iyimi boyle bilgi sitesi

Aamir Khan Hakkında Az Bilinen Bazı Bilgiler

Aamir Khan Hakkında Az Bilinen Bazı Bilgiler

Bollywood dünyasının en yakışıklı ve yetenekli oyuncularından biri olan Aamir Hussain Khan, 14 Mart 1965 yılında Hindistan’ın Maharaştra eyaletinin başkenti olan Mumbai(Bombay) doğmuştur. Müslüman bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen başarılı oyuncu hakkında az bilinen bilgileri bu başlık altında topluyoruz. Sizlerde Aamir Khan hakkında bildiğiniz bilgileri yorum olarak yazarak listeye ekletebilirsiniz. Ayrıca Aamir Khan hakkında ayrıntılı biyografi için Aamir Khan Kimdir linkine tıklayabilirsiniz. Aamir Khan’ın eşi hakkında bilgi için ise Kiran Rao Kimdir linkine tıklayabilirsiniz.

1- Takma isimleri: Bay mükemmeliyetçi, AK, Çikolata Adam, A.K, Mr. Perfectionist

2- En seksi bulduğu aktrist: Kangana Ranaut’dur.

3- Favori arabası: Fiat (Aamir Khan çocukken babasının mavi renk eski bir Fiat arabası varmış)

4- Aamir Khan’ın soyu: Hint özgürlük savaşçısı Abul Kalam Azad ailesinden gelir. Ataları Afganistan kökenlidir.

5- İlk sinema deneyimi: ‘Yaadon Ki Baaraat’ (1973) ve ‘Madhosh’ (1974) filmleri ile 8 yaşında iken sinema kariyerine başladı.

6- Ödüle inanmıyor: Birçok defa aday olmasına rağmen Aamir Khan Hindistan’ın ödül törenlerinde adil olmadığını düşündüğü için törenlere katılmıyor.

7- Hakkında bir dedikodu: Eski kız arkadaşı olan İngiliz yazar Jessica Hines’ten 14 Eylül 2003 doğumlu Jaan Harry Hines isminde bir oğlu olduğu söylenmektedir fakat resmi bir açıklama yoktur.

8- Sportif başarı: Çok iyi bir tenis oyuncu olan Aamir Khan, Hindistan – Maharashtra eyaletinde tenis şampiyonu oldu. Ayrıca, kendisi sıkı bir Roger Federer hayranıdır.

9- Hızlı düşünen biri: 16 Yaşında iken Rubik Küpünü 28 saniyede çözmüştür. Şu an Rubik Küpünü 13 dakikadan kısa bir sürede çözebiliyor.

10- Beslenme alışkanlığı çok düzensiz: Çünkü genelde ya çok yemek yiyor ya da çok az yiyor.

11- Hakkında yanlış bilinen: Bay mükemmeliyetci olarak bilinse de aslında son derece duygusal biri olduğunu söylüyor ama işinde bay mükemmeliyetçi ona şüphe yok zaten.

12- Nefret ettiği: Sigara ve alkolden ölümüne nefret ediyor. Yine de film gereği içmesi gerektiğinde karşı çıkmıyor. Bu arada eskiden içerdi ama artık bıraktı ve nefret ediyor.

13- Başarıları: Saymakla bitmez. Başrolünde oynadığı PK adlı film, tüm zamanların en yüksek hasılat yapan Hint filmi unvanına sahip.

14- Sevdiği filmler: Star Wars’un hayranı. Bir de Alfred Hitchcock filmlerine bayılıyor.

15- Etkili insan: 2013 yılında TIME dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanı arasında gösterildi.

16- İlginç bir not: Köpeğinin ismi “Sharukh”tur. Bir diğer Bollywood yıldızı Shah Rukh Khan ile arasının pek iyi olmadığı için derler. Biz bu konuyu biraz araştırdık ve gerçek şöyle; Shah Rukh Khan ile arası bozuk diye değil. Zaten bu hareketi yapacak biri değil. Köpeğinin adı zaten öyleydi. Taare Zameen Par filmi çekimlerinde Pachgani’de bir evin sahibinin köpekleri varmış. Daha önce o yere Shahrukh Khan, reklam filmi çekimi için gelmiş. Köpeğin sahipleri sonrasında köpeğin ismini Shahrukh koymuşlar. Aamir ve eşi Kiran’da yanlış anlaşılma olmasın diye köpeğin ismini değiştirmişler.

17- En sevdiği arkadaşı: Aamir Khan’ın en sevdiği arkadaşı ünlü Hint oyuncu, televizyon sunucusu ve model Salman Khan’dır.

18- Tüm zamanların enlerindendir: Bollywood dünyasının en yakışıklı ve yetenekli oyuncularından biridir. Listeyi görmek için En Çok Sevilen Hintli Erkek Oyuncular linkine tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 3. yorum yapılmış.

okn 9 Eylül 2017

Shah Rukh Khan ile arasının bozuk olduğu söylentisi tam bir saçmalık. Öyle bişey olsa Aamir Khan instagramda Shah Rukh Khan ile aynı karede olduğu fotoğrafı paylaşmazdı ve Dangal filminde Shah Rukh’un Dilwale Dulhania le Jayenge filmindeki sahnesini yayınlatmazdı. Aamir Khan, Shah Rukh Khan ve Salman Khan zaten çok iyi dostlar. Allah ayırmasın diyelim. Bu arada site on numara. Emeğinize sağlık. Başarılar.

Bilgili kız 1 Şubat 2018

Neden salman khan hakında bilgi vermiyorsunuz neden lütfen salman khan hakında da bilgi verin

Gs kızı melisiniz 12 Nisan 2018

Kesinlikle okn katılıyorum bende boyle bir yorumda bulunucaktım