iyimi boyle bilgi sitesi

Rang Rasiya Hint Dizisi

Tv-Magazin 25 Kasım 2015
Rang Rasiya Hint Dizisi

Sanaya İrani, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon dizisindeki müthiş performansı ile bizleri büyülemişti. Sevimliliği ve güzelliğiyle herkesin gönlünde taht kurmayı başaran Sanaya Irani, Rang Rasiya (Sensiz Olmaz) Hint dizisiyle yine bizleri ekran başına kilitlemeyi başardı. 188 bölümden oluşan bu güzel Hint dizisinin konusunu bir Hint fanı arkadaşımız bizimle paylaştı.

Rang Rasiya Konusu

Genç ve güzel köylü kızımız Parvati’nin, yakışıklı güvenlik kuvvetleri subayı Rudra ile olan dillere destan aşk hikayesini konu alıyor. Parvati rolünü Sanaya Irani canlandırıyor. Rudra rolünü ise yakışıklı Hintli oyuncu Ashish Sharma canlandırıyor.

Rang Rasiya Oyuncu Karakterleri

Rangrasiya paroParvati(Paro): Küçük yaşta çok büyük acılar yaşamış olan Paro, zor bir çocukluk geçirmiştir. Annesi ve babası güvenlik güçleri tarafından yürütülen bir operasyonda ölmüşlerdir. Paro küçük yaşta yetim kalmıştır. Bir çocuğun başına gelebilecek en büyük acıları yaşamasına rağmen hayata hep olumlu bakmayı başarmıştır. İçindeki sevgiyi, umudu ve güzellikleri asla kaybetmemiştir. Etrafındaki insanlar Paro’nun bu kadar sevgi dolu olmasına şaşırmaktadırlar. Paro’yu bu kadar sevgi dolu bir insan yapan en önemli faktör ise onu sevebilecek birinin hayalidir.

Rangrasiya rudraRudra: Paro ne kadar sevgi doluysa, Rudra da o kadar nefret dolu bir insan. İçindeki öfkeyi çok uzaktan hatta ekran başından bile hissetmek mümkün. Ama bu öfkenin sebebi çocukluğunda yaşadığı üzücü olaylardan kaynaklanmakta. Henüz 12 yaşındayken annesinin, onu ve babasını terk etmesiyle büyük bir duygu çöküntüsü yaşamıştır. Kadınlara karşı genç yaşta güvenini ve inancını kaybetmiştir. En sevdiği kadın olan annesi, çocuğu Rudra’ yı bırakıp gitmiştir. Annesi, bir başka adamla evlenmiştir. Rudra, annesinin başkasına kaçması yüzünden sevgiye, ilişkilere inanamamaktadır. Kadınların güzelliklerinin bir aldatmaca olduğuna inanır. Okulda arkadaşlarının annesinin kaçtığını söylemeleri onu daha da üzer ve asabileştirir. Bu travmanın etkisinden kurtulamayan Rudra, sevgisiz büyümüştür. Sevginin hayatında yeri yoktur artık. Kendini kariyerine adayan Rudra, sınır güvenlik subayı olmuştur. Amansız ve insafsız bir subaydır. Binbaşı Rudra, mesleğine aşık birisidir.  Mesleği onun tüm hayatı ve ordusu ise onun ailesidir.

Rangrasiya konusuLaila: Dizinin yakışıklı karakteri Rudra (Ashish Sharma), Paro (Sanaya Irani) ve Laila’nın aşkları arasında kalır. Laila, Rudra’yı çok seviyor ama Rudra’nın gözü Paro’dan başkasını görmüyor. Hatta dizinin bir bölümünde Laila ile Rudra dans ederler. Ama Rudra, Laila ile göz temasına bile girmez. Gözleri etrafta Paro’yu aramaktadır.

Laila, Rudra’yı elde edebilmek adına birçok şeyi dener. Rudra’ya olan aşkı onu ele geçirmiştir. Rudra’yı elde etmek için yapamayacağı şey yoktur. Bazen bayılma numarasıyla Rudra’nın kollarına düşer, bazen de güzelliğiyle büyülemeye çalışır. Laila tek rakibi olan Paro’dan nefret eder. Tutkunun Rengi  ve Sensiz Olmaz ismiyle de bilinen dizide aşk, tutku, ihtiras, entrika ne ararsan var. Bakalım yakışıklı oyuncumuz bu iki güzel kızımız arasında nasıl bir tercih yapacak.

Danveer Ranawat: Asker olan karakterimiz Dilsher Ranawat‘ın erkek kardeşidir. Mohini Danveer‘in kocasıdır.

Mohini Danveer Ranawat: Danveer Ranawat’ın karısıdır. 2 tane oğlu vardır. Samrat Ranawat ve Sumer Ranawat oğludur. Mohini’nin bir tane de kızı (Sunehri Ranawat) vardır. Oğlu Samrat ile pek iyi geçinemezler. Kaynı Dilsher‘den de nefret eder. Dizimizin ortalığı karıştıran karakterlerinden biridir kendisi.

Samrat Ranawat: Maithili Samrat Ranawat’ın kocasıdır. Danveer Ranawat ve Mohini Danveer Ranawat’ın büyük oğludur. Sumer Ranawat ve Sunehri Ranawat’ın büyük abisidir. Aynı zamanda Rangrasiya’nın başrol erkek oyuncusu Rudra Pratap Ranawat’ın kuzenidir.

Maithili Samrat Ranawat: Samrat Ranawat’ın eşidir. Samrat ve Maithili 5 yıllık evlidirler. Ancak Maithili bir çocuk doğuramaz ve maalesef evlilikleri, çocuk sahibi olamamalarının her zaman gölgesi altında kalmıştır. Ama yine de Samrat, Maithili’nin sevgi dolu kocasıdır. Samrat’ın annesi Mohini, Samrat’ı evliliklerindeki bu olaydan dolayı karısına karşı olumsuz yönde etkilemeye gayret etse de Samrat kesinlikle bundan etkilenmez ve yine de sevgi dolu bir koca olmak için çabalar.

Sumer Ranawat: Samrat Ranawat’ın erkek kardeşidir. Samrat’ın tam tersi bir karaktere sahiptir. Sumer abisinin tam tersi, oldukça sessiz ve içine kapanık bir karaktere sahiptir ve birileriyle anlaşmazlık olması gibi bir durumla karşı karşıya gelmemeye elinden geldiği kadar dikkat eder. Ama yine de olası bir tehdit veya haksızlık algısı durumunda da başkalarını savunmaktan da kendini alamaz.

Dilsher Ranawat: Yardım sever karakterimiz, Danveer Ranawat‘ın erkek kardeşidir. Yeğeni Samrat Ranavat kendi işini kurmak ister ama annesi ve babasından yeterli desteği alamaz. Dilsher Ranavat, Samrat’a iş kurması için para verir.

Rang Rasiya Olayların Gelişimi

Rang Rasiya, bir otobüs saldırısı ile başlar. Bu saldırı sırasında Paro’nun anne ve babası sınır güvenlik kuvvetlerinin saldırısı sonucu hayatlarını kaybeder. Paro artık hayatta tek başınadır. En sevdikleri, Sınır güvenlik kuvvetlerinin saldırısı sonucu artık yoktur.

Rang Rasiya Hint DizisiParo ve Rudra ilk defa otobüste karşılaşırlar. Paro bütün sevimliliği ile Rudra’ya bakar ancak Rudra bu sevimliliği umursamaz. Paro ona oyuncak bebeğini vermek ister. Ama Rudra Paro’yu yine umursamaz. Paro bunun üzerine oyuncak bebeğini Rudra’ya fırlatır. İşte o an ilk defa birbirlerine baktıkları andır. Paro’nun otobüsü hareket eder. Rudra, giden otobüsün ardından bakar ve Paro’nun gidişini seyreder.
Aradan 15 yıl geçer. Küçük sevimli kız Paro, büyümüş ve çok güzel bir genç kız olmuştur. Rudra ise iş hayatına odaklanmış ve sınır güvenlik kuvvetleri subayı olmuştur.

Birpur, sınırlar arasında kalan küçük bir yerleşim yeridir. Bu küçük sevimli köyde her yıl görkemli düğünler yapılır. Yine böyle bir düğünde, Paro’nun düğününde yasa dışı silah kaçakçılığını arştırmak için Rudra görevlendirilir. Bu olay sonucunda Paro’nun hayatı darmadağın olur.

Bu romantik ve dramatik Hint dizisinde Rudra ve Paro’nun tutkulu ve nefret dolu aşk hikayesi anlatılacaktır. Bölümler su gibi akacak 1-2 hafta içerisinde bölümler bitmiş olacaktır.

Diziyi baştan sona izleyen birisi olarak şunu söylemem gerekir. Dizinin son 30 bölümü çok açıklı. Yanınızda bol bol mendil bulundurun. Son 30 bölüm boyunca diziyi her izlediğinizde senariste bol bol küfür edeceğinize eminim. Diziyi daha fazla anlatmayalım heyecanı kaçmasın. Mutlaka ama mutlaka bu güzel Hint dizisini izleyin.

Rang Rasiya Hakkında

Dizi adı: Rangrasiya, Rang Rasiya
Yönetmen: Sidharth Sengupta
Senaryo: Saurabh Tewari, Gautam Hegde, Shivani Shah
Tür: Romantik, dram
Bölüm sayısı: 188
Yıl: 2013-2014

Rang Rasiya Oyuncuları

Rang Rasiya DizisiSanaya Irani dizide Parvati Rudra Pratap Ranawat kısaca Paro rolünde yer almaktadır.
Ankita Sharma dizide Laila rolünde yer almaktadır.
Ashish Sharma dizide Rudra Pratap Ranawat kısaca Rudra rolünde yer almaktadır.
Ananya Khare dizide Mohini Ranawat rolünde yer almaktadır.
Sanjiv Jotangia dizide Danveer Ranawat rolünde yer almaktadır.
Prashant Chawla dizide Samrat Ranawat rolünde yer almaktadır.
Udit Shukla dizide Sumer Ranawat rolünde yer almaktadır.
Gitanjali Mishra dizide Maithili Ranawat rolünde yer almaktadır.
Syed Zafar Ali dizide General V.K. Singh rolünde yer almaktadır.
Gurpreet Singh dizide Rohit Sehgal rolünde yer almaktadır.
Lavneet Rajput dizide Koyal Ranawat rolünde yer almaktadır.
Rishi Sonecha dizide Dhruv Ranawat rolünde yer almaktadır.
Kapish Chawla dizide Dhruv Ranawat rolünde yer almaktadır.
Vishal Karwal dizide Shanthanu Kumar rolünde yer almaktadır.
Tarun Khanna dizide Raja Thakur Param Singh Tejawat rolünde yer almaktadır.
Sadiya Siddiqui dizide Thakurain Mala rolünde yer almaktadır.
Kali Prasad Mukherjee dizide Dilsher Ranawat rolünde yer almaktadır.
Neha Narang dizide Bindi rolünde yer almaktadır.
Vishal Gandhi dizide Varun Kumar rolünde yer almaktadır.
Khushbu Thakkar dizide Sunehri Ranawat rolünde yer almaktadır.

Yorumlar

Yazıya 76. yorum yapılmış.

1 2
Burak 22 Mayıs 2016

Paro ölünce ben izlemicem olmezse izlerim abi ölmesin admin ölmesin ya

merwe 22 Mayıs 2016

Bncede ölemez ki basrol oyuncu hem o ustelik ykskli

elif 22 Mayıs 2016

durun durun senaristı arıyomm hemen sonunu yeniden çeksinler:-) paro olecekk bunun kabullenilmeyecek bi tarafı yok

Merve 23 Mayıs 2016

Sumer kim ile evleniyor?

paro ve rudra 27 Mayıs 2016

paro ölünce mayra olarak filme devam edecekmiş çok üzücü bir durum

paro 30 Mayıs 2016

paro ölüyor ama filme mayrh olarak devam edecek ama rudra onu paro gibi sevecek mi onu merak ediyorum…

paro 30 Mayıs 2016

merve çok acı bir şekilde öldü tatlım ölmesini istemezdim

paro 30 Mayıs 2016

arkadaşlar size çoooook büyük bir haberim var sanaya ve barunun yeni filmlerinin ismi santa ki kiran veya kiyan haberiniz olsun

Sanaya İrani Fanı 31 Mayıs 2016

Rudranın yanında çalışan Aman’ın gerçek adı ne ?

neslihan 1 Haziran 2016

Gencler hemen duruma el atiyorum baya bi bol atliyolar sonra paroyu bi adam olduruyo sonra mayra olarak diziye devam edio guyya paroya cok benziomus felan ama cok guzel cocuklari da buyuyo maasallah kim yapmis bu diziyi

RABİA KAYA 4 Haziran 2016

Bence sacmaladi paronun olmesi hic iyi olmadi

RABİA 4 Haziran 2016

Baro olmaden once eglenceliydi ama cimdi farkli nasil biticek merak ediyorum.

serife 5 Haziran 2016

Ne olursa olsun tek kelime ile cok tatlilar ve superler

ilknur 15 Temmuz 2016

Barun Sobtinin yeni dizisi
Satya Ki Kiran -Mohra
Partneri de Shivani Tomar şimdilik 26 bölümmüş ve polisiye :*:*:*♡♡♡♥♥♥

Cansu urqancioglu 16 Temmuz 2016

Evettt haklisin Sanaya irani yok o dizideee

gamze 10 Kasım 2016

Çok güzel bir dizi sensiz olmaz rudra pratap ranavat

Mrt 12 Şubat 2017

Hayatımda izlemediğim en muhteşem dizi! Rang Rasiyanin Üzerine tanımam!

ranvir fanı titan 18 Haziran 2017

Rang rasiya çok güzel çok seviyorum

ranvir fanı titan 21 Haziran 2017

Mrt arkadaşım haklısın rang rasiyanın üzerine dizi yok maşallah bu dizi ne kadar güzelmiş anlatılmaz yaşanır rudra çok yakışıklı paro çok güzel bu diziye bayılıyorum rudram benim kahramanım

Sanem 21 Eylül 2017

Vishal gandhi hakkında bilgi alabilir miyim lütfen? Admin lütfen görmezden gelme cevap ver bana lütfen

Sanem 22 Eylül 2017

Admin Vishal Gandhi hakkında bilgi istiyorum

Sanem 24 Eylül 2017

Admin vishal gandhi hakkında bilgi istemiştim. Takmiyor musun beni?

HİNDİSTAN AŞIĞI 22 Ekim 2017

Harika Bir Dizi