iyimi boyle bilgi sitesi

Korkunç Süper Mikroplar Geliyor

Korkunç Süper Mikroplar Geliyor

Yıllardan beri hastalıklara neden mikroplar bu konuda çok başarılılar. Sayıları onbinlere hatta yüzbinlere ulaşan ölçekte ölümlere neden oldular.

Örnek: İspanyol gribi tarih boyunca tek başına yüz milyonun üzerinde insanın ölümüne sebep olmuştur. Bu konuda ayrıntılı bilgi için “En Ölümcül Salgın Hastalıklardan Biri Olan İspanyol Gribi” linkini inceleyebilirsiniz.
İnsanların ezeli düşmanı olan mikroplarla savaş ilk insan ile başladı ve halen devam ediyor. Bu amansız savaşı bazen insanlar kazanıyor gibi görünse de aslında mikroplar kazanıyor. Sürekli kendilerini geliştiren mikroplar, günümüzde yılda toplam 700.000 kişiyi acımasızca öldürüyor. Mikropları bu kadar güçlendiren faktör ise yine insan. Biz insanlar doğayı mahvettik ve mikroplar için uygun ortamlar hazırladık. Yediğimiz ve içtiğimiz birçok şey kimyasal.

Mikropları Bu Kadar Güçlendiren Faktörler Nelerdir

1- Antibiyotikler: Mikroplara hangi ilaçlar verilirse verilsin ,mutlaka onu tanıyor ,onun şifrelerini çözüyor ve kendini ona göre hazırlamayı başarıyor. Onu öldürmeyen şey onu daha da güçlendiriyor. Gereksiz antibiyotik tüketimine bir son vermezsek mikroplar bize bir son verecek.
2- Çevresel faktörler: Bugün insanoğlu mikropları yok edecek etkili ilaçlar geliştiremiyor. İnsanlar, mikroplara ne kadar çok dozda ve ne kadar çok geniş etkili zehirler ile saldırılsa, mikroplar da aynı oranda saldırıyor. İnsanların vücuduna giren mikropların imha edilmesi her geçen gün zorlaşıyor.

Korkunç Süper Mikroplar Geliyor

Felaket habercisi olmak istemeyiz ama gerçekler bu yönde ilerliyor. Daha güçlü mikroplar geliyor. Şimdiye kadar hiç tanımadığınız bu mikroplara süper mikroplar deniliyor. Bu süper mikroplar kitlesel salgınlar yapabiliyor. Eğer bu mikropları durduramazsak, mikrobik kıyamet gelecek. Kayıplarınız milyonlarca olacak. Kim bilir insanoğlunun sonunu mikroplar getirebilir. Bir an önce beslenme alışkanlıklarımız ve bozduğumuz doğal hayatı düzeltmek zorundayız. Çünkü yarın çok geç olabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.