iyimi boyle bilgi sitesi

Thugs Of Hindostan Filmi

Tv-Magazin 2 Aralık 2018
Thugs Of Hindostan Filmi

Aamir Khan’ın 2018 yapımı filmi Thugs Of Hindostan (Hindistan Eşkiyaları) 30 Kasım 2018 tarihinde vizyona girdi. Bu güzel filmin yönetmen koltuğunda Vijay Krishna Acharya var. Filmin başrolünde Ghajini , PK, Dangal, 3 Aptal ve Süperstar filmlerinden tanıdığımız Aamir Khan, yine muhteşem bir performans sergiliyor. Filmin kadrosunda Amitabh Bachchan, Katrina Kaif, Sana Shaikh gibi isimlerinde olması filmin başarısını daha arttırmış. 30 milyon dolar ile Bollywood’un şimdiye dek yapılmış en yüksek bütçeli filmi olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Film, Philip Meadows Taylor’un 1839’da yazdığı “Bir Haydutun İtirafları” isimli kitaptan uyarlanmış. Filmde bir grup haydutun İngiltere ile mücadelesini göreceğiz.

Hindistan Eşkıyaları Filmi Hakkında

Film adı: Hindistan Eşkıyaları, Thugs Of Hindostan
Tür: Aksiyon-macera
Yönetmen: Vijay Krishna Acharya
Film müziğinin bestecisi: Ajay-Atul, John Stewart
Yayın tarihi: 8 Kasım 2018 (ABD)

Hindistan Eşkıyaları Filmi Konusu

Thugs Of Hindostan konusuAamir Khan filmde “Dünya’nın en dürüst karakteri.” olarak tanımladığı Firangi Mallah karakterini canlandırıyor. Hindistan Eşkıyaları filmi Hint yarımadasının Hindutan ya da Hindostan olarak bilindiği 1795 yılında geçiyor.
İngiliz Doğu Hindistan ortaklığı devrededir. Gittikçe genişleyen ve Hindistan’ın büyük bölümüne egemen olan İngiliz Doğu Hindistan ortaklığı engel tanımaz bir şekilde gelişmektedir. Fakat bu durumdan rahatsız olanlar vardır. Hindistan’ın ünlü haydut grubu bu zorlu mücadeleye hazırdır.

Khudabaksh Azaad isimli bir haydutun liderliğindeki grup, Hindistan’ı İngilizlerden kurtarmak adına zorlu bir mücadeleye başlar. Britanyalı bir komutan olan John Clive ise bu haberi aldığında harekete geçer ve kurnazca bir planı devreye sokar. Bu plan kapsamında komutan, Awadh’ın küçük çaplı bir haydutu olan Firangi Mallah’ı kullanmaya karar verir. Aamir Khan’ın canlandırdığı Firangi Mallah karakteri çok dürüst biridir. Komutan Clive, Firangi Mallah’ı grubun içine sızması için haydutların peşine salar. Fakat Firangi Mallah, bu süreçte ne yapacak ve tarafı ne olacak bunu da filmi izleyince anlayın artık. Onu da anlatmayalım değil mi?

Hindistan Eşkıyaları Filminin Müzikleri

1- Suraiyya: Shreya Ghoshal, Vishal Dadlani
2- Vashmalle: Sukhwinder Singh
3- Manzoor-e-Khuda: Shreya Ghoshal

Hindistan Eşkıyaları Filminin Oyuncuları

Thugs Of Hindostan oyuncularıAamir Khan filmde Firangi Mallah rolünde yer aldı.
Abdul Quadir Amin filmde Azhar Ali rolünde yer aldı.
Amitabh Bachchan filmde Khudabaksh Azaad (Jahaazi Thugların komutanı) rolünde yer aldı.
Fatima Sana Shaikh filmde Zafira Baig (Okcu) rolünde yer aldı.
Katrina Kaif filmde Suraiyya (Dansçı) rolünde yer aldı.
Lloyd Owen filmde John Clive (acımasız bir İngiliz Doğu Hindistan Şirketi memuru) rolünde yer aldı.
Mohammed Zeeshan Ayyub filmde Shanichar (Firangi’nin arkadaşı) rolünde yer aldı.
Ronit Roy filmde Mirza Sikander rolünde yer aldı.
Satyadev Kancharana filmde Naqaab rolünde yer aldı.

Yorumlar

Yazıya 4. yorum yapılmış.

Manya 4 Ocak 2019

Yaziyi daha okumadim ama Katrina varmiş fotoda geride duruyormuş ama hemen tanidim filmin ismimi duymuştum konusunada bir bakalim ;)

Manya 4 Ocak 2019

Katrina her zamanki gibi yine harika . Amir ve Amitabhi tanidim ama Fatimaya dikkat etmemişim. Admin Zero filmi hakkindada bilgi verin lütfenn. Filmde SRK, Katrina ve Anushka baş rölde değişik bir filme benziyor :)

Manya 19 Ocak 2019

Zero filmi hakkinda bilgi lütfenn :(

admin 19 Ocak 2019

Merhaba Manya, Zero filmi isteğiniz sıraya alınmıştır.