iyimi boyle bilgi sitesi

IMDB Puanlarına Göre En Çok Sevilen Kore Dizileri

IMDB Puanlarına Göre En Çok Sevilen Kore Dizileri

1- Healer (IMDB: 8,7 Puan) Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) büyük bir yayın şirketinde çalışan oldukça popüler bir muhabirdir. Ünlü muhabirimiz geçmişte yaşanan bir davanın gerçek yüzünü öğrenir. Kim Moon-Ho’ye internet muhabiri Chae Young-Shin (Park Min-Young) ve aynı zamanda “Healer” bilinen Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook) bu davayı çözmede ona yardımcı olur.

2- Master’s Sun (IMDB: 8,6 puan): Joo Joong-Won ve Tae Kong-Sil gibi sevilen Koreli oyuncuların rol aldığı dizi, dünya genelinde en çok izlenen Kore dizilerinden biridir. Dizi, hayaletleri gören bir kadın ve onun hayalet gördüğüne inanan bir adamı konu alıyor.

3- Pinocchio (IMDB: 8,6 puan): Lee Jong-Suk, Park Shin-Hye, Kim Young-Kwang, Lee Yoo-Bi, bu güzel dizinin oyuncusu olunca bu dizinin bu kadar çok sevilmesine şaşırılmamalıdır. Yerel bir gazetede muhabirlik yapmaya başlamış bir grup gencin, gerçeğin peşinden koşmalarını konu alan dizide son yılların en çok sevilen Kore dizilerinden biridir.

4- Kill Me, Heal Me (IMDB: 8,6 puan): Dizinin oyuncuları Ji Sung, Hwang Jung‑eum, Park Seo‑joon, Oh Min‑seok, Kim Young‑Ae. Dizinin konusundan biraz bahsetmek gerekirse; zengin bir aileden gelen genç bir erkek ile doktorluğunun ilk yılında olan bir kadının arasındaki aşkı konu alıyor.

5- Secret Garden (IMDB: 8,6 puan): Dizinin oyuncu kadrosu oldukça iyidir. Hyun Bin, Ha Ji‑won, Lee Jong‑suk, Kim Sa‑rang, Yoo In‑na gibi oyuncuların yer aldığı dizide, oyun dünyası ve gerçek arasında geçen bir aşk hikayesi anlatılmaktadır. Kim Joo Hyuk (Hyun Bin) kendi mağazasını yöneten bir caebol’dür. Kibirli kişiliği, Ra Im (Ha Ji Won) isminde bir kadınla tanıştıktan sonra hızlı bir şekilde değişir.

6- Dae Jang-geum / Saraydaki Mücevher (IMDB: 8,6 puan): Tarih konulu Kore dizi seven Kore fanları için bu güzel diziyi tavsiye edebiliriz. Dizinin konusu, Joseon Hanedanlık’ı altındaki Kore’de, Kral Seongjong, Kral Yeonsan-gun (1494-1506) ve Kral Jungjong’un (1506-1544) saltanatları esnasında geçmektedir. Dizinin oyuncuları ise Lee Young‑ae, Ji Jin‑hee, Park Eun‑hye, Hong Ri-na, Im Ho.

7- Man From The Stars (IMDB: 8,6 Puan): Kim Soo-hyun, Jun Ji-hyun, Park Hae-jin, Yoo In-na, Shin Sung-rok gibi oyuncuların rol aldığı dizinin konusu oldukça ilginçtir. Kim Soo-hyun’un canlandırdığı Do Min Joon karakteri yaklaşık 400 yıl önce Joseon döneminde dünyaya gelmiş bir uzaylıdır. Mükemmele yakın bir görünümü vardır.  Do Min Joon’un duyma ve hız konusunda son derece gelişmiş yetenekleri vardır. İnsanları küçümseyen Do Min Joon, modern zaman aktrisi Jun Ji-hyun’un canlandırdığı Cheon Song Yi karakterine aşık olur.

8- Reply 1997 (IMDB Puanı: 8,5): Hikayede geçen olaylar kahramanların lisede okudukları 1997 yılı ile yıllar sonra arkadaşları ile toplandıkları 2012 yılındaki mezunlar günün arasında gidip gelmektedir. Dizinin oyuncuları: Jung Eun‑ji, Seo In‑guk, Eun Ji‑won, Shin So‑yul,Dong‑il Song

9- City Hunter (IMDB Puanı: 8,5): 2011 yapımı dizi efsane Kore dizilerinden bir tanesidir. Yakışıklı Koreli oyuncu Lee min ho’nun dizilerinden biri olan City Hunter Kore dizisini izlemenizi tavsiye ederiz.

10- Oh My Ghost (IMDB Puanı: 8,5): Park Bo‑young, Jo Jung‑suk, Kim Seul Gi, Lim Ju‑hwan ve Park Jung‑ah’ın rol aldığı dizi 2015 yapımı bir Kore dizisidir. 16 bölümlük dizide Na Bong Sun (Park Bo Young ) kendine güveni olmayan ezik bir kadındır. Na Bong Sun, sos şefi olarak çalışmaktadır. Şaman olan büyükannesi yüzünden küçük yaştan beri hayaletleri görebilme yeteneği vardır. Bir gün çekici ve bakire bir hayalet tarafından ele geçirilir. Artık kendine güvenen, havalı bir kadın olmuştur.

11- Boys Over Flowers (IMDB: 8,3 puan): Eğer bir Kore dizisi fanıysanız mutlaka bu diziyi izlemişsinizdir. Lee min ho dizilerinden olan Boys Over Flowers, dünya genelinde en çok izlenen Kore dizisidir. Ülkemizde TRT OKUL kanalı tarafından Yaban Çiçeği ismiyle Türkçe dublaj olarak yayınlanmıştır. Dizinin oyuncuları: Lee Min‑ho, Kim Hyun Joong, Yoon Ji‑hoo, Ku Hye‑sun, Kim Bum, Kim Joon. Dizi hakkında ayrıntılı bilgi için Yaban Çiçeği Dizisi linkine tıklayabilirsiniz.

12- Emperor of the Sea (IMDB: 8,3 Puan): Kore (Şila Hanedanlığı)’de 787-846 yıllarında yaşayan Jangbogo (Goong-Bo) adlı tüccarın hayatını, kölelikten kurtuluşunu anlatan biyografi tarzındaki tarihi konulu Kore dizisidir.

13- Can You Hear My Heart (IMDB: 8,2 puan): Cha Dong-Joo (Kim Jae-Won) işitme duyusunu bir kaza sonucu kaybeder. Dizinin devamında aşkın bu engeli nasıl yendiği işleniyor. Son derece romantik ve duygusal bir Kore dizisidir. İzlerken yanınızda mendil bulundurmayı unutmayın. Bu arada bol mendil gerektiren duygusal Kore dizileri için Dram Kore dizileri linkimize bakabilirsiniz.

14- Dong-Yi / Sarayın İncisi (IMDB: 8,2 puan): Mutlaka izlenmesi gereken tarih konulu Kore dizilerinden biridir. Joseon Hanedanlığı Kral Sukjong hükümdarlığı sırasında yaşanan olayları anlatır. Köle Dong Yi ‘nin önce cariye Jang Hee Bin’in ve sonra Kraliçe Inhyeon’ın güvenini kazanmasıyla cariyeliğe kadar yükselişi anlatılır.

15- Love Rain (IMDB: 8,0 puan): 70’li yıllardaki aşklar ile modern toplumda moda aşkların nesiller boyu olan hikayesini gün yüzüne çıkaran dizide, 1970’li yıllarda yaşayan Seo In Ha (Jang Geun Suk) sanat hayatını konu almaktadır.

16- Angel Eyes (IMDB: 7,8 puan):  2014 yapımı Kore dizisinde, ilk aşklarını seçme hakları olmadığından bitiren bir erkek ve bir kadının 12 yıl sonra yeniden birlikte olmasıyla gelişen olaylar anlatılmaktadır.

17- Dream High (IMDB Puanı: 7,8): Öğrencilerin sanat ve eğlence okulunda, olay ve kavgalarının diğer yüzünü anlatmaktadır.

18- Personal Taste (IMDB: 7,8 puan): Efsane Kore dizilerinden birisidir. İki kişiyle yaşadığı kötü aşk tecrübesinin ardından 28’ine giren bir kadının hikayesi anlatılmaktadır. Bir gün eşcinsel olduğunu düşündüğü bir adam ile tanışır ve olaylar ilginç bir şekil almaya başlar.

19- The Heirs (IMDB: 7,7 puan): En güzel Lee min ho dizilerinden biridir. The Heirs Kore dizisi, zengin ailelerden gelen lise öğrencilerinin aşk hayatını ve arkadaşlık ilişkilerini gözler önüne seren Kore gençlik dizisidir.

20- Playful Kiss (IMDB: 7,5 puan): Kim Hyun Joong, Jung So-min, Lee Tae-sung, Lee Si-young, Yoon Seung-ah gibi ünlü Koreli oyuncuların rol aldığı dizi, en çok izlenen Kore dizilerinden bir tanesidir. Dizinin konusundan biraz bahsetmek gerekirse; beceriksiz bir lise öğrencisi olan Oh Ha-Ni (Jung So-Min) ile alt sınıfının popüler ve dahi bir öğrenci olan Baek Seung-Jo’ya (Kim Hyun-Joong) arasında ilk görüşte oluşan aşk anlatılmaktadır.

Yorumlar

Yazıya 5. yorum yapılmış.

İlknur b. 7 Ağustos 2016

Bizim sınıftan izleyenler vardı . Hint dizilerinden sonra iyi olduğunu düşündüğüm dizi türü mersin /bozyazı

ilknur♥RK 22 Ağustos 2016

Bence de ilknur kore dizileri de çok güzel izlemek lazım ♡♥♥♡

dicle 23 Ağustos 2016

17 tanesini izlemisim

bts 3 Şubat 2017

şuan da en çok puan almış olan (şuanki tarihe göre söylüyorum) goblin dizisi gerçekten o puanı da hak ettiğini düşünüyorum NOT: 9 puan aldılar

zuzuarzu 17 Ekim 2017

Kill me Heal me harika bir dizi. adam aşmış :) aynı anda kaç karakteri canlandırdı.
canlandırdıgı her karaktere ayrı ödül verilmeli bence:)