iyimi boyle bilgi sitesi

Borsada Para Kazanmanın Sırları

Borsada Para Kazanmanın Sırları

Yıllarca borsa ile uğraşan biri olarak sizlere garanti para kazanmanın yollarından bahsetmek istiyorum. Birazdan anlatacağım yöntemle borsadan oldukça iyi paralar kazandım. Çok uzun anlatarak sizi sıkmak istemediğim için hemen konuya giriyorum.

Borsadan Para Kazanmanın Garanti Yolları

1- Öncelikle 1-2 ay hiç bir hisse senedi almadan sadece piyasayı ve borsayı takip edin. Bu takip esnasında beğendiğiniz hisse senetlerini not alın ve onların gün içerisindeki hareketlerini izleyin.

2- Tüm paranızla borsaya girmeyin. Bu yapılabilecek en büyük hatadır. Örneğin 20000 TL paranız var, bunun 10000 TL’si mutlaka bir kenarda beklemelidir. Bu parayı 1 ay vadeli mevduat yada fon yapabilirsiniz.

3- 2 ay beklediniz ve artık bir hisse senedine yatırım yapmak istiyorsunuz. Bilançosu iyi olan ve güvenilir bir hisse senedini seçin. Uzun vadeli grafiklerinde en düşük seviyelerine yakın olan hisse senetlerini seçin.

4- Seçtiğiniz hisse senedinin hareketli ve güçlü bir hisse senedi olması çok önemli.

5- X isimli bir hisse senedini seçtiniz ve sıra geldi alım işlemine. X hisse senedinin fiyatının 10 TL olduğunu varsayalım. Bir dönem 15-20 TL yi görmüş olması avantajlı olur. Dip olarak da 6-7 TL altına hiç inmemiş olması kazancınızı olumlu yönde etkileyecektir. Burada önemli olan, sabit hareketli bir hisse senedi olmamasıdır. Bir hisse senedi ne kadar çok hareketliyse (aşağı ya da yukarı yönde, fark etmez) bu kazanç sistemi için iyidir.

6- 20000 TL paranız var bunun 10000 TL sini bir kenara ayırmıştınız. Diğer 10000 TL ile hisse senedi yatırımı yapacaksınız. Hisse senedi alacağınız 10000 TL’nin hepsiyle 10 liradan hisse senetlerini alır mısınız? Eğer cevabınız evet ise bu iş size göre değil demektir. Kesinlikle hayır. Paranın hepsi ile hiçbir işlem yapmıyoruz.

7- Değeri 10 TL olan hisse senedinden 100 LOT alın ve uygun zamanı bekleyin. Eğer hisse senedi aşağı yönde düşerse biraz daha hisse senedi alacağız.

8- Hisse senedi aşağı düştü diyelim, örneğin 9 TL oldu. 100 LOT daha hisse senedi alın.

9- Aksilik oldu; hisse senedi düşmeye devam etti ve 8 TL oldu. Üzülmeyin elimizde paramız var. 8 TL den 300 LOT daha hisse senedi alın. Düştükçe almaya devam edin.

10- Hep düşecek değil ya bu. Tekrar 9 TL ye çıktı diyelim. 300 LOT almıştınız ve bu alıştan kazançlısınız. 300 x 8= 2400 TL para karşılığı, 300 x 9=2700 TL paranız oldu. Peki bu 300 lotun hepsini mi satmalıyız. Hayır 3 de 2 sini satın. Kalan miktarı yükseliş devam ederse satarsınız.

11- Gördüğünüz üzere hisse senedi 10 TL iken düşüşe geçmesine rağmen biz 9 TL olduğu sırada para kazanmış olduk.

12- En önemli maddeyi en sona sakladık. Hissesini aldığınız şirketin güçlü ve köklü olması gerekir. Tahtasının kapanma ihtimali olmamalıdır. İşlem hacminin yüksek olması gerekir. Yıllık bilançolarının iyi olması gerekir.

borsa-da-para-kazanmanin-sirlariSonuç: Bir hisse senedi alırken sabırlı olmalısınız. Asla paranızın hepsiyle alış yada satış yapmamalısınız. Her 4-5 basamak düşüş alış yönünde, her 4-5 basamak yükseliş de satış yönünde kullanılabilir. Hisse senedi düştükçe küçük miktarlarda alış yapmaya devam edebilirsiniz. Sağlam bir hisse senedi bir süre sonra tekrar yükselişe geçecektir. Bu yükselişte de kazançlı olduğunuz lottan bir miktarını hemen satmalısınız. Eğer düşerse tekrar sattığınız lot kadar geri alabilirsiniz. Aradaki fark kazancınız olur.

Sormak istediklerinizi yazının yorum kısmından sorabilirsiniz. Tüm yatırımcılarımıza bol kazançlar diliyoruz.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

songül 10 Ocak 2016

şimdiye kadar okuduğum en mantıklı ve anlaşılır yazı olmuş tebrik ederim sizi.

admin 10 Ocak 2016

Merhaba songül, değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Bu yazının yazarı yaklaşık 20 senedir borsa ile ilgileniyor ve çoğunlukla bu yöntemler sayesinde kazançlı çıkmış. Umarız sizler içinde kazançlı olur.