iyimi boyle bilgi sitesi

Kedilerin En Sevmediği Davranışlar

Güncel Bilgiler 7 Ocak 2019
Kedilerin En Sevmediği Davranışlar

Kediler enteresan hayvanlardır. Kedilerin de insanlar gibi sevmediği ve nefret ettiği bazı davranışlar vardır. Bir kedi sever site olarak sizler için kedilerin nefret ettiği davranışlarını araştırdık.

Kediler Nelerden Hoşlanmaz

1- Kediler sudan hoşlanmaz: Kediler son derece temiz hayvanlardır. Suyla değil dilleriyle temizlenir. Kedilerin banyo yapmaya ihtiyacı yoktur. Zaten neredeyse tüm kediler sudan nefret eder. Eğer kedinizi yıkamaya kalkarsınız, kediniz sizden nefret edebilir.

2- Kediler sert davranışlardan hoşlanmazlar: Kediler sert sevilmekten nefret ederler. Onlar oyuncu, avcı ve hareketli olabilirler ama iş sevilmeye geldiğinde, her zaman nazik ve yumuşak olunmasını isterler.

3- Kediler kuyruklarıyla oynanmasını istemezler: Kedilerin en sevmediği şey kuşkusuz kuyruklarının birileri tarafından çekilmesidir. Bu durumda kaldıklarında mutlaka sert tepki gösterirler.

4- Mama ve suyun yan yana olmasından nefret ederler: Bu ilginç nefretin sebebini henüz bilen çıkmadı ama kediler mamalarının ve sularının yan yana olmasından nefret ederler.

5- Kediler temizlik malzemelerinden nefret ederler: Kokulu temizlik malzemesi, oda spreyleri ve parfümler kedilerin nefret ettiği şeylerdendir. Koku alma duyuları 20 kat fazla olduğu için kokulara karşı çok hassastır.

6- Kediler gürültüden nefret eder: Kediler sakin ve sessiz ortamları severler. Ani seslerden ise nefret ederler. Kulakları çok hassastır en ufak tıkırtıyı bile duyarlar. Sizin için sessiz gibi gelen bir ortam onlar için gürültülü gelebilir.

7- İlgisizlikten nefret ederler: Kediler hep ilgi ister. Kediler ilgisizlik sonucu mutsuz olur ve size küsebilirler.

8- Kediler yalnızlıktan hoşlanmazlar: Kediler sevecen canlılardır. Yalnız kaldıklarında depresyona girebilirler.

9- Kediler, tırnaklarının kesilmesinden hoşlanmazlar: Bir kedinin en önemli silahı tırnakları olduğunu için, elbette onların kesilmesini istemez.

10- Kediler kalabalıktan hoşlanmazlar: Tamam kediler yalnızlığı sevmez ama çok kalabalığı da sevmez. Kediler kalabalık ortamlardan asla hoşlanmazlar ve tercih etmezler. Kediler sakinliği severler. En çok sevdikleri ise küçük bir ailenin yanında sevgi dolu yaşamaktır.

11- Kediler yolculuk yapmaktan nefret eder: Kedi, araba veya herhangi bir araç ile seyahat etmekten nefret eder.

12- Kediler savunmasız kalmayı sevmezler: Kediler, karınlarını açıkta kalacak şekilde sırt üstü yattığında, kendisini  savunmasız hisseder.

13- Kediler pis ortamlardan nefret ederler: Kediler temiz hayvanlardır ama mecbur kaldıklarında en pis yerlere bile girmeyi göze alırlar. Aç kalan bir kedi çöp tenekesine girer ama tok bir kediye bunu asla yaptıramazsınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.