iyimi boyle bilgi sitesi

Aamir Khan’ın Eşi Kiran Rao Kimdir

Kimdir 17 Mart 2016
Aamir Khan’ın Eşi Kiran Rao Kimdir

aamir-khan-kiran-rao-resimAamir Khan’ın 2. eşi olan Kiran Rao, 7 Kasım 1973 tarihinde Bangalorelu asil bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Kiran Rao, Kalküta’da büyüdü. İlk ve orta eğitimini Loreto House’da, Lise eğitimini La Martiniere Calcutta’da almıştır. 1992 yılında Mumbai’ye yerleşmiştir. Çalışkan bir öğrenci olan Kiran Rao, 1995 yılında Sophia College for Women Ekonomi Bölümü’nden birinci olarak mezun oldu. Yüksek Lisansını Yeni Delhi’deki Ulusal İslam Cemiyeti’nin AJK Kitle İletişim Araştırmaları Merkezi’nde tamamlamıştır. Kiran Rao, 3 kız kardeşin en küçüğüdür. Kalküta ‘da büyümüş ve mezuniyetten sonra Mumbai’ye gelmiş. Master yapmak içn de yeni Delhi’ye gitmesi gerekmiş ama sonunda reklam çekmek için Mumbai’ye geri dönmüş.

AAMIR KHAN WITH KIRAN RAOKiran Rao, Yönetmenliğini Ashutosh Gowariker’in yaptığı Lagaan:Bir Zamanlar Hindistan’da (2001) adlı filmde yardımcı yönetmen olarak film dünyasına adımını attı. Aamir Khan, bu filmin hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlenmişti. Kiran Rao ve Aamir Khan, Lagaan filminin setinde tanıştılar. İlk bakışta bir titreşim olan zaman bu an olmuş. Bu tanışma onlara evliliğin kapısını açmış. Kiran Rao, Lagaan filminden sonra Swades: We, the People adlı filmde de asistanlık yaptı.

Kiran Rao, Ocak 2011’de Aamir Khan Prodüksiyon’dan çıkan Dhobi Ghat adlı filmin yazarı, senaristi ve yönetmenidir.

aamir-khan-ve-kiran-reenaAamir Khan, 2002 yılında ilk eşi olan Reena Dutta‘dan boşanmış ve 2005 yılında yönetmen Kiran Rao ile evlenmiştir. Aamir Khan ve Kiran Rao’nun bu evliliğinden tüp bebek yolu ile Azad (oğlu) isimli çocuğu olmuştur. Rao ve Khan, Lagaan filminin setinde tanıştılar. Şu an Mumbai’nin varoşlarından biri olan Bandra’da yaşıyorlar. Yıldız olmalarına rağmen çift starlıktan uzak yaşamayı seçmiş. Kiran, Aamiri “aşkım”diye çağırıyor. Aamir ise Kiran’a kısaca “K” olarak sesleniyor.

Aamir Khan ile Evliliği Hakkında Küçük Bir Söyleşi

Aamir Khan ile evliliği hakkında küçük bir söyleşi yapıldığında şunları söyledi: “İlk eşim Reena ile 20 yaşında tanıştım ve 21 yaşında evlendik. Bu genç yaşta yaptığım evlilik 16 yıl sürdü. Aslında birlikte büyümüştük ve boşanma benim için çok yıkıcı olmuştu. Boşanma, hayatımın en zor zamanıydı. Kiran Rao ile tanıştığımda başka bir ilişkiye başlamak gibi bir niyetim yoktu. Kiran’ı tanıdıkça bu düşüncem değişmeye başladı.Onunlayken çok rahat ve huzurlu hissettim kendimi. Gerçekten çok harika bir enerjisi var ve onun hayatıma girmesiyle, hayatımda büyük pozitif değişimler oldu. Kiran, sevgilim olmadan önce iyi bir arkadaşım oldu. Yaklaşık 2 yıl çıktık ve sonra da evlendik.”

Kiran Rao ile Evliliği Hakkında Küçük Bir Söyleşi

Kiran-Rao-hakkindaKiran’a, Aamir Khan gibi dev bir yıldızla evlenme konusunda endişesinin olup olmadığını sorulduğunda şu samimi açıklamalarda bulundu: “Ben her zaman özgür bir insandım ve Aamir ile görüşmeye başladığımda zaten kendim birçok ilişki görmüş geçirmiştim. Onun büyüklüğünün aksine ben birbirimize karşı ciddi olmadığımızda beni neyin beklediğini bilmiyordum ama zamanla kendimi ona yazılmış hissettim. Aslına bakarsan, o bana aşık olmadan önce ben ona aşık oldum. Birbirimize bağlandığımızda ben ondan tamamıyla emindim çünkü o tamamen dürüst ve paylaştıklarımız konusunda güvenilirdi. Zaten ilişkimizin temel taşını güven oluşturdu.”

Kiran-Rao-kimdirKiran Rao Hakkında

Adı: Kiran Rao
Doğum tarihi: 7 Kasım 1973
Doğum yeri: Bangalore – Hindistan
Boyu: 158 cm
Kilosu: 52
Saç rengi: Siyah
Medeni durumu: Aamir Khan ile evli.
Çocuğu var mı? : Azad Rao Khan isimli bir oğlu var.
Mesleği: Yönetmeni, senarist
Eğitimi: Sophia College for Women Ekonomi Bölümü

Yorumlar

Yazıya 4. yorum yapılmış.

Emine Erdemli 28 Temmuz 2016

yakışmış birbirlerine allah bir ömür muttluklar delirime Aamir ve kiran rao muttluklar ☺

alya❤zain 1 Ağustos 2017

Rao ❤❤❤❤❤❤

Ali atay 14 Ekim 2017

Çok güzelsiniz

Ilknur 8 Kasım 2017

Allah affetsin ama bu adam karizma daha güzel bir hatun hayal etmiştim… Neyse Allah mesut etsin … kalbi belki hepimizi sollar kim bilir … ama insan bir an şaşırıyor iste