iyimi boyle bilgi sitesi

Legend of the Blue Sea Kore Dizisi

Legend of the Blue Sea Kore Dizisi

2016 yılının en iyi Kore dizilerinden biri olan Legend of the Blue Sea dizisinde, Lee min ho ve Jun Ji-Hyun birlikte rol alıyor. Yakışıklı oyuncu Lee Min-Ho dizide Joseon zamanında ve şimdiki zamanda yaşayan iki karakteri canlandırıyor. Güzel Koreli oyuncu Jun Ji Hun ise, bir denizkızı olan Sim Chung karakterini canlandırmaktadır. Dizinin konusu, Joseon alimi Yu Mong-In tarafından yazılan “Eou yadam” adlı deniz kızları ile ilgili olan tarih-fantastik türündeki romantik bir hikaye koleksiyonundan esinlenmiştir. Bu fantastik ve romantik hikaye bir okyanusun içinde yaşayan deniz kızlarını serbest bırakan hâkim Kim Dam-Ryung’un etrafında dönmektedir. Deniz kızları balıkçılar tarafından yakalanmıştır. Dizinin hikayesi çok güzel ama diziyi bu kadar güzel yapan bir etkende oyuncuları ve yönetmenidir. Dizinin yönetmeni, Doctor Stranger, Master’s Sun,City Hunter Kore dizilerinden tanıdığımız Jin Hyeok olunca ortaya mükemmel bir Kore dizisi çıkıyor. Güney Koreliler bu kadar güzel dizi yapınca bize de izlemek düşer.

Legend of the Blue Sea Hakkında

legend-of-the-blue-sea-oyunculariDizi adı: The Legend of the Blue Sea, Legend of the Blue Sea
Türü: Fantastik, tarihi, romantik
Yönetmen: Jin Hyeok (Doctor Stranger, Master’s Sun,City Hunter)
Yazar: Park Ji-Eun
Bölüm sayısı: 20
Yayın tarihi: 16 Kasım 2016
Yayın günleri: Çarşamba ve Perşembe saat: 22:00
Ülke: Güney Kore

Legend of the Blue Sea Konusu

legend-of-the-blue-sea-dizisiBu güzel fantastik Kore dizisi, Joseon döneminde gerçek bir karakter olan Kim Dam Nyeong’un, balıkçıların yakaladığı deniz kızlarını ve adamlarını tekrar denize salmasını konu almaktadır. Dizinin konusunu karakterleri ile ayrıntılı olarak ele almak gerekirse;

Lee Min-Ho, dizide Joseon zamanında ve şimdiki zamanda yaşayan iki karakter canlandırmaktadır. Joseon zamanındaki karakteri Kim Dam Nyeong’un oğlu olan Kim Mu karakteridir. Kim Moo, bir çok kılığa giren bir dolandırıcıdır. Günümüzdeki karakteri ise zeki bir dolandırıcı olan Heo Joon-Jae karakteridir. Oldukça soğukkanlıdır.

Jun Ji-Hyun, dizide, bir denizkızı olan Sim Chung karakterini canlandırmaktadır. Güzeller güzeli Sim Chung’un hayatı zorluklarla doludur.

Lee Ji-Ho, dizide Heo Joon-Jae’nin üvey erkek kardeşi olan Heo Chi-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Heo Chi-Hyun oldukça soğuk ve kuralcı birsidir.

Shin Won-Ho, dizide oldukça yetenekli ve ünlü bir hacker olan Tae-O karakterini canlandırmaktadır. Tae-o, Jo Nam-Doo ve Heo Joon-Jae ile birlikte çalışmaktadır.

Lee Hee-Joon, dizide bir dolandırıcı olan Jo Nam-Doo karakterini canlandırmaktadır. Jo Nam-Doo, Heo Joon-Jae (Lee Min-Ho) ile yakın arkadaştır.

Legend of the Blue Sea Oyuncuları

Jun Ji-hyun dizide Shim Chung rolünde yer alıyor.
Lee Min-ho dizide Heo Joon-jae ve Kim Mu rollerinde yer alıyor.
Lee Hee-joon dizide Jo Nam-doo rolünde yer alıyor.
Shin Hye-sun dizide Cha Si-a rolünde yer alıyor.
Lee Ji-hoon dizide Heo Chi-hyun rolünde yer alıyor.
Lee Hee-joon dizide rol alıyor.
Shin Won-ho dizide rol alıyor.
Na Young-hee dizide rol alıyor.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

ayla❤ 17 Eylül 2016

Harika kız❤❤❤