iyimi boyle bilgi sitesi

Yaban Çiçeği Kore Dizisi

Yaban Çiçeği Kore Dizisi

Orjinal ismi Boys over flovers olan Kore dizisi ülkemizde Yaban Çiçeği ismi ile Türkçe dublaj olarak TRT Okul kanalında yayınlandı. Dünyanın en çok izlenen Kore dizilerinden biri olan Boys Over Flowers (Erkekler Çiçeklerden Önce Gelir), ülkemizde geniş bir Kore dizisi izleyicisi tarafından umutla bekleniyordu. Neyseki bu bekleyiş çok uzun sürmedi ve TRT Okul kanalı Türkçe dublaj olarak bu güzel diziyi yayınladı. 25 bölümden oluşan dizi Romantik Kore dizileri arasında en iyilerinden biridir.

yaban-cicegi-konusuYönetmen: Jun Ki Sang
Yazan: Yoon Ji Ryun
Türü: Komedi, romantik, drama
Ülke: Güney Kore
Dil: Türkçe dublaj
Bölüm Sayısı: 25 bölümden oluşuyor.
Yayın: 5 Ocak 2009 – 31 Mart 2009

Yaban Çiçeği Kore Dizisi Oyuncuları

Ku Hye-sun (Geum Jan-di)
Lee Min-ho (Goo Jun-pyo)
Kim Hyun-joong (Yoon Ji-hoo) Başkanın Torunudur. Goo Jun-Pyo ‘nun en yakın arkadaşıdır . Geum Jan-di’ye aşık olmuştur Ama Jan-di , Jun-Pyo’yu sevdiği için ondan vazgeçmiştir.
Kim Joon (Song Woo-bin)
Kim So-eun (Chu Ga-eul)
Kim Sang Beom (So Yi-jung)

Yaban Çiçeği Konusu

Güney Kore’nin en iyi ve en lüks okullarından biri olan ShinHwa Özel Okulu, en büyük küresel şirket olan ShinHwa Group‘a aittir. Bu okul ülkenin en büyük okuludur. Dizi bu okulda yaşananları anlatır. Yakışıklı oyuncu Lee Min Ho’nun canlandırdığı Goo Jun Pyo bu okulun varisidir. Çok zengin bir Koreli genç olan Goo Jun Pyo da bu okula gitmektedir. Goo Jun Pyo ve üç arkadaşı F4(çiçek dörtlüsü) adında bir çete oluşturmuşlardır. Tüm okulda f4 grubunun dediği olur. Kendilerine ters giden kişilerin okul hayatlarını işkence haline getirerek, okuldan uzaklaştırırlar. Yakışıklı Çiçek dörtlüsü, okulda ne isterlerse yaparlar, kimse onlara karışamaz.

Fakir bir kuru temizlemecinin kızı olan ve bir lokantada çalışan Geum Jan Di, Kore’nin en ünlü özel okuluna girmeye hak kazanır. Büyük bir sevinç yaşayan Geum Jan Di, okula büyük umutlarla gider ama okulda çiçek dörtlüsü diye adlandırılan Goo Jun Pyo ve üç arkadaşından oluşan F4(çiçek dörtlüsü) ile büyük sorunlar yaşar.

Goo Jun Pyo ve üç arkadaşının kurduğu F4(çiçek dörtlüsü) adındaki bu çete ile sevimli kız Geum Jan Di arasında savaşlar yaşanır. Goo Jun Pyo ile Geum Jan Di ikilisinin arasında büyük bir nefret vardır. Bu sevimli fakir kız ile etrafını saran 4 zengin yakışıklı erkeğin arasında bazen komik, bazen de üzücü gelişmeler yaşanır.

Dizinin ilk bölümlerinde her ne kadar birbirlerine karşı olan nefret duyguları Goo Jun Pyo ve Geum Jan Di üzerinde etkili olsa da, dizinin ortalarına doğru müthiş bir aşk onları beklemektedir. Ama bu aşk sadece ikilinin arasında gelişmez. Grubun diğer üyelerinin de ilgisini çeken Geum Jan Di sebebiyle işler son derece karışık bir hal alır.

 

Yorumlar

Yazıya 8. yorum yapılmış.

songül karakyn 16 Aralık 2015

yaban çiceği ilk izlediğimde çok beğendim ve herkezin izlemesini isterim. Mükemel bir dizi.

mizgin efe 1 Haziran 2016

sizleri çok seviyoruzzz başarılarınızın devamını dilerizz

azeri.. 27 Haziran 2016

Ben bu diziyi cox sevirem ama bendd cox kotu hatrasi var.:-(

Hale Tazegül 22 Ekim 2016

güzel dizi :) :)

mavi____ 25 Ağustos 2017

İlk izledigim kore dizisiydi cogu zaman acip tekrar izliyorum

İsim yok 30 Aralık 2017

Çok güzel kimseye bakmadan izleyin

İsim yok 30 Aralık 2017

Harika

İsim yok 30 Aralık 2017

Boys over flovers harika bir dizidir oturunca başından kalkamasınız o kadar