iyimi boyle bilgi sitesi

Sakız Adasına En Uygun ve Sorunsuz Nasıl Gidilir

Sakız Adasına En Uygun ve Sorunsuz Nasıl Gidilir

Ege denizinde İzmir – Çeşme açıklarında yer alan Sakız adası (Chios), Yunanistan’ın en çok gezilen adalarından bir tanesidir. Bu şirin adaya çeşmeden hareket eden gemilerle ortalama 30 dakika içinde gidebilirsiniz. Örneğin ben çeşmeden sakız adasına Ertürk Lines ile seyahat etmiştim. 2 çeşit gemisi var. Biri katamaran olan gemisi ve diğeri normal yolcu gemisi. Katamaran olan geminin fiyatı ortalama GİDİŞ – DÖNÜŞ (Açık) 28 + 2€, yolcu gemisi olanın ise GİDİŞ – DÖNÜŞ (Açık) 23 + 2€. Katamaran olan gemiyle 20 dakikada çok hızlı bir şekilde sakız adasına ulaşabilirsiniz. Diğer yolcu gemisi ile de ortalama 45 dakikada sakız adasına ulaşabilirsiniz. Ben ucuz olduğu için yolcu gemisini seçmiştim ama katamaran olan gemiyle daha hızlı giderek sakız adasındaki pasaport kontrol noktasına daha hızlı ulaşıp, sıra kuyruğuyla fazla uğraşmazsınız.

Çeşmeden sakız adasına giderken pasaportunuz ve nakit olarak Euro cinsinden paranın cebinizde olması yeterlidir. Bu söylediklerim yeşil pasaportu olanlar için. Malum yeşil pasaportu olanlar vizeyle uğraşmıyor. Eğer yeşil pasaportunuz yoksa vize konusunu halletmeniz gerekiyor. Seyahat acentaları bu konuda yardımcı oluyorlar.

Sakız adası için 2 adet vize seçeneği var

1- Kapı vizesi: Seyahat edeceğiniz firmanın internet sayfasının vize kısmında güncel olarak gerekli belgeleri görebilirsiniz.

2- Schengen vizesi: Emekliler, öğrenciler ve çalışanlar için birçok formalitesi vardır. Yine seyahat edeceğiniz firmanın internet sayfasının vize kısmında güncel olarak gerekli belgeleri görebilirsiniz. Örnek olarak Ertürk Lines seyahat şirketinin internet sitesinde vize kısmında ayrıntılı bilgiler güncel olarak bulunmaktadır. Ayrıca firmalar sizin için vize hizmetleri de vermektedir.

Çeşme limanında gerekli pasaport kontrollerinden sonra geminizle yola çıkıyorsunuz. Sakız adasına ulaşınca burada bir kez daha pasaport kontrolünden geçiyorsunuz. Basit işlemlerden sonra artık sakız adasındasınız.

Çeşme’den Sakız adasına Giden En İyi Feribot Seferleri Şirketleri

Ertürk Çeşme Merkez Ofisi
Adres: Beyazıt Cad. No:6-7 Çesme-İzmir/Türkiye
Telefon: +90 232 712 6768

Turyol Çeşme Sakız Adası Feribot Bilet Ofisi
Adres: 1065. Sokak, No:13/D, 35930 Çeşme/İzmir
Telefon: (0232) 712 18 08

Atlas Tur – Sakız Adası Turu
Adres: Husuli Öztin Caddesi 1107 sokak no: 37  Çeşme/İzmir
Telefon: 0532 723 08 00

Ege Birlik Çeşme Sakız Adası Feribot Bilet Ofisi

Adres: Musalla Mah. 1015 Sok. No : 3 /E Çeşme / İZMİR
Telefon: +90 232 712 30 40

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.