iyimi boyle bilgi sitesi

Şeyma Özbay Kimdir

Kimdir 13 Ağustos 2017
Şeyma Özbay Kimdir

Şeyma Özbay, 1986 yılında İzmir’de doğdu. Henüz ilkokul yıllarındayken sahneyle tanıştı. 1993 yılında girdiği İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu’yla 4 yıl çeşitli konser, radyo-televizyon programları ve operalarda çocuk sanatçı olarak görev aldı. 1997 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na kabul edildi.
Ortaokul, lise ve üniversite eğitimine piyano bölümünde devam ederek uzun yıllar pek çok piyano ve oda müziği konserinde piyanist olarak görev aldı. Yıllardır ilgilendiği funk, R&B, soul ve rock müzik türlerine yönelerek 2008’den bu yana pek çok değerli müzisyen ile vokal olarak çalışmaya ve sahne almaya başladı. Reklam müziklerinde seslendirmeler yaptı. Elindeki söz ve beste çalışmalarını bir süredir kayıt ve sahneye taşıyan ve halen birçok şehirde sahne performanslarına devam etmekte olan Şeyma Özbay’ın 5 şarkılık çıkış albümü “Zaman” Ahmet Faik Dökmeci ve Bora Çifterler prodüktördüğünde kaydedildi.

Tüm söz ve müziklerin Şeyma Özbay’a, aranjelerin ise Ahmet Faik Dökmeci ve Bora Çifterler’e ait olduğu albümün miksajı Emre Nişancı, enstrüman kayıtları Dökmeci ve Çifterler’in yanı sıra Caner Anar, Atıl Aksoy, Gustavo Battistessa, Tunç Çakır, Serkan Emre Çiftçi ve Volkan Topakoğlu imzası taşıyor. Şeyma Özbay’ın Arpej Yapım etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alan albümü Zaman, yine albümünde de yer alan “Aşk Milyonda Bir” şarkısıyla kliplendirildi. Klibin yönetmen koltuğunda ise Gökhan Palas var.

Zaman Albümünün Şarkıları

-Herkes Konuşur
-Aşk Milyonda Bir
-Ama Ben
-Hatıra
-Dört Duvar

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

Sanya 14 Ağustos 2017

Adını bile yeni duydum şarkıcımıymış