iyimi boyle bilgi sitesi

6 Diş Közlenmiş Sarımsak Yedikten Sonra Vücudumuzda Neler Oluyor

6 Diş Közlenmiş Sarımsak Yedikten Sonra Vücudumuzda Neler Oluyor

Sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor. Sarımsak çiğ ya da pişmiş olarak tüketildiğinde sağlığımız için çok önemli katkılar sağlamaktadır. Healthy Food Style’dan aktarılan bilgilere göre günde 6 diş közlenmiş sarımsak yemenin sağlık açısından mucizevi faydaları bulunuyor. Yapılan araştırmalar neticesinde günde 6 diş közlenmiş sarımsak yendiğinde 24 saatte vücudumuzda meydana gelen değişiklikler açıklandı. Bu araştırmanın sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Sarımsağın Vücudumuza Etkileri

İlk saatteki etkisi: Vücudunuz yenilen sarımsağı sindirmeye başlıyor.

2-4 saat arasındaki etkisi: Sarımsak, antioksidan özelliği sayesinde birçok hastalığın oluşmasına neden olan serbest radikallerle ve kanserli hücrelerle savaşmaya başlıyor. Sarımsak yiyenler daha az kansere yakalanıyor.

4-6 saat arasındaki etkisi: Metabolizmayı hızlanıyor. Depolanan yağlar, yanmaya ve vücudunuzdaki fazlalık sıvılar atılmaya başlıyor.

6-7 saat arasındaki etkisi: Sarımsağın antibakteriyel özelliği vücuda yayılıyor. Sarımsak mikroplarla savaşmaya başlıyor. Yapılan araştırmalarda sıkça sarımsak yiyenlerin soğuk algınlığına yakalanma riskinin %70 daha az olduğu görüldü.

6-10 saat arasındaki etkisi: Sarımsaktaki besinler hücresel seviyede vücudu savunup oksidasyondan vücudu koruyor.

10-24 saat arasındaki etkisi: Kolesterolü düzenliyor, kemikleri ve eklemleri güçlendiriyor, yorgunluğu önlüyor, hücrelerin ömrünü uzatıyor, damarları temizliyor, kalp sorunlarına karşı koruyor, tansiyonu düzenliyor, sinir sistemini güçlendiriyor ve vücuda ağır metallerin girmesini engelliyor.

Not: Sarımsağın faydaları hakkında daha fazla bilgi için, Sarımsak Sağlıktır linkini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.