iyimi boyle bilgi sitesi

Mucize Doktor Dizisi

Tv-Magazin 16 Eylül 2019
Mucize Doktor Dizisi

12 Eylül Perşembe günü Fox TV ekranlarında ilk bölümü olmasına rağmen izleyicilerin beğenisini toplayan Mucize Doktor adlı dizi reyting rekorları kırmayı başardı. Yapımını MF Yapım’ın üstlendiği Mucize Doktor dizisi Kore dizisi olan The Good Doctor adlı yabancı diziden uyarlanmıştır. Dizinin sloganı ”Otizm bir hastalık değil, farkındalıktır.”

Mucize Doktor Dizinin Konusu

 7 yaşındaki Otizm ve Savant sedromlu(sıra dışı zihinsel becerilere sahip insan) olan Ali, gözleri önünde abisini ve çok sevdiği tavşanını kaybeder. Abisine kaza anında olay yerine gelen Doktor Adil Hoca’nın ilham kaynağından esinlenerek ilerde doktor olmayı hedefler. Babası tarafından evlatlıktan reddedilen Ali’ye Adil Hoca yardım eli uzatmıştır. Ali içine kapanık bir kişiliğe sahiptir. Üstün güçlü zekası ile hayalini kurduğu doktorluk yönünde ilerleyerek tıp fakültesini birincilikle bitirir. Ali, Adil Hoca’nın çalıştığı Berhayat Hastanesinde görev yapmak için gelir. Ali’nin doktor olmasındaki sebebini soran hastane üst kurulum yönetimleri ”ne tavşanım ne de abim büyüyemeden cennete gittiler, kimse vaktinden önce cennete gitmesinler, büyüsünler istiyorum” sözü ile adeta yürekleri dağladı.

Mucize Doktor Dizisi Hakkında

Yönetmeni: Yusuf Pirhasan
Senaryosu: Pınar Bulut, Onur Koralp
Yapımı: MF Yapım
Yapım yılı: 2019
Yapımcısı: Asena Bülbüloğlu

Mucize Doktor Dizisinin Oyuncuları

Taner Ölmez (Ali), Onur Tuna (Ferman), Özge Özder (Kıvılcım), Murat Aygen (Tanju), Sinem Ünsal (Nazlı), Hazal Türesan (Beliz), Bihter Dinçel (Selvi),Fırat Altunmeşe (Demir), Hayal Köseoğlu (Açelya),Korhan Herduran (Güneş) ve Reha Özcan(Adil).

Not: Dizi daha ilk bölümüyle ABC1 hedef kitlede 8,53 reyting ve 24,00 share, AB hedef kitlede 8,35 reyting ve 24,37 share, TOTAL hedef kitlede ise 7,69 reyting ve 22,19 share alarak 12 Eylül Perşembe gününün en çok izlenen dizisi olmuştur. Dizi aynı zamanda Twitter’da en çok konuşulanlar listesine girmiştir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.