iyimi boyle bilgi sitesi

İzmir’in En Güzel Plajları

İzmir’in En Güzel Plajları

İzmirdeki en güzel plajları sizler için derledik. Listede bulunan tüm plajların ortak özelliği ise kumsalının kum olmasıdır. İzmir’in en güzel plajları çoğunlukla Eski Foça, Yeni Foça, Mordoğan, Aliağa, Çandarlı, Dikili, Urla, Gümüldür, Çeşme, Karaburun, Ürkmez, Özdere, Seferihisar ilçelerinde bulunur. Aşağıdaki listemiz harf sırasına göre sıralanmıştır. Her plajın iyi özellikleri olduğu kadar kötü özellikleri de vardır. Örneğin Seferihisar plajları çok güzeldir ama suyu çok soğuktur. Çocuklu aileler için sıkıntılı olabilir. Çeşme plajları mükemmeldir, suyu da son derece ılıktır. Ama deniz genellikle dalgalıdır. Çeşme plajlarını ılık olması ve tamamen kum olması sebebiyle çocuklu aileler tercih edebilirler. Yassıcaada denizi çok güzeldir. Suyu ılıktır, tamamen kumsaldır, dalga yoktur. Ama gemiyle gidildiği için ve gemileri de tıklım tıklım doldurdukları için çok kalabalıktır.

Urla Plajı

Urla Plajı

İzmir’de Denizi Temiz ve Plajı Kumsal Olan ve Duş, Soyunma Kabinleri Olan Plajlar

İzmir Aliağa ön plajlar
İzmir Aliağa yeni sakran plajı
İzmir Çeşme altınyunus otel
İzmir Çeşme ayayorgı plajı
İzmir Çeşme babaylon otel
İzmir Çeşme çark plajı
İzmir Çeşme Çesme sheraton otel
İzmir Çeşme Çeşme radisson blu otel plajı
İzmir Çeşme dalyan kocakarı plajı
İzmir Çeşme ılıca dereağzı
İzmir Çeşme ılıca motel
İzmir Çeşme paşalimanı halk plajı
İzmir Çeşme piyade koyu
İzmir Çeşme sepetçik koyu
İzmir Çeşme tekke plajı
İzmir Dikili belediye plajı
İzmir Dikili bimeyko tatil sitesi
İzmir Dikili deçemko tatil köyü plajı
İzmir Dikili kalem adası
İzmir Foça acar kamping
İzmir Foça ı. mersinakı halk plajı
İzmir Foça kabakum plajı
İzmir Foça polen tatil köyü
İzmir Karaburun akvaryum
İzmir Karaburun ardıç plajı
İzmir Menderes ahmetbeyli plajı
İzmir Menderes carpediem claros otel
İzmir Menderes clup yalı
İzmir Menderes clup yalı paradise beach
İzmir Menderes clup yalı paradise clup kaktüs otel
İzmir Menderes denizatı tatıl köyü
İzmir Menderes mavigün kampı
İzmir Menderes maxima otel
İzmir Menderes orta mahalle
İzmir Menderes sultan tatil köyü
İzmir Seferihisar doğanbey sakız ağacı mevkii
İzmir Seferihisar ekmeksiz plajı
İzmir Seferihisar euphoria agean resort otel plajı
İzmir Seferihisar zümrütevler sitesi
İzmir Selçuk aqua fantasy
İzmir Selçuk efes prenses otel
İzmir Selçuk richmond otel
İzmir Selçuk sürmeli otel

Çeşme Ilıca Halk Plajı

Çeşme Ilıca Halk Plajı

İzmirde Bulunan En Güzel Plajlar

1- Çeşme Ilıca Halk Plajı: Listemizin en başında olmayı sonuna kadar hak ediyor. Tertemiz denizi, Uzun taşlık olmayan mükemmel kumsalı, soyunma kabinleri, sezlong ve diğer plaj hizmetleri ile İzmirde denize girmek için en güzel yerlerden biridir. Özellikle bebeklerini denize sokmak isteyen anne ve babalar için İzmirdeki en uygun plajdır. Denizi yaz aylarında ılıktır. Ama bazen denizi dalgalı olabiliyor. Çesme Sheraton Oteli’nin hemen yanında yer alır. Bu arada yeri gelmişken söyleyelim burada sezlong ve şemsiye kiralamak çok pahalı. Kendi şemsiyenizi getirmenizi öneririz.

izmir yassıcaada plajı

İzmir Yassıcaada Plajı

2- Yassıca Ada Plajı: Urla açıklarında bulunan Yassıca Ada İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı tesis ve düzenlemelerle İzmirli tatilcilerin en gözde tatil yerlerinden biri haline geldi. Yaz aylarında İzdeniz’in düzenlediği günü birlik vapur seferleri ile ulaşımın sağlandığı Yassıcaada, temiz mavi denizi ve sessiz ortamı ile büyük ilgi görmektedir. Ama ben en son gittiğimde çok kalabalıktı. Yassıca ada gemisi tıklım tıklım doluydu. Bence bu kadar çok yolcu almamalı. Zaten adaya yaklaştığınızda herkes plajda en güzel yeri kapmak için geminin önüne yığılıyor. Gemi limana yanaştığında ise Allah Allah nidalarıyla herkes plaja doğru hucum yapıyor. Adaya ilk ulaşanlar en iyi yerleri kapıyor. Buna bir çözüm bulunursa çok güzel olur.

3- Karaburun ve Mordoğan yöresindeki plajlar:  Turistik alt yapı bakımından henüz tam olarak gelişmemiştir. El değmemiş koyları vardır. Sakin ve doğa ile başbaşa bir tatil yapmak isteyenler için idealdir. Yörede ayrıca Ege’nin en leziz balıkları da avlanmaktadır.

Seferihisar Akkum plajı

Seferihisar Akkum plajı

4- Akkum Plajı: Dünyanın en sakin şehirlerinden biri seçilen Seferihisar ilçesine çok yakındır.  Seferihisar’a 5 km. mesafede Sığacık bölgesinde bulunur. Akkum Plajları, berrak denizi, pırıl pırıl kumları ve sörf yapmaya uygun denizi ile bölgede ünlüdür. Ama baştan söyleyelim suyu soğuktur. Ayrıca tarihi yerlere çok yakındır. Dionysos Tapınağı, Athena Kutsal Alanı ve benzeri antik yapıların bulunduğu Teos antik kentine 1 km.lik bir yürüyüş ile ulaşılabilir.

5- Özdere ve Çeşmealtı plajları: Konak’tan 36 kilometre uzaklıktaki Çeşmealtı, plajlarının yanı sıra, İçmeler mevkiinde bulunan kaplıcaları ile ünlüdür. Sıcak denizi ve güzel plajlarıyla oldukça popüler yerlerdir. Demiryolları kampı aileler için uygundur. Apaci bulunmaz. Özdere de güzel koylar vardır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.