iyimi boyle bilgi sitesi

Melisa Şenolsun Kimdir

Melisa Şenolsun Kimdir

Melisa Şenolsun, 24 Eylül 1996 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünü kazandı. Şuan halen okumaktadır.  Ayrıca Uğur Mumcu Bornova Devlet tiyatrosunda çalışmıştır. Güneşi Beklerken ve paramparça adlı dizilerde oynayan Efecan Şenolsun‘un kardeşidir. 6 yaşında okul tiyatrolarında yer almıştır. 7 yıl kadar da bale ve jimnastik eğitimi almıştır. İlk oyunculuk deneyimi ise Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizidir.  Özel hayatına gelince kendisi gibi oyuncu olan ve Yüksek Sosyete adlı dizide rol alan Mehmet Ozan Dolunay ile birliktedir. İkili, bu yaz İspanya’ya giderek tatil yapmışlardır. Melisa Şenolsun, boş zamanlarında resim yapmayı, kara kalem çalışması, kitap okumayı, dans etmeyi, müzikle uğraşmayı seviyor. Doğayı çok seven güzel oyuncu, doğa ile iç içe olmayı çok seviyor. Cildine dikkat eden güzel oyuncu, özellikle yüzünün temizliğine çok önem vermektedir. Gece yüzünü temizlemeden asla uyumazmış.

melisa-senolsun-dizileriMelisa Şenolsun Hakkında

Adı- Soyadı:Melisa Şenolsun
Doğum tarihi: 24 Eylül 1996
Doğum yeri: İzmir
Kilosu: 55 kg
Boyu: 170 cm
Göz rengi: Yeşil
Saç rengi: Sarı
Burcu: Terazi
Kardeşi: Efecan Şenolsun

Melisa Şenolsun Filmleri

2017 yılında Babam filminde Feride rolünde yer aldı.
2019 yılında Güzelliğin Portresi filminde Hilal rolünde yer aldı.

Melisa Şenolsun’un Rol Aldığı Diziler

2015 yılında ”Talı Küçük Yalancılar” adlı dizide Hande Yılmaz rolünde oynadı.
2015-2016 yılında ”Kiralık Aşk” adlı dizide Sude İplikçi rolünde oynadı.
2016 yılında ”Umuda Kelepçe Vurulmaz” adlı dizide Ceren rolünde yer aldı.
2018 yılında Nefes Nefese dizisinde Rüya rolünde yer aldı.
2020 yılında  Atiye dizisinde Cansu rolünde yer aldı.

Umuda Kelepçe Vurulmaz Adlı Dizi Hakkında

Fox TV ekranlarında izleyicilerin beğenini toplayan Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizinin yönetmeni, Cemal Şan’dır. Geniş Oyuncu kadrosu ise; Begüm Birgören, Mert Yazıcıoğlu, Özlem Başkaya, Özge Özder, Melisa Şenolsun, Turgay Aydın, İlay Tiryaki, Ecem Baltacı, İlayda Akdoğan,Yiğit Dikmen, Mustafa Elikoğlu, Nazlı Bulum, Gizem Ergün, Zeynep Bastık, Burak Dakak, Yıldırım Şimşek, Gamze Erçel, Aziz Sarvan, Sarven Çanker, Semi Sırttıkkızıl, Onur bilge ve Emir Özden.

Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizinin konusu: Dizide, farklı hayatlar yaşayıp, çeşitli suçlardan dolayı ıslah evine girmiş, 7 gencin hayat hikayesi anlatılıyor. Milletvekili oğlu olan Onur, hızlı ve alkollü araba kullanmasından dolayı, Ferit’in kardeşine çarpar. Ferit kardeşinin intikamını almak için yemin etmiştir. Fakat bunu yapanın Onur olduğundan habersizdir. Islah evine düşen Onur için annesi elinden geleni yapmaktadır. Onur için okuma projesi düzenletir ve onlara okuma şansı fırsatı verir. Melisa Şenolsun dizide Ceren adındaki karakteri canlandırmaktadır. Ferit ile Ceren’in aşkı Onur’u deliye döndürmüştür.

Yorumlar

Yazıya 7. yorum yapılmış.

Mehriban 22 Kasım 2016

Selam nasılsınız.güzel bilgiler ben Melis Tuzungüç haqqında bilgiler yazmanızı istiyorum.☺☺☺

Nigar abbasova 2 Aralık 2016

Mihribancim canim ben sana soyluyum kim oldugunu

Nigar abbasova 2 Aralık 2016

Kendisi oyuncu. 1994 yil 4 ekim tarihinde istanbulda dunyaya gelmis. 1.67 boyu var ve kilosu 49. Bukadar yeterlimi hayatim

Sanya 2 Aralık 2017

Admin oyuncu babam diye bir filmde rol aldı

Begüm sanya 7 Temmuz 2018

Admin oyuncu bu yıl nefes nefese dizisinde rüya rolünde

Begum sanya 9 Ocak 2020

oyuncu bu yıl atiye dizisinde cansu rolünde admin

Begum sanya 11 Ocak 2020

Admin oyuncu 2019 yılında güzelliğin portresi filminde hilal rolünde yer almış