iyimi boyle bilgi sitesi

Deadpool Filmi

Deadpool Filmi

Sevilen marvel kahramanlarından biridir kendisi. Süper güçlere sahip olan kahramanımız Wade Wilson ismini kullanır. Deadpool son derece eğlenceli ve geveze bir karakterdir. Hatta marvel karakterleri arasında en geyik esprileri olan kahramandır. Black widow’ olan aşkını gizlemez ama ne yazık ki çirkinliği onu yalnız bırakmaktadır.

deadpoolDeadpool Filmi Hakkında

Film adı: Deadpool, Ölü Havuzu
Vizyon Tarihi: 05 Şubat 2016
Yapımı : Amerika Birleşik Devleti
Yılı: 2016 şubat
Türü: Fantastik, Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera
Yönetmeni : Tim Miller
Senaryo : Rhett Reese ,  Paul Wernick ,  Rob Liefeld ,  Fabian Nicieza

Deadpool Filminin Konusu

Ünlü Marvel çizgi roman karakteri Deadpool’dan uyarlanan filmde Wade Wilson umutsuz bir kanser hastalığına yakalanmıştır. Wade Wilson tüm umudunu Weapon X isimli özel bir deney programıdır. Deney başarısız olur ve tedavi yöntemi Wade Wilson’u etkileyeceğine vücudunu istila eden kanser dokusuyla tamamen etkileşime geçer. Sonuç olarak, kanser olağandışı bir hızla Wade Wilson’un tüm vücudunu kaplar. Son derece çirkin bir hal alır. Deneyin başarısız olduğuna kanaat getiren bilim adamları Wilson’ı başarısız deneklerin yanına atarlar. Bu durum Wade wilson için hayal kırıklığıdır. Ama bu deney sonucunda Wade Wilson süper güçlere sahip bir kahramana dönüşür. Kanseri yenmiştir ama yakışıklığını kaybetmiştir. Hatta yüzüne bakılamayacak kadar çirkin biri olmuştur. Wade Wilson yeni haline yine de çok çabuk alışır. Karakteri de biraz değişmiştir.  Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemez. Son derece esprili ve eğlenceli biridir.  Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam almak için harekete geçer. Bol aksiyonlu bir film olan Deadpool izlenmesi gereken marvel filmlerindendir.

Deadpool FilmiDeadpool’un Özel Güçleri ve Yetenekleri

1-   Üstün Ninjutsu yetenekleri vardır: Deadpool bir acımasız bir katildir ama sınırları vardır. Mesela kadınları ve çocukları asla öldürmez. Ama düşmanlarını öldürmek onun için bir sanattır. Gelişi güzel öldürmez, kurbanlarını sanatsal bir biçimde öldürür.

2- İyileşme özelliği vardır: İyileşme yeteneği Yeşil dev Hulk‘un parçalamasına bile dayanabilir. Kafasının veya vücudunun herhangi bir uzvunun kopmasına zaten alışmıştır artık. Bu iyileşme özelliği sayesinde yok edilmesi oldukça zordur. Deadpool’un iyileşme yeteneği Wolverine‘e göre daha gelişmiştir. Her tür zehire karşı dayanıklıdır. Alkol ve uyuşturucudan zerre kadar bile etkilenmez. Ama bu İyileşme yeteneği onun beyin hücrelerini öldürüp canlandırdığı için tam bir delidir.

3- Çok iyi bir nişançıdır: Süper insan kuvvetine ve çevikliğine sahip olan Deadpool, her tür silahı rahatlıkla kullanabilir.

4- Işınlanabilme becerisi: Kendini ışınlamak için yanında ışınlanma aleti taşır. Bu sayede başı sıkıştığında istediği bir yere kaçabilir. Tabii kaçmak isterse :) genelde düşmanları ondan kaçar.

5- Görsel hafızası çok iyidir: Bir gördüğü şeyi bir daha unutmaz.

6- Telepatlara karşı dayanıklıdır: Deli olduğu için beynine girilemez. Düşüncelerini kimse okuyamaz. Professor X gibi karakterler onun için hiç bir şey ifade etmez.

7- Ölümsüzdür: Daha ne olsun adam ölümsüz.

Deadpool Filmi izleDeadpool Filminin Oyuncuları

Ryan Reynolds filmde Wade Wilson – Deadpool rolünü canlandırıyor.
Rachel Sheen filmde Weasel’in eşi rolünü canlandırıyor.
Andre Tricoteux filmde Piotr Rasputin – Colossus rolünü canlandırıyor.
Ed Skrein filmde Ajax rolünü canlandırıyor.
Morena Baccarin filmde Vanessa Carlysle – Copycat rolünü canlandırıyor.
Gina Carano filmde Angel Dust rolünü canlandırıyor.
T.J. Miller filmde Weasel rolünü canlandırıyor.
Brianna Hildebrand filmde Ellie Phimister – Negasonic Teenage Warhead rolünü canlandırıyor.
Karan Soni filmde Dopinder rolünü canlandırıyor.
Jed Rees filmde The Recruiter rolünü canlandırıyor.
Taylor Hickson filmde Meghan Orlovsky rolünü canlandırıyor.
Leslie Uggams filmde Blind Al rolünü canlandırıyor.
Paul Lazenby filmde Flight Deck Guard rolünü canlandırıyor.
Ben Wilkinson filmde Hot Sauce Manager rolünü canlandırıyor.
Kyle Cassie filmde Gavin Merchant rolünü canlandırıyor.
Olesia Shewchuk filmde Guadalajaran anne rolünü canlandırıyor.
Style Dayne filmde Jeremy rolünü canlandırıyor.
Hugh Scott filmde Cunningham rolünü canlandırıyor.
Fabiola Colmenero filmde Guadalajaran hemşire rolünü canlandırıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.