi çok iyi anlıyoruz. Kedilerinize iyi gelen bir mama bulmak için ne yazık ki birçok deneme yapmanız gerekiyor. Sanabella maması oldukça iyi bir mama ama önemli olan kedilerinizin mamaya olan tepkisidir. Zamanla alışıp sevebilirler ama mama bitince halen aynı sorunları yaşıyorsanız başka bir mamayı tercih edip deneyebilirsiniz. Tahılsız mama olarak Acana Kedi Maması için oldukça fazla olumlu sonuçlar var. Tamemen katkısız doğal olduğu için denenebilir. Umarım sorununuza biraz olsun çözüm bulmuşuzdur. Sevimli kedileriniz ile birlikte sağlıklı günler dileriz.

Burak 5 Aralık 2016

En iyi mama demişsiniz listede yer alanlara bakın :) Bilmediğiniz aşikar tamam ancak araştırıp öyle konu açın en azından.. Matisse, cimiao, brit, sanabelle en iyi listesine giremez. Belli ki konu sahibi mama hususundan bi haber. Şu cahilliğide düzeltmekte fayda var. Kedilerimiz bir mamayı severek yiyorsa bu mamayı güzel ya da kaliteli yapmaz. Mama seçimi kedilere bırakılmaz. Mama seçerken öncelik mamanın içerik kalitesidir. Et oranı, sebze ve meyve oranı önemlidir. Mamalar tahılsız olmakla birlikte GDO, yan ürünler, et türevleri, suni koruyucu, renklendirici vs. içermemesi gerekir. Bunlar dikkat edilmesi gereken önemli şeylerdir. Açık mama tabiri ile satılan mamalarıda severek tüketen kediler var. Bu mama sizin düşüncenizle kaliteli veya iyi oluyor, öyle mi :) Bazı mamaların içlerinde lezzet arttırıcı bazı suni katkılar var. İştah ile yemesi tamamen bundan kaynaklı bir durum.

En iyi listesinin doğrusu şöyle olabilir;

1) Orijen
2) Acana
3) Petcurean
4) Wildfield
5) N&D (Tahılsız)
6) Natrue

NOT: Petcurean firmasının 3 sürüm maması var. 3. sürüm organik içerikli kuru mama. Bu durumda bu mama ilk sırayı alır ancak ülkemize henüz gelmedi. Orijen varken acana’yı belirtmeye aslında gerek yok. Zaten ikiside aynı firmanın ürünleri. Acana bir alt ürünü.

Yazılar tamamen bana aittir. Alıntı değildir. Araştırma ve tecrübelerimi paylaştım.

admin 5 Aralık 2016

Merhaba Burak Bey, faydalı güzel paylaşımınız için teşekkür ederiz. En iyi mama listesi dünya genelinde yapılan incelemeler ışığında ve yapılan yorumlar değerlendirerek yapılmıştır. Biz kedi severler olarak en iyi mamayı kedilerin seçmesi gerektiğini savunduk. Elbette kedilerimize bu seçeneği sunarken kalitesiz, gdo’lu ve yapay katkılı mamaları eleyerek sunmalıyız. Kullandığınız mamayı kedi severek yiyor ve sağlığını da olumsuz etkilemiyorsa iyi bir mama olduğunu savunduk. Bu düşüncenin neresi yanlış. Ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz ya da başka bir yazı okudunuz sanırım. Sizinde yorumunuzu ve tavsiyenizi aynen yayınlıyoruz. Bu site bilgi paylaşım sitesidir. İnsanlar deneyimlerini burada paylaşır. Önemli olan en iyiyi bulabilmek için ortak hareket etmektir. Sitemizin tek amacı budur. Acemice hazırlanan bir içerik olduğunu söylemeniz de çok üzücü. Keşke bu kadar negatif olmak yerine pozitif olsak birbirimize. Kediler insanlardan daha medeni. Bu içeriğe saygınız yok belki ama bizim sizin yorumunuza saygımız var. Teşekkürler.

yavuz 6 Aralık 2016

Admin, bu yazınızın aynı konudaki birçok analizden iyi olduğunu belirtmek istedim. Emeğinize sağlık

admin 6 Aralık 2016

Merhaba Yavuz, amacımız kedi dostları için faydalı paylaşımlar yapmak. Yorumunuz için teşekkürler.

bozkurt 7 Aralık 2016

Merhabalar, paylaşımlar için teşekkürler. Listedeki ürünlerden ve diğer kaliteli sayılan ürünlerden N&D ve Cimiao dışında kısırlaştırılmış kediler için mama yok değil mi? Tüm yaşam evreleri için olan mamalar kısır kediler için uygun mudur? Tavuklu mama (n&d) kedimde tüy dökümünü artırıyor ama kısırlaştırılmış mamalar içersinde başka seçenek de bulamıyorum. Tavsiyeniz var mıdır?

admin 7 Aralık 2016

Merhaba şimdilik bildiğimiz mamalar bunlar ama yakında listeye yeni mamalar ekleyeceğiz. Araştırmaların tamamlanmasını bekliyoruz. Kapadokya bölgesinde 50 tane kedisi olan ve onlarlı özenle besleyen bir kedi dostunun da görüşleri hakkında röportaj yayınlayacağız.

bozkurt 7 Aralık 2016

Cimiao Tavuk Etli Kısırlaştırılmış Dişi Kedi Maması 2 KG

*Kısırlaştırılmış dişi kediler için özel olarak formülize edilmiştir. Tüm gereksinimlerini tam ve dengeli bir şekilde karşılayan kedi mamasıdır.
*Kısırlaştırma sonrası kediler hafif bir şekilde kilo alma eğilimine sahip olurlar.
*İdeal kilolarını korumasına yardımcı olmak için özel olarak formülize edilmiştir.
*Cimiao kısırlaştırılmış dişi maması oral hijyeni arttırır ve bağışıklık sistemini geliştirir ve güçlendirir.
*Yüksek kaliteli hammadde kullanılarak üretilmiş olan bu üründe GDO’ lu et ve et ürünleri içermemektedir.

Mamanın İçeriği ;

Kurutulmuş tavuk eti, pirinç, mısır glüteni, mısır, bezelye (% 8), hidrolize hayvan proteinleri, hayvansal yağlar, keten tohumu, kurutulmuş pancar posası, kurutulmuş balık, suyu alınmış bütün yumurta, balık yağı, bitkisel yağ, mannan oligosakaritlerin elyaf sebze fraktooligosakaritler, kurutulmuş bira mayası, potasyum klorür, sodyum klorür, kalsiyum sülfat dihidrat, monosodyum fosfat.

Cimiao da mısır glüteni içeriyor.

admin 7 Aralık 2016

Güzel katkınız için teşekkür ederiz.

Deniz Sarıcı 9 Aralık 2016

Merhabalar admin, çok faydalı bir paylaşım olmuş, elinize sağlık. Ayrıca yorum yapan ve bilgilerini sunan hayvansever dostlara da teşekkürler, çok işime yaradı bu yorumlar. Mesela ben Bozita mamasına başlamayı düşünüyordum ve burada karşılaştığım Selma Hanım’ın yorumu çok yararlı oldu gayet detaylı açıklamış mamayı, kendi araştırmalarımdan da içime sindi ama bir ikinci görüş her zaman daha güvenilir oluyor. Teşekkürler tekrar, iyi günler dilerim.

admin 9 Aralık 2016

Merhaba Deniz, değerli yorumunuz için teşekkürler.

Tuğçe Yüksel 21 Aralık 2016

Sevgili dostlar ben de iyi olduğu iddea edilen bir çok marka mamayı araştırdım. Yukarıda verilen ilk 5 sıralamaya katılıyorum. Bir markaya daha rastladım. Numune ürünüm bugün geldi tahılsız yavru kedi için deneyeceğim. Bu da Kanada markası fiyatı yüksek ama açık çuvaldan paketlenmiş olanları uygun 30 TL civarında. Orjinal 200 gr. paketi 11-15 lira satan var. Bence numune isteyin bakın facebook com petcureanturkey formu doldurursanız gönderiyorlar.

Ayrıca Bozita mama için şunları belirteyim yavru kedi için kuru mama da tahıl var. Ayrıca yetişkin ve diğer türlerinde de var. Mutlaka içindekileri okuyun pirinç, gluten, mısır, tavuk unu yazıyorsa almayın. Bozita yaş mama da tahılsız ama içinde renklendirici olan serileri var. Benim tavsiyem yaş mama kullanmayın. Evde kendimiz tuzsuz tavuk, hindi, kuşbaşı, ciğer haşlayabilir, balık buğulama yapabiliriz. Ama kesinlikle kemikli ve kılçıklı olmayacak. Yine yağız ve tuzsuz peynir yoğurt süt ürünleri verebiliriz. Yaş mama yerini bunlar tutacaktır. Son kurtarıcı olarak evinizde bulanabilir tabi ama uzun vadeli kesinlikle yaş mama önermiyorum. Sonuçta konserve katkı maddesi ne kadar az yada yok dense de koyuyorlardır. Ben güvenmiyorum.

beste güntekin 30 Aralık 2016

merhaba arkadaşlar 4 aylık tekir kedim var. veterinerim proplan ve royal canin önermişti ama listenize almamışsınız. türkiyede rahatlıkla bulabileceğim en kaliteli mama hangisi acaba? internetten alış veriş yapamıyorum çünkü.. yaş mama olarak hangi markayı önerirsiniz? kedi bisküvisi yararlı bir şey mi sağlık açısından bir sorun teşkil ediyor mu ? kedime ödül olması açısından vermem de sorun yoksa onda en iyi marka hangisi? arkadaşlar türkiyede rahatlıkla bulabileğim markalar önerirseniz sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim..

admin 30 Aralık 2016

Biz genellikle en doğal kedi mamalarını öneriyoruz. Bu konuda yeni bir araştırma yazısı hazırladık. Yazının altına “Kedi Maması Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir” ekledik. Bu yazıya da bakabilirsiniz. Yeni araştırmalar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ayrıca kedi severlerimiz sizin yorumunuza cevap vereceklerdir.

Emine Nuray Aksoy 13 Ocak 2017

Merhabalar, gerçekten iyi araştırılmış ve benimde deneyimlerimle ulaşmış bulunduğum sonuçları doğrulayan bir çalışma olmuş bu sıralama. tabi her kedinin metabolizmasına göre deneyip anlamak gerekiyor. Bizim afacan oğlumuz Sürmelikar bir yaşında kısırlaştırıldktan sonra diyet mama kullanmamıza rağmen hızla kilo aldı.Tabi bunda benim evde yeni kedi besleyen bir meraklı olarak hiç bir yeme sorunu olmadığı halde neredeyse bir ay içerisinde üç mama değiştirmem de etkili olmuş olabilir:) Ve diyet mama arayışına girince Sanabella ile tesadüfen tanıştık ve bir aydır kullanıyoruz hızla kilo verdik şimdilik memnunuz. Bir okuyucu yorumundaki fazla kaka yapma olayı evet diğer mamalara göre biraz fark etti ama bu sanıyorum mamanın sindirilebilir ve vücuttan atılabilir olma özelliği ile ilgili olsa gerek diye düşünüyorum yanı bu sayade kilo verdik, yağlarımızı yaktık. Bugün de tekrar sipariş vermeden Sanabella ile ilgili yorumları öğrenmek için sitenize tesadüfen ulaştım. Sanabellanın içeriğinde kimyasallar ve antioksidan ibaresi var bu kimyasalların ne olduğu konusunda kuşkuya kapılmıştım, bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim. Yazınızdan öğrendiğim bilgiler bizim için memnuniyet verici. Teşekkürler.

admin 14 Ocak 2017

Merhaba Emine değerli ve bilgilendirici güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. Kedinizin sağlıklı olmasına çok sevindik. Sitemizde tüm kedi severler birbirlerine faydalı bilgiler ve tecrübelerini aktarmaktadır. Böylelikle daha doğru sonuçlara ulaşabiliyoruz. Sorunuza gelirsek, sanabella mamasında antioksidan ibaresi vardır. Bu mamanın toksik maddelerden arındırılmış olduğu ve kediniz içinde toksik madde atıcı olduğunu gösterir. Özetle söylemek gerekirse antioksidan mamalar kedilerinizin sağlığı için çok faydalıdır. Bu özellik sayesinde kediniz vücudundaki zararlı maddelerden kurtulur. Almanya kedi maması ve ürünleri konusunda oldukça titiz çalışmalar yapıyor. Sanabelle bir Alman maması olduğu için diğer ürünlerin biraz daha önünde yer almayı hak ediyor. Zaten kedilerde bu mamaları iştahla tüketiyor.

Yunusşahin 15 Ocak 2017

Brit Premium Kitten Taze Tavuk Etli Yavru Kedi Mama önerir mısınız?

Emre ce 11 Temmuz 2017

Burak ve tuğçe isimli şahıslar çok güzel bilgiler vermiş.
Orijen
Acana
Wildfield
N&D (Tahılsız)
Bu mamalar gerçekten çok kaliteli ve sağlıklı mamalardır.
Ama özellikle kediniz 1 yaşına gelinceye kadar süt tozu ile gıda takviyesi yapmanız gerek.
Yaş mama illaki verilecekse schesir verebilirsiniz ama hafta 1 kez yeter artar bile. zaten orijen acana gibi mamalar kedinizin ihtiyacı olan besinlerin çoğunu bünyesinde barındırır ki bunlarda tahıl glüten gdo yada katkı gibi zararlı maddeler yoktur.

admin 11 Temmuz 2017

Merhaba Emre, değerli bilgi paylaşımınız için teşekkürler.

Savaş 24 Ekim 2017

Merhaba. Yazınız bizler için güzel bir bilgilendirme olmuş. Tüm yorumları okudum. Yalnız birşey dikkatimi çekti N&D koruyucu içermediğini söylemişsiniz fakat Acana da koruyucu olduğundan bahsedilmiş. N&D daha doğal değilmi 1. Sırayı haketmiyormu? Be birde N&D için düşük tahıllı demişsiniz, ben bu mamayı tahılsız olarak biliyordum.

Şuanda 2 aylık oğlum için beyeriner tavsiyesiyle hills kullanıyorum. Ama bittiği zaman en kaliteli mama hangisi ise onu kullanmak istiyorum. Balıklı mamaların tüyler için çok iyi olduğunuda okumuştum.

Ömer 4 Nisan 2018

Ben felicia markası kullaniyorum yeni başladım acana nasil bjr marka bir yorumunuz varsa soylermisiniz

Gul ercan 10 Eylül 2018

Benim kedim 18 yaşında böbrek hastasi ona tuzsuz ve organik mama almak istiyorum tavsiyeniz nedir hangi mama almalıyım

admin 11 Eylül 2018

Merhaba Gül, Hills KD royal canin renal mama, böbrek sorunları için uygun bir mama. Ama en doğru kararı veteriner hekiminiz verecektir.

Hasan berk aşkın 31 Ekim 2018

Ben proplan kullanıyorum 4 aylık british bir kedim var iyi diyilar ve bütün veterinerler bunu öneriyor ama benim içime sinmiyor ve az yediğini düşünüyorum ama daha önce başka mama kullanmadığım için ne kadar yediğini bilmiyorum belkide normaldir ama brit care alıcam herkez ucuz ucuz diyorlar ama 2 kg mı 90tl ve proplanla aynı hatta prolan 85tl bazıları brit care cok övüyor bazılarıda hiç önermiyor ama sanabellada iyi deniliyor bazılarıda sanebellayı İĞRENÇ diyor brit mi sanabella mı veya yine aynı fiyatta önerebileceğiniz başka mama varmı yoksa brit care mı sanabellamı çok kararsız kaldım herkez başka bir şey diyor

Deniz Özibrişim 1 Kasım 2018

Merhaba,

Yazıyı ve yorumları okudum. Yazar arkadaşımızın emeğine ve verdiği değerli bilgilere teşekkür ederim.

@Savaş Bey, N&D mamasının düşük tahıllı ve tahılsız olmak üzere farklı ürün grupları var, o yüzden kafa karışıklığı yaratmış.

Orijen, Acana, N&D kesinlikle listede olmalı ama bir ürün daha yazmak istiyorum. Taste Of The Wild tahılsız kedi maması, benim gözümde ve araştırmalarım doğrultusunda şimdilik en iyi kedi maması. Sizce yazınıza uygunsa bu markayı da eklemenizi öneririm. Türkiye’de satışı mevcut şuan kendi sitesinde. 2 kilo 108 TL, tabii ki fiyat pek uygun değil ama bu tip mamalar için normal.
Tekrar teşekkür eder, başarılar dilerim.

Hale Özyemen 18 Kasım 2018

Merhaba, Genesis pure canada kedi maması hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.

admin 19 Kasım 2018

Merhaba Hale, “Holistik(bütünsel) felsefeye uygun olarak hazırlanan mamanın hedefi mümkün olduğu kadar evcil hayvanınızın doğal yaşamdakine en yakın hali ile beslenebilmesini hedefleyerek üretilmektedir. Kedilerin genelde iştahla yediği bir mama. Az bir miktar alıp deneyebilirsiniz. Genelde olumlu tepkiler alınıyor.

Bengisu yaldır 15 Aralık 2018

Profine de çok uygun fiyatlı ve iyi bir mama. Bence bu listede olmayı hak ediyordu…

bilge yıldız 23 Ocak 2019

Merhaba wildfield nasıl bir mama ND den daha iyi olduğu söyleniyor

Nur varol 15 Eylül 2019

Merhabalar iki tane kedim var duman prens dişi erkek cok çeşitli mamalar kullandım kedişlerime hangi mama derseniz kesinlikle bozita içerigi cok dogal isveç malı

Poncik dmn 16 Şubat 2020

Selam arkadaşlar , benim 2 yaşında siyam cinsi bir kuzum var Ben yavru iken nsl tahılsız yavru kedi maması kullandım, sonra hep acana pasifica ile DV’m ettim, yaş mama nd veriyorum ödüllerde ve vitaminlerde ise gimcat taurin, gimcat 12 vitamin , gimcat paste, wanly kuru ödül parca mama,miamor cream kullanıyorum. Kedim için en iyisi olsun uzunca yollar sağlıkla benimle olsun istiyorum.öneri ve eleştiriniz nedir.bu arada kum everclean kullanıyorum ve hergün temizliyorum kesin,her odada taze su bzm içtiğimiz Buzdagı cam damacana . Tskler

admin 16 Şubat 2020

Merhaba, kediniz çok şanslı. Kedinize oldukça iyi bakıyorsunuz. Bol bol dışarı çıkarın. Güneş ışığını doğrudan mutlaka alsın.