iyimi boyle bilgi sitesi

Öykü Gürman Kimdir

Öykü Gürman Kimdir

2018 yılının en güzel dizilerinden biri olan Sen Anlat Karadeniz adlı dizide Oyy Asiyem karakteri ile tanıdığımız Öykü Gürman’ı daha önce Evlerinin Önü Boyalı Direk adlı şarkısıyla tanımıştık. Gelin biraz daha yakından tanıyalım. Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. “Evlerinin Önü Boyalı Direk” adlı şarkısında birlikte klipte oynayan Berk Gürman ikiz erkek kardeşidir. Klipte vokal olarak Öykü Gürman yer alırken, Berk Gürman ise gitaristliğini yapmıştı. Annesi ile babası küçük yaşta iken ayrılmışlardır. Öykü Gürman’ın müziğe karşı merakı olduğundan bu yolda ilerlemek istemiş. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarını kazanmıştır. Mezun olduktan sonrada  İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarını kazanarak keman ve şan dersleri almıştır. Lise yıllarında da özel keman dersleri almış olup sonra okul konserlerinde solist olarak ve keman çalarak yer almıştır. Yaklaşık yedi yıl, Işıl ve Manuel Reina’nın da içinde olduğu Flamenco Alaturka grubuyla MKM, AKM ve CKM’de konserler verdi. Flamenco dansçısı Marco De Ana ile Şişli Kültür Merkezi’nde, CKM’de ise Nükhet Duru ile aynı sahneyi paylaştı.
Öykü Gürman, 2015 yılında Yavuz Bingöl ile evlenmiş ama 8 ay sonra boşanmışlardır. Şimdilerde ise, reklamcı Fatih İçmeli ile birliktelikleri vardır. Öykü Gürman, şu sıralar yoğun tempo içerisinde olup hem dizide oynayarak hem de boş zamanlarında single çalışmaları yaparak yeni bir albüm hazırlığı içerisindedir.

Öykü Gürman Hakkında

Öykü GürmanAdı-soyadı: Öykü Gürman
Doğum tarihi: 4 Ağustos 1982
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: 169 cm
Kilosu: 53 kg
Saç rengi: Koyu kahverengi
Göz rengi: kahverengi
Burcu: Aslan
Mesleği: Şarkıcı/Oyuncu
Kardeşi: Berk Gürman
İlişki durumu: Fatih İçmeli

Öykü Gürman’ın Albümleri

2007 yılında Kısmet adlı albüm çıkardı.
2009 yılında İki Arada adlı albüm çıkardı.

Öykü Gürman’ın Rol Aldığı Sinema Filmleri

2014 yılında ”Panzehir” adlı filmde Zeynep karakterini canlandırdı.

Öykü Gürman Kim

Öykü Gürman’ın Rol Aldığı Diziler

2014 yılında ”Urfalıyım Ezelden” adlı dizide Ceylan karakterini canlandırdı.
2018 yılında ”Sen Anlat Karadeniz” adlı dizide Asiye Kaleli rolünü canlandırmaktadır.

Öykü Gürman’ın Sen Anlat Karadeniz dizideki karakteri: Genç ve alımlı hareketleri ile Mustafa’nın “Oy Asiyem” isimli karısını canlandırmaktadır. Eşine çok aşıktır. Bir de Balım adlı kızları vardır. Kaleli ailesinin şimdilik tek gelini olup sürekli kaynanası ile dırdır içerisindeki komik halleri dikkat çekmektedir. Aynı zamanda Sen Anlat Karadeniz adlı dizinin bazı müzikleri de Öykü Gürman’a aittir.

Yorumlar

Yazıya 6. yorum yapılmış.

Sanya 20 Şubat 2018

Çok tatlı asiye karakteri harika

Gs kızı melisiniz 20 Şubat 2018

Oy mıstefam oy asiye cok sirinsin diziye renk kataysun:)

Betul arshib 20 Şubat 2018

Oy asiyem seni cok seviyorum sesine bayiliyorum

Betul arshib 20 Şubat 2018

Admin nankor kedi birde kul oldum sarkilarida var onlarida ekle

rebeka altıngül 11 Nisan 2018

seni çok seviyorum canim benim öykü abla

aysen 14 Nisan 2018

Oyku gurman en sevdiyim oyunculardan biri sarkisi var kul oldum cox guzel keske basqa bolumlerde okusa sen anlat karadeniz dizisine bayilirim en sevdiyim en coook hayran olduqum deliyim bu diziyr hic kacirmam her 3 cu gun yeni carsaba bakarim nefes ve tahiri coook yakisiyor oyku guraman cook guzel sarkilar okur butun sen anlat karadeniz dizisinde olan oyunculari hepsi cook seviyorum keske her gun sen anlat karadenizi olsa – he yarsi azeri yarsi turk dili yazdim