iyimi boyle bilgi sitesi

Börü Dizisi

Börü Dizisi

Yeni bir dizi olan Börü adlı dizinin yapımcılığını, Dağ film serisine imza atan Alper Çağlar ile Doruk Acar üsleniyor. Börü dizisi, Dağ 2 filminde rol alan oyuncuların yer aldığı bir projedir. Star TV  ekranlarında hayata geçecek olan Börü’nün anlamı eski Türkçe de kurt, yiğit, korkusuz ve cesur anlamlarını ifade etmektedir. Her bölümü aksiyon sahneleri ile geçecek olan dizinin oyuncuları, çekim öncesinde özel bir kampa girerek üç aylık taktik eğitimler aldılar. Çok itinalı ve gerçek özel mekanlarda çekilen dizi 6 bölümdür. Dizinin finali ise sinema filmi olarak çekilecektir. Dizinin Ekim ayında start verileceği düşünülüyor. Konya ve Diyarbakır Bağlar beldesinde çekilen Börü, dev kadrosu ile büyük ilgi çekeceğe benziyor. Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan esinlenen dizide, Polis Özel Harekat timinin intikam hikayesini ele alınıyor. Özel kanalların ilk 60 dakikalık dizisi olma özelliği taşıyan Börü, tıpkı DAĞ filmlerinde olduğu gibi, gerçek hikayelerden esinlenen, gerçek ekipmanlar ile gerçek mekanlarda çekilen bir dizidir.

Börü Dizisi Hakkında

Dizinin Yapımcı ve Yönetmenleri: Alper Çağlar (Çağlararts) ve Doruk Acar (Insignia)
Kanal: Star TV
Yayın tarihi: 28 Şubat 2018
Türü: Aksiyon
Dizinin müzikleri: Alper Çağlar ve vokalleri, Kasatura, Naderan, Uğur Ayman
Dizinin Oyuncu Kadrosu: Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Can Nergis, Armağan Oğuz, Mesut Akusta, Ahmet Pınar, Bedii Akın, Ozan  Ağaç, Gürol Tonbul,
Börü Dizisinin Konusu: Türkiye’nin gündem konularına değinilen dizide, Polis Özel Harekat’ın başından geçenler ile düşmanların kumpasları anlatılıyor. Türkiye’nin ateş çemberi ile sarıldığı 2013 senesinde başlayan hikayenin vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını izleyeceğiz.

Yorumlar

Yazıya 1. yorum yapılmış.

betul arshi 29 Ağustos 2017

2000 kacta cekilmis