iyimi boyle bilgi sitesi

Ufuk Bayraktar Kimdir

Kimdir 30 Eylül 2020
Ufuk Bayraktar Kimdir

Bir çoğumuz yakışıklı oyuncuyu, Ezel dizinde Tuncel Kurtiz‘in oynadığı Ramiz Karaeski karakterinin gençliğindeki rolü tanımıştır. Ama asıl dikkatleri 2006 yılında Kader filmi çekmiştir. Yakışıklı ve yetenekli bir oyuncu olduğu için dikkat çekmesi son derece doğal. “Demirden korksaydık trene binmezdik.” diyen ve sokaklarda kavgalı bir hayatı olan Ufuk bayraktar’ın delikanlı dönemlerinde haşere, haylaz, kavgacı ve vukuatsız günleri geçmezmiş.  Aslen Trabzonludur. 3 kardeş olup evin ortanca çocuğudur. Bir abisi ve bir de kız kardeşi vardır.

12 Eylül 1981, İstanbul doğumludur. Cihangir’deki meşhur Firuzağa Kahve’nin sahibi Cevahir Bayraktar’ın oğludur. Okul hayatı pek parlak gitmemiş olacak ki, liseyi Gürsoy Koleji’nde okuduktan sonra üniversiteye gitmeme kararı alarak, babasının yanında çalışmaya başlamıştır. Film ve dizi kariyerine aynı zamanda yönetmenler tarafından da sıkça ziyaret edilen Firuzağa Kahvesi’nde,  Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilmesi ile başlamıştır. İlk filmlerini yönetmenliğini Zeki Demirkubuz’un yaptığı Bekleme Odası filmindeki Ferit rolü ile yapmıştır. Bir sonraki filmi, yine Zeki Demirkubuz’un yönetmenliğini yaptığı Kader adlı filmdir. Bu filmde Bekir rolünde oynamıştır. Oyunculuğa çok önem veren Ufuk Bayraktar Kader filminde rol aldığı Bekir karakterinin parkta uyandığı sahnenin daha gerçekçi olabilmesi için 2 gün boyunca hiç uyumamıştır. Kader filmindeki müthiş performansı sebebi ile Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülünü, İstanbul Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Sinema Yazarları Derneği Ödülleri töreninde Umut Veren Genç Oyuncu Ödülünü almıştır. Ufuk Bayraktar, Merve Bayraktar ile evlenmiştir. Efe cevahir adında 1 oğlu var.

Ufuk Bayraktar Dizileri ve Filmleri

2003 yılında Bekleme Odası filminde Ferit rolünde oynamıştır.
2006 yılında Kader filminde Bekir rolünde rol almıştır.
2006 yılında İklimler filminde Taksici rolündedir.
2007 yılında Kartallar Yüksek Uçar televizyon dizisinde Hasan rolünde yer almıştır.
2007 yılında Yumurta filminde Haluk rolündedir.
2008 yılında Ali’nin Sekiz Günü filminde Kemal rolündedir.
2008 yılında Girdap filminde Konuşmacı rolündedir.
2009—2011 yılları arasında yayınlanan Ezel dizisinde Genç Ramiz Karaeski rolünde yer aldı. Karizmatik oyunculuğu ile tüm dikkatleri bu dizi ile üzerine çekmiştir.
2009 yılında Yeni Baştan dizisinde Konuk oyuncu olarak yer almıştır.
2010 yılında Memleket Meselesi filminde Polis rolündedir.
2010 yılında Ayrılık filminde Kemal rolündedir.
2012 yılında Yeraltı filminde oynamıştır.
2012 yılında Toprağın Çocukları filminde Cevher isimi ile oynamıştır.
2012 yılında Bu Son Olsun filminde Ertuğrul rolündedir.
2012 yılında Dağ filminde Bekir rolündedir.
2012 yılında Çanakkale 1915 tarihi filminde Seyit Onbaşı rolü ile oldukça başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.
2015 yılında Mîlât dizisinde Hamza rolü ile dizide yer almıştır.
2016 yılında Sevda Kusun kanadında dizisinde Ömer Yiğiter karakterini oynadı.
2016 yılında Dağ 2 filminde Bekir rolünde yer aldı.
2016 yılında Kümes filminde Süleyman rolünde yer aldı.
2016 yılında Vatanim Sensin dizisinde Dağıstanlı rolünde yer aldı.
2020 yılında Dayı Bir Adamın Hikayesi filminde rol aldı.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

Sanya 28 Aralık 2017

Merhaba Admin oyuncunun eşinin ismi merve bayraktar efe cevahir adında 1 oğlu var 2016 yılında sevda kusun kanadında dizisin de ömer yiğiter karakterini oynadı ve dağ 2 filminde bekir rolünde yer aldı

Begum sanya 29 Eylül 2020

Oyuncu 2016 yilinda kumes filminde suleyman rolunde 2016 yilinda vatanim sensin dizisinde dagistanli rolünde 2020 yilinda Dayi bir adamin hikayesi filminde rol aldi ve çukur dizisinde rol almadi admin