iyimi boyle bilgi sitesi

Akıllı Telefonlarda Pil Ömrünü En Çok Tüketen Uygulamalar

Bilim ve Teknoloji 2 Şubat 2016
Akıllı Telefonlarda Pil Ömrünü En Çok Tüketen Uygulamalar

Akıllı telefonlar günlük hayatımızda oldukça fazla yer kaplamaya başladı. Elimizden hiç düşmeyen akıllı telefonların en büyük sorunu ise pil ömürleri. Bildiğiniz üzere akıllı telefonunuzun şarjı bittiği zaman telefonun açılması imkansız. Eğer yakınınızda bir şarj aleti yoksa iletişim olanağınız kalmaz.

Neden cep telefonların şarjı hemen bitiyor?

Telefonunuzda kullandığınız uygulamalar pil ömrünü tüketen en önemli faktörlerdir. Bu uygulamaları kullanmazsanız pil ömrünüz daha uzun gidecektir; ama uygulamaları kullanmak da istiyorsunuz. Peki bu durumda ne yapmalıyız? Bunun için çok pil tüketen uygulamalar yerine daha az pil tüketen uygulamaları kullanabilirsiniz.

İşte Pil Ömrünü En Fazla Tüketen Uygulamalar

1– Facebook Uygulamaları

2– Google Play Store

3– Google Currents

4– Antivirüs uygulamaları

5– Google+

6– CleanMaster

7– Instagram

8– Facebook Messenger

9– ooVoo Video Call Text & Voice

10– ChatON Voice & Video Chat

11– The Weather Channel

Bu uygulamalar en fazla pil tüketen uygulamaların başında geliyor. Tabii pil ömrünü sadece uygulamalar tüketmiyor. Örneğin mobil internet de en az uygulamalar kadar pil tüketiyor. Bu yüzden mobil internet sürekli açık kalmamalıdır. İnterneti kullanmadığınız zaman mobil interneti kapatın. Ayrıca telefonunuzda arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Her gün düzenli olarak telefonun ram dosyalarını temizleyin.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

nigar 10 Ağustos 2016

harika