iyimi boyle bilgi sitesi

Ebru Gediz Kimdir

Ebru Gediz Kimdir

Ebru Gediz, 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Ebru Gediz yüksek eğitimini, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamlamıştır. Üniversitede okuduğu yıllarda televizyon dünyasına karşın ilgisi ve yeteneği olan oyuncu, TRT’de dublaj sanatçılığı yapmıştır. Etkili sesi ve düzgün aksanı ile beğeni kazanan Ebru Gediz, ekranların aranan yüzü olmuştur. Ebru Gediz, televizyon kariyerine ilk olarak 1999 yılında “Sen Allah’ın Bir Lütfusun” dizisindeki Şermin rolü ile girmiştir. Ebru Gediz sadece oyuncu değil, aynı zamanda başarılı bir sunucudur. Ebru Gediz 6000’e yakın canlı yayın tecrübesi ile bu konuda oldukça başarılı bir sunucu ve oyuncudur.  Son zamanlarda yaptığı Ebru Gediz ile Yeni Baştan ve Ebru Gediz ile Paylaştıkça programlarında konukların dertlerini çözmeye çalışmaktadır. Özellikle kayıp çocukları bularak ailelerine kavuşmalarını sağlayarak insanların sevgisini kazanmaktadır. Kariyerinde birçok başarılı programa imza atan Ebru Gediz, 6 haziran 2015 tarihinde iş adamı Faik Öztunç ile evliliğe imza atmıştır.

Ebru Gediz Programları: 

Ebru Gediz’le Yeni Baştan: Beyaz TV’de yayınlanan programı başarıya doymak bilmiyor.Ünlü sunucu Ebru Gediz programında kayıp insanları buluyor. Stüdyoya programa katılan insanların sorunlarını çözüyor.

Ebru Gediz ile Paylaştıkça: Kanal 7 ekranlarında insanların dertlerine çözüm yolları aradığı sosyal içerikli bir programdır.

Ebruli Günler: Star tv kanalında yaptığı programdır.

Ebru Gediz Dizileri:

2007 yılında Vazgeç Gönlüm dizisinde Suzan rolünü oynamıştır
2005 yılında Şöhret dizisinde yer almıştır.
2002 yılında Mihriban dizisinde oynamıştır.
2000 yılında Aşk Hırsızı dizisinde oynamıştır.
1999 yılında ilk dizisi olan Sen Allah’ın Bir Lütfusun dizisinde oynamıştır.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

sevgi kırlı 15 Eylül 2016

çok başarılı bir sunucu başarılar diliyorum çok sempstik w mütavazi kibar w güzel bir bayan tek kelimeyle mükemmel duruşuyla gülüşüyle harika