iyimi boyle bilgi sitesi

Uyku Sorununu Giderecek İçecek Tarifi

Uyku Sorununu Giderecek İçecek Tarifi

Sağlıklı bir hayat için kaliteli ve yeterli uykunun önemi çok büyüktür. Yetersiz ve kalitesiz uyku ciddi sağlık sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kalitesiz uyku uyanlarda gün içerisinde sürekli uyuşukluk hissi ve yorgunluk görülebilmektedir. Uyku sorununu çözebilmeniz için sizlere başkaları tarafından da denenmiş oldukça etkili ve sağlıklı bir tarifi sunacağız.

Uyku Sorununu Çözen Mucizevi Çözüm

Muz, sağlığımıza çok büyük katkılar sağlar. İçinde çeşitli vitaminler, lif, mineraller ve doğal şeker var. Ancak muzun en önemli faydalarından birisi de içerisinde bol miktarda bulunan magnezyumdur. Orta boy bir muzda yaklaşık olarak 32 mg magnezyum bulunuyor. Magnezyum kaslarımızı rahatlatırken B6 vitamini de uyku döngümüzü düzene sokar.

Malzemeler

– Organik muz
– Göz kararı su
– Göz kararı bir miktar tarçın.

Yapılışı

Önce tencerede suyumuzu kaynatıyoruz. Sonra muzun uçlarını kesip, kabuklarıyla birlikte tencereye yerleştiriyoruz. 10 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz. Demlendikten sonra bir fincana güzelce süzüyoruz. Bu aşamada bir tutam tarçın ilave ediyoruz. Mükemmel bir tat hazır. İçin ve uyuyun. İyi uykular.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.