iyimi boyle bilgi sitesi

Enes Kaya Kimdir

Enes Kaya Kimdir

Enes Kaya 22 Ağustos 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Enes Kaya, 2001 yılında babasının tavsiyesi üzerine Güney Kore’ye okumaya gitti. Kore’de ilk bir senesini Konkuk Üniversitesi’nde Kore dilini çalışarak geçirdi. Sonrasında Bilgi İşlemleri Yönetimi için ayrıca ‘Kore Üniversitesi’ ve ‘Seoul Milli Üniversitesi’ ne kabul edilmesiyle birlikte bir burs sayesinde okumak için Hanyang Üniversitesine geçiş yaptı. Enes Kaya, Güney Kore’nin eğitim sistemini öven biridir.
enes-kaya-ve-esiGenç kızların yeni gözdesi olan Enes Kaya, bilişim sistemleri yöneticiliği eğitimi aldıktan sonra bu ülkede kalmaya devam etmiştir. Dünya kupası maçları için Güney Kore’ye gelen teknik direktör Şenol Güneş’e tercümanlık yapmıştır. Ama sempatik tavırları ve yakışıklılığı ile zamanla tüm dikkatleri üzerine çeken Enes Kaya, bir süre sonra modellikle uğraşmış ve en sonunda oyunculuğa adım atmıştır. Enes Kaya, Güney Koreli Jang Mi Yoon ile evlenmiştir. Fiziksel özelliklerinden bahsetmek gerekirse, 1.79 cm boyunda, 79 kilo ağırlığında oldukça yakışıklı bir Kore dizisi ve Kore filmi oyuncusudur. Resimde Enes Kaya ve eşini görmektesiniz.

Enes Kaya’nın Oynadığı Kore dizileri

2007 yılında Global Talk Show
2007 yılında Exclamation Mark
2013 yılında Vitamin
2013 yılında Jagiya
2013 yılında Hello Hello
2014 yılında Yeo Yoo Man Man
2014 yılında World Changing Quiz
2014 yılında Saturday Night Live Korea
2014 yılında Non-Summit

Enes Kaya’nın Oynadığı Kore filmleri

2010 yılında Haunters Kore filmi
2013 yılında Cold Eyes Kore filmi
2013 yılında Wolf, Dutch Kore filmi
2015 yılında Perfect Proposal filminde Victor rolünde yer aldı.

Enes Kaya’nın Katıldığı Bazı Kore Tv Show Programları

Chitchat of Beautful Ladies, programına katılmıştır. Bu programda Kore’de yaşayan yabancılarla sohbetler yapılıyor, onların kendi ülkeleri ve Güney Kore ile ilgili görüşleri alınıyor. Enes Kaya, sempatik tavırları ve bu programlar sayesinde birçok kişi tarafından tanıldı ve sevildi.

Abnormal Summit, programına katılmıştır. Abnormal summit programında Güney Kore’de yaşayan 11 farklı ülkeden kişiler katılıyor ve bu kişilere bir Kore temsilcisi tarafından ortaya atılan bir konu hakkındaki üzerine tartıştıkları bir eğlence programıdır. Bu programda bazı sorulara verdiği cevap yüzünden bazı Kore fanlarından ve Türklerden olumsuz tepki aldı; ama hiç kimsenin Enes Kaya’nın dürüstlüğünden ve iyi niyetinden kuşkusu yoktur. Programın diğer konukları ise, Terada Takuya, Julian Quintart, Daniel Lindemann, James Hooper, Robin Deiana, Sam Okyere, Alberto Mondi, Tyler Rasch, Zhang Yuan, Guillaume Patry, Daniel Snoeks olmuştur, ama Enes Kaya son derece eğlenceli ve komik bir program olan Abnormal Summit ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Bunların dışında reklam filmlerinde oynayan Enes Kaya ile ilgili bilgileri vermeye devam edeceğiz. Siz de Enes Kaya ile ilgili bilgilerinizi yazının yorum kısmına yazarak Enes Kaya fanları ile paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

Sanya 28 Ekim 2017

Admin oyuncu perfect proposal fılmınde rol almıs ve galıba 2 tane oğlu var