iyimi boyle bilgi sitesi

Mükemmel Selfie Çekmenin Püf Noktası

Güncel Bilgiler 9 Temmuz 2017
Mükemmel Selfie Çekmenin Püf Noktası

Çektiğiniz selfie ile daha çekici ve güzel gözükebilirsiniz. Bilim adamları sonunda bu konuya da el attı. Bilim adamları, selfie çekerken fark yaratacak özel bir açı bulduklarını açıkladı. Peki kusursuz selfie nasıl çekilir?Alman araştırmacıların yaptığı çalışmada, 172 farklı 3D selfie çekimleri ile araştırma yapıldı.

Nasıl Güzel Selfie Pozu Verebilirim

1– Araştırmada, insanların belirli bir konu ve pozu benimsediği görüntülere daha olumlu cevap verdikleri saptandı. Anlık selfieler yerine bir konu ya da pozu kullanın.

2– Çekilen pozlarda, kişiler 15 derecelik bir açı ile başlarını sağa doğru eğmişlerdi. Selfie fotoğraflarında kendi kendinizi çekeceğiniz için, vesikalık gibi, düz açılı fotoğraflar asla tercih edilmemelidir. Kamerayı görüş açısının biraz yukarısında tutarak, hafif sağ ya da sol açı ile, en iyi çıktığınız eğimi belirleyin, ve tüm selfileriniz için bu açıyı uygulayın. Emin olun uygun açı yüzünüzü daha pürüzsüz ve daha ince gösterecektir. Bu konuda oldukça başarılı olan isimlerden birisi de şüphesiz Kim Kardashian.

3– En geniş manzaralar için selfie çubuğu kullanın. Manzaralı ortamlarda çekilen selfielerde kolların görünmemesi ne kadar önemliyse, iyi görünmek ve manzarayı da göstermek o düzeyde önemlidir.

4– iPhone kulaklığınızın tuşu ile fotoğraf çekilebileceğinizi biliyor muydunuz? Selfie çekerken uzunca görünen kollar ve beraberinde büyük görünen yüzünüz, sizi olduğundan daha kilolu gösterebilir. O nedenle iyi bir selfie için, telefonunuzun kulaklık tuşunu kullanabilirsiniz. Kullanımınız için uygun standlı kılıfı seçtikten sonra telefonunuzu kılıfın standına yerleştirin, kulaklığın tuşu ile, kollarınız görünmeden, en rahat pozunuzu verin.

5– Bakımlı olun. Güzel bir selfie için şüphesiz güzel ve bakımlı görünmelisiniz. Bakımlı bir görüntü ile çektiğiniz fotoğraflar, doğal halinizden daha ilgi çekici görünür. Makyaj, dolgun saçlar ve özenle takılmış aksesuarlar fotoğraflarınızda ön plana çıkabilir.

6– Şekilden şekile girmeyin. Dudak bükme ve anlamsız hareketler fotoğrafınızı itici kılacağı gibi gülümsemeler veya eğlenceli pozlar selfienizi daha güzel yapacaktır

7– Arka planın sade olmasına özen gösterin. Fotoğrafta ön plana çıkmanız için karışık arka planlardan uzak durmalısınız.

8– Fotoğraf düzenleme uygulaması kullanın. Harika bir selfie çektiğinizi düşünüyorsanız, bunu ufak rötuşlar ile paylaşıma hazır hale getirebilirsiniz.

9– Işığı doğru ayarlayın. Sadece selfie için değil tüm fotoğraf çekimlerinde ışığın yönü ve şiddeti çok önemlidir. Selfie fotoğrafı çekilirken yukarıdaki bir ampulün altında durmayın.  Tepeden gelen ışık yüzünüzün yarısının aydınlık yarısınında karanlık görünmesine sebep olur.

10– Mutluyken selfie çekinin. Üzgün olduğunuz zaman çekilen selfieler genelde kötü görünmektedir. Yüzünüz gülsün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.