iyimi boyle bilgi sitesi

En Güzel Motorsiklet Filmleri

En Güzel Motorsiklet Filmleri

Motorsiklet tutkunları için hazırladığımız bu listede, motorsiklet tutkunluğunu anlatan filmleri ve dizileri sizler için sıraladık. Sizlerde listemize katkıda yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

1- On Any Sunday: Motosiklet tutkusu deyince akla gelen ilk film 1971 yapımı”On Any Sunday” filmidir. Film, motorsiklet yarış ruhunuve iki tekerlek üzerinde yaşanan hayatları konu lamaktadır. Filmin üzerinden 40 yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen motosiklet sürücülerinin tutkulu hayatını, hırslarını ve farklı tarzlarını anlatan en iyi filmlerden biridir. Filmin yeni bir versiyonu olan “On Any Sunday, The Next Chapter” 2014 yılında tekrar kameraya alındı fakat ilk film kadar beğenilmedi.

2- Sons Of Anarchy: Amerikan yapımı, suç ve drama içerikli bir TV dizisidir. Dizi toplam 7 sezon sürmüştür ve her sezonda 13 bölüm bulunmaktadır. Dizide,  kanunlarla mücadele eden bir motosiklet kulübünün maceralarını anlatmaktadır. Motorsiklet çetelerinin hayatlarını tüm izleyicinin gözleri önüne seriyor. Para, uyuşturucu, kan, güç, kavga dizinin başlıça unsurları. Charlie Hunnam, dizide başrol oynuyor.

3- Faster: 2003 yapımı olan Fasteri belgesel ve film tadındadır.  2001/02 MotoGP sezonunda yaşananları hiç görülmedik açılardan ele alıyor. MotoGP efsanesi Valentino Rossi’nin yükseliş dönemine denk düştüğü  için motorsiklet tutkunları gözünde bir MotoGP tarihçesi olarak kabul ediliyor.

4- Dust To Glory: Efsanevi “Baja 1000” yarışını anlatan film, en güzel motorsiklet konulu filmlerden biridir. Bir off-road yarışında yol boyunca nasıl fiziksel ve zihinsel engellerin aşıldığını anlatan film, motosiklet sporunun en etkileyici yönlerini gözler önüne seriyor.
5- Choppertown: The Sinners – 2005: Aksiyon ve belgesel tadında bir film.

6- Hız Tutkunları (Torque-2004)

7- Motosiklet Günlüğü (Diarios de motocicleta)

8- Hız Çetesi (Biker boyz): Amerikan motosiklet kulüplerinin yaşam tarzlarını anlatan bir film. Genç bir motorcunun babasının bir yarış sırasında ölmesi ve sonrasında gelişen olaylar zincirini anlatıyor.

9- Hayalet Sürücü (Ghostr rider)

10- Çılgın Motorcular (Wild Hogs)

11- TT: Closer To The Edge: Dünyanın en tehlikeli yol yarışı olan TT’yi konu alıyor.

12- Acil Teslimat (Premium Rush)

13- Efsane Adam (The World’s Fastest Indian): Antony Hopkins’in oynadığı; Gerçek hikayeden uyarlanmış harika bir motosiklet filmi.

14- The Age Of 27 (Casey Stoner’ın Hikayesi): Motosiklet dünyasında isim yapmış Casey Stoner için biyografik bir filmdir.

15- Kwik (2011)

16- Harley Davidson & Marlboro Man

17- One Week: Amerikanın Kuzeyine ve biraz da oyuncunun kendini bulmak için yaptığı Motor yolculuğu.

18- Supercross: Motocross sevenler icin güzel bir film.

19- The Great Escape: Steve McQueen’in oynadığı ve Triumph Bonneville kullandığı mükemmel bir film.

20- Riding Solo to The Top of The World: Bir yönetmenin, tek başına hiç bir destek olmadan dünyanın en yüksek noktalarından birine motosikletiyle yol almasını anlatıyor. Tamamen yalnız olarak motoruyla birlikte yola çıktığı bir macera.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

betul arshi 17 Kasım 2017

Admin aralarindaki en guzel film hayalet surucu o cok guzelve cok havali ben tambir nicilos hayraniyim adamin hastasiyim bence 1 numara o