iyimi boyle bilgi sitesi

En İyi Çocuk Filmleri

Tv-Magazin 8 Haziran 2018
En İyi Çocuk Filmleri

Sinema, çocukların hayal gücüne hitap eden en etkili ve en güzel araçlardan biridir.  Özellikle birbirinden eğlenceli animasyonlar ile hayal gücünün sınırları sonuna kadar zorlanmaktadır. Bu tür filmler her ne kadar çocuklar için filmler şeklinde adlandırılsa da birçoğu yetişkinler tarafından da takip edilmektedir. Geçmişten günümüze kadar yapılan birbirinden önemli çocuk filmlerini sizler için derlemeye çalıştık. Listedeki filmler izleyici tarafından beğenilme puanlarına göre hazırlanmıştır.

1- Wall E: Günümüzden çok uzak bir gelecekte geçen filmde, insanoğlu aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi sevimli bir robota verilmiştir.

Yapım Yılı: 26 Eylül 2008
Süresi: 1 saat 37 dakika
Türü: Animasyon, Aile, Bilimkurgu
Yönetmen: Andrew Stanton
Oyuncular: Ben Burtt, Elissa Knight, Jeff Garlin

Ratatuy fare filmi2- Ratatuy: Şişman faremiz Remy, yemeğe olan düşkünlüğü ile bilinir. Yemek yemek onun yaşam biçimidir. En büyük hayali ise Aşçı olabilmektir. Aşçı olmak kolay bir iş değildir. Aşçı olmak için çok çalışması gerekir. Aşçı olma idealini gerçekleştirmek için Fransa’nın başkenti Paris’in yolunu tutan sevimli fare, kaza eseri kendisini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur ve macera başlar.

Yapım Yılı: 24 Ağustos 2007
Süresi: 1 saat 50 dakika
Türü: Animasyon , Komedi, Aile
Yönetmen: Brad Bird
Oyuncular: Patton Oswalt, Brad Garrett, Lou Romano

buz devri 3 3- Buz Devri 3: Dinozorların Şafağı: Başta Scrat olmak üzere, kahramanlarımızın maceradan maceraya koştukları Ice Age’in yeni filminde karşımıza bu sefer dinazorlar çıkıyor. Kaplanlara, avcılara, eriyen buzullara kafa tutan kahramanlarımızın macerası izlenmeye değer.

Yapım Yılı: 1 Temmuz 2009
Süresi: 1 saat 40 dakika
Türü: Animasyon , Macera
Yönetmen: Carlos Saldanha, Mike Thurmeier
Oyuncular: Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary

4- Oyuncak Hikayesi 1: Oyuncak hikayesi filmlerinin ilk serisi olan oyuncak serisi 1 filminde, Andy isimli bir çocuğun maceralarına şahit olacağız. Andy, oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven ve oyuncaklarına değer veren küçük bir çocuktur. Ancak Andy’nin oyuncakları hakkında bilmediği bir şey vardır. Bu da Andy’nin yokluğunda, oyuncaklarının kovboy Woody’nin önderliğinde hayata geldiğidir.

Türü: Animasyon, Komedi, Aile
Yönetmen: John Lasseter
Oyuncular: Tim Allen, Don Rickles, Jim Varney

neşeli ayaklar film5- Neşeli Ayaklar: Bu güzel film ise Mumble adında berbat bir sesi olan, sıra dışı bir penguenin hikayesini anlatır. Antartika’da bölgenin tüm penguenlerinin ruh eşlerine kendilerini ifade edebilmek üzere birer “Kalbe Seslenen Şarkıları” vardır.

Yapım Yılı: 6 Ocak 2007
Süresi: 1 saat 48 dakika
Türü: Animasyon , Macera
Yönetmen: George Miller, Judy Morris, Warren Coleman
Oyuncular: Marion Cotillard, Sophie Marceau, Kad Merad

6- Oyuncak Hikayesi 2: Sahipleri Andy, bir tatil imkanını değerlendirerek bir kovboy kampına gidince tüm oyuncakları yalnız başlarına kalırlar.

Yapım Yılı: 12 Mayıs 2000
Süresi: 1 saat 33 dakika
Türü: Animasyon, Macera, Komedi
Yönetmen: John Lasseter, Ash Brannon, Lee Unkrich
Oyuncular: Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack

7- Yıldız Tozu: Sevdiği kadının aşkını kazanabilmek uğruna bir erkeğin yapabilecekleri anlatılıyor. Matthew Vaughn’un yönettiği filmde, kahramanımız Tristran, aşkının kalbini kazanabilmek için onun için kayan bir yıldızı yakalayacağına söz verir. Bu zor sözü başaracak mı? İzleyip göreceğiz.

Yapım Yılı: 5 Ekim 2007
Süresi: 2 saat 2 dakika
Türü: Fantastik, Macera, Dram
Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Charlie Cox, Claire Danes, Robert De Niro

8- Iron Man: Tony Stark, hem bir mühendislik dahisi hem de dünyanın en zengin playboy kahramnıdır. Kendi ülkesinde teknoloji harikası füzeler ve silahlar üretmektedir. Afganistan’da yeni bir füzeyi tanıtırken esir düşer ve yaralanır. Onu kaçıranlar, kendileri için bir füze yapmasını isterler. Tony ise bunun yerine zırhlı bir giysi yapar.

Yapım Yılı: 2 Mayıs 2008
Süresi: 2 saat 6 dakika
Türü: Aksiyon, Bilimkurgu
Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Robert Downey Jr., Terrence Howard, Gwyneth Paltrow

9- Kung Fu Panda: Bu güzel filmde Kung Fu Panda’nın üç sloganı var: ”Kendi kahramanın ol!”, ”Panda-mania başlıyor!” ve ”Çok muhteşem olacak!” Kung Fu fanatiği panda Po, Huzur Vadisi’ni Kar Leoparı Tai Lung’dan kurtarmak için Kung Fu dünyasına adım atar.

Yapım Yılı: 4 Temmuz 2008
Süresi: 1 saat 30 dakika
Türü: Animasyon
Yönetmen: Mark Osborne, John Stevenson
Oyuncular: Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie

10- Oyuncak Hikayesi 3: Andy üniversiteye gitmek için evden ayrılmak zorundadır ve uzun zamandır kendileriyle oynanmayan oyuncakları endişe içerisindelerdir. Andy, Woody’i yanında götürmeye karar verir ve Buzz’u da tavan arasında duran bir çöp poşetine, diğer oyuncakların yanına atar.

Yapım Yılı: 2 Temmuz 2010
Süresi: 1 saat 40 dakika
Türü: Animasyon, Macera, Komedi
Yönetmen: Lee Unkrich
Oyuncular: Tom Hanks, Tim Allen, Michael Keaton

Madagaskar film11- Madagaskar: Aslan Alex, zürafa Melman, su aygırı Gloria ve zebra Marty… Güzel bir hayvanat bahçesinde, yaşadıkları ortamın sunduklarına fazlasıyla alışık ve iyi anlaşan bir dörtlüdür. Şehrin ortasında olmalarına rağmen mutlu olmayı başarabilmektedirler. Bir gün bu hayvanat bahçesinin dışarısında ne olduğu merakını durduramayan Marty, hayvanat bahçesinden kaçar.

Yapım Yılı: 3 Haziran 2005
Süresi: 1 saat 26 dakika
Türü: Animasyon , Macera, Komedi
Yönetmen: Eric Darnell, Tom McGrath
Oyuncular: Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer

12- Fare Şehri: Fare Şehri’nde kahramanımız Roddy, Londra’da son derece lüks bir evde, refah içinde bir hayat sürmektedir. Uzun zaman, kendisine hizmet eden görevlilerin çemberinde şaşalı bir yaşamı olmuştur ki bunun aksi bir durumu hayal bile edemez. Ancak hayat bazen sürprizlerle doludur.

Yapım Yılı: 15 Aralık 2006
Süresi: 1 saat 35 dakika
Türü: Animasyon , Komedi, Macera
Yönetmen: Sam Fell, David Bowers
Oyuncular: Hugh Jackman, Kate Winslet, Ian McKellen

13- Shrek 3: Harika dev, yeşil kahraman Şrek bir kez daha perdede! Çok sevdiği eşi Prenses Fiona’nın babası Kral Harold rahatsızlanır. Bu durum Şrek’e oldukça zor anlar yaşatacaktır çünkü bir karar vermesi gerekir. Kral’ın yerine geçecek bir varis bulamazsa eğer, çok mutlu bir yaşam sürdüğü o bataklıktaki hayatından vazgeçerek tahta geçmek zorunda kalacaktır.

Yapım Yılı:15 Haziran 2007
Süresi: 1 saat 33 dakika
Türü: Animasyon, Komedi, Aile
Yönetmen: Chris Miller (LX), Raman Hui
Oyuncular: Mike Myers, Eddie Murphy, Antonio Banderas

14- Coco: 12 yaşındaki Miguel’in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve Miguel’in onunla tanışma imkanı yoktur. Her gün onun şarkılarını dinleyen Miguel günün birinde ünlü müzisyenin gitarını bulur.

Yapım Yılı:18 Ocak 2018
Süresi: 1 saat 45 dakika
Türü: Animasyon, Fantastik
Yönetmen: Lee Unkrich, Adrian Molina
Oyuncular: Anthony Gonzalez (VIII), Benjamin Bratt, Gael García Bernal

15- Buz Devri 5: Büyük Çarpışma: Meşe palamudu delisi firavun faresi Scrat karnını doyurmaya çalışırken bir takım kozmik olayları tetikler ve bunun ucu Buz Devri’nin sevdiğimiz kahramanlarına kadar ulaşır.

Yapım Yılı: 15 Temmuz 2016
Süresi: 1 saat 34 dakika
Türü: Animasyon, Aile
Yönetmen: Mike Thurmeier, Galen T. Chu
Oyuncular: Ali Poyrazoğlu, Yekta Kopan, Haluk Bilginer

16- Çılgın Hırsız 3: Gru, insanlığı tehdit eden son kötüyü ele geçirmekte başarısız olunca Anti-Kötüler Birliği’nden kovulur. Artık büyük bir kimlik krizinin ortasındadır. Ancak, gizemli bir yabancı ortaya çıkar ve Gru’ya uzun zaman önce kaybettiği ikiz erkek kardeşinin haberini verir.

Yapım Yılı: 25 Ağustos 2017
Süresi: 1 saat 30 dakika
Türü: Macera, Komedi
Yönetmen: Pierre Coffin, Kyle Balda, Eric Guillon
Oyuncular: Steve Carell, Kristen Wiig, Trey Parker

17- Kabakçığın Hayatı: Courgette, 9 yaşındaki çocuğun takma adıdır.Annesinin ani ölümünden sonra bir polis memuru olan Raymond yetimhanede Courgette ile ilgilenmektedir. Başlarda Courgette bu yeri düşmanca ve yabancı olarak görse de polis memurunun da yardımıyla yeni arkadaşlar edinecek, güvenmeyi, kendine yeni aile kurmayı ve gerçek sevgiyi öğrenecektir.

Yapım Yılı: 12 Ocak 2017
Süresi: 1 saat 6 dakika
Türü: Animasyon, Dram, Aile
Yönetmen: Claude Barras
Oyuncular: Gaspard Schlatter, Sixtine Murat, Paulin Jaccoud

18- Lego Batman Filmi: Sakin ve durağan bir hayat süren Batman kocaman evinde tembellik ederken yeni yardımcıları Robin ve Batgirl’ün ortaya çıkmasıyla işler değişir. Ekip henüz birbirine alışamadan Joker’in hain bir planla Gotham’ı tehdit ettiği haberi duyulunca, taze ekip birleşmek zorunda kalacaktır. Batman’in artık sadece kendinden değil, evlat edindiği oğlundan da sorumlu.

Yapım Yılı: 9 Şubat 2017
Süresi: 1 saat 45 dakika
Türü: Animasyon
Yönetmen: Chris McKay
Oyuncular: Will Arnett, Zach Galifianakis, Michael Cera

19- Senin Adın: Hayatından pekte memnun olmayan Mitsuha, etrafı dağlarla çevrili bir bölgede yaşar. Vali olarak çalışan babası seçim kampanyaları ile uğraşmaktadır. Evde kendisi, kardeşi ve büyükannesi dışında kimse yoktur. Kırsal kesimdeki yaşamından fazlasıyla sıkılan Mitsuha, Tokyo’da yaşamanın hayalini kurar.

Yapım Yılı: 25 Ağustos 2017
Süresi: 1 saat 50 dakika
Türü: Animasyon, Fantastik
Yönetmen: Makoto Shinkai
Oyuncular: Ryûnosuke Kamiki, Mone Kamishiraishi, Masami Nagasawa

20- Arabalar 3: Şimşek McQueen’in yeni maceralarını göreceğimiz filmde sevimli arabayı kendisinden genç ve hızlı arabalar tarafından bozguna uğratılmış olarak görüyoruz.

Yapım Yılı: 16 Haziran 2017
Süresi: 1 saat 42 dakika
Türü: Animasyon, Macera
Yönetmen: Brian Fee
Oyuncular: Owen Wilson, Cristela Alonzo, Chris Cooper

ponyo film21- Küçük Denizkızı Ponyo: Küçük ve sevimli bir Japon balığı olan Ponyo’nun en büyük hayali insan olmaktır. Bu umutsuz hayali onu maceradan maceraya sürükleyecektir.

Yapım Yılı: 31 Temmuz 2009
Süresi: 1 saat 41 dakika
Türü: Animasyon , Macera, Aile
Yönetmen: Hayao Miyazaki
Oyuncular: Tomoko Yamaguchi, Hiroki Doi, Kazushige Nagashima

22- Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Ejderhalar Berk Adası’nı kendilerine mesken seçmişlerdir. Senelerce acımasız mahlukat tarafından yağmalanan talihsiz adanın biçare yerlileri için hayvanlarını çalıp evlerini yakan bu ejderhaları tepelemek bir nevi namus borcudur. Yetişkinlik çağına gelen genç erkeklerin yapması gereken tek şey bir ejderhayı öldürmektir.

Yapım Yılı: 23 Nisan 2010
Süresi: 1 saat 33 dakika
Türü: Animasyon
Yönetmen: Chris Sanders, Dean DeBlois
Oyuncular: Jay Baruchel, Gerard Butler, America Ferrera

Not: Sizlerde sayfaya eklemek istediğiniz veya beğendiğiniz filmleri yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz. En çok izlenen ve sevilen çocuk filmlerini sürekli güncel tutmaya devam edeceğiz. İyi seyirler dileriz.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

Begüm sanya 9 Haziran 2018

Çocukken bir çoğunu izledim güzel filmlerdi

Abhigya 15 Haziran 2018

bene oyunçak hikayesi hariç hiç biri güzel degil