iyimi boyle bilgi sitesi

Asetonsuz oje çıkarma yöntemi

İlginç Bilgiler 30 Temmuz 2017
Asetonsuz oje çıkarma yöntemi

Bildiğiniz üzere oje çıkarırken genellikle aseton kullanırız. Evde aseton olmadığında ya da artık aseton kullanmadan ojenizi çıkarmak istediğinizde basit bir yöntemle ojenizi çıkarabilirsiniz. Her an elinizin altında olan malzemelerle ojenizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. İşte asetonsuz oje çıkarma yöntemi Evde aseton bulamıyorsanız ya da asetonun kokusu sizi ve çevrenizdekileri rahatsız ediyorsa tam size göre bir yöntemimiz var.

Yöntem hem çok basit hemde oldukça pratik. Oje çıkarırken artık diş macunu yöntemini kullanacağız. Ojenizi bir miktar su ve diş macunu ile rahatça çıkarabileceksiniz.

Oje Çıkarma İşleminde Diş Macunu Yönteminin Malzemeleri

-Vazelin
-Diş macunu
-Diş fırçası yada tırnak fırçası
-Limon
-Biraz su

Yöntemin Uygulanışı
İlk olarak tırnaklarınızı ıslak mendille güzelce silin. Daha sonra tırnaklarınızın üstüne ve etrafına biraz vazelin sürün. Daha sonra bir limonu bir kahve fincanının içerisine dökün. Fincanın içerisine biraz diş macunu ekleyin. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra bir fırça yardımıyla tırnaklarınızı bu karışımla güzelce fırçalayın. Sonuç sizi çok şaşırtacak. Ojelerinizin anında söküldüğünü ve tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.