Kadınlar Erkeklerden Ne Beklerler

Güncel Bilgiler 22 Kasım 2016

Geçmişten günümüze kadar sürekli sorulan ve halen net bir şekilde açıklanamayan bu soruya bir bayan olarak açıklık getirmek istedim. Sizlerde yorumlarınız ile katılım yapabilirsiniz. Aslında bu soruyu bu kadar zor yapan erkeklerle kadınların arasındaki düşünce farklılığıdır. Kadınların erkeklerden beklediği şeyler çok da fazla değil aslında. Temel ve sağlam ilişkiler duygusal bağların üzerinden yükselir. Her iki taraf için de bu bağların kesişme noktası elbette sevgidir. Sevgi her şeyin kilit anahtarıdır. Kadınların erkeklerden beklentilerini bir kaç maddeyle sıralamak gerekirse;

1- Saygı: Saygı, sadece kadın- erkek ilişkisini değil tüm hayatımızı etkileyen bir davranıştır. Sosyal ilişkilerde saygılı olmak sizi her zaman daha üstün kılar. Kadın – erkek ilişkilerinde de saygı çok önemlidir. Kadın erkeğe saygı göstermeli ama erkek de kadına karşı saygılı olmalıdır. Erkek, kadına karşı hoşgörülü olmalıdır. Erkek, kadının fikirlerine önem vermelidir. Kadın bir konu anlatırken onu sonuna kadar dinlemelidir. Kadının fikirlerini, düşüncelerini dinlemedir. Çiftler birbirinin düşüncelerine saygı duymalıdırlar. İlişkilerde saygı en az sevgi kadar önemlidir.

2- Güven: Kadın, bir erkekte her koşulda eşine güvenebileceği duygusunu hissetmek ister. Kadın, erkek tarafından sahiplenmek ister. Kendisine yalan söylenmesini istemez. Bu elbette sadece kadınlar için değil, erkeklerde bu güveni hissetmek ister. Bu yüzden iyi bir ilişkinin yolu karşılıklı güvenden geçer.

3- Küçük Sürprizler: Kadınlar küçük sürprizlere bayılırlar. Hiç beklenmedik anlarda gönderilen bir buket çiçek kadını mutlu eder. Yastığın altına konan minicik bir hediye bile kadınları mutlu etmeye yeter. Sadece o ince detayı iyi yakalamak gerekir. Kadın, eşi ile birlikte televizyon seyretmek ister, mutfakta yemek yaparken eşinin arkasından sarılmasını ister. Kadın, eşiyle birlikte el ele yürüyüşlerden keyif alır. Özellikle bir kaç tatlı söz gibi duygusal yaklaşımlar, kadını her zaman mutlu etmiştir.

4- Fedakarlık ve özveri: Kadın, bir birey olarak kabul edilmek ve düşüncelerinin dinlenip önemsenmek ister. Bir kadın eşine fikrini sormadığı sürece kendisine akıl verilmesini istemez. Bu gibi durumlar olursa erkeğe tepki olarak geri dönecektir. İlişkiler arasındaki geçimin kaynağı anlayışlı olmaktır. Anlayışlı olmak, evliliği ayakta tutan en önemli faktördür. Eşler birbirine karşı anlayışlı olmalıdır. Eşinizi olduğu gibi kabul edip değiştirmeye çalışmayınız. Başkalarıyla asla kıyaslamayınız. Evliliğin fedakarlık gerektirdiğini düşünüp bazı şeylerden feragat edilmesi gerekir. Bazı konularda özverili olmak gerekir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.