iyimi boyle bilgi sitesi

Sivas Hobbit Evleri

Gezi 16 Temmuz 2019
Sivas Hobbit Evleri

Dünya’da bir ilk olan ve ilginç mimarisi ile dikkat çeken Sivas Hobbit Evleri, ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Sivas Belediyesi’nin Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serisi filmlerindeki ‘Hobbit’ karakterlerinin evlerinden esinlenerek geliştirdiği bu proje, ilk etapta 7 adet inşa edilmiştir. Daha sonra yoğun talep üzerine bu rakamlar 24 tane eve çıkarılmış. Şimdi ise hedeflenen ev  sayısı 100 olarak tamamlama aşamasındadır. Pamuk Prenses ve 7 Cüceler adlı çizgi filmdeki cücelerin evlerine benzeyen Hobbit evleri, doğa ile iç içe olan değişik mimari yapısı ve büyüleyici  görselliği ile oldukça güzel bir yer.

Aile ortamında kafa dinleyeceğiniz, stresini üzerinden atacağınız güzel bir alan inşa edilen Hobbit yamaç evleri 1+1  ve 65 metrekarelik şekilde olup, içerisinde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunmaktadır. Hem kış hem de yaz sezonuna uygundur. Günlük kira fiyatı ise 2019 yılı itibariyle 4 kişilik konaklama bedeli 240 TL‘dir. 5 kişilik evlerin fiyatı ise 320 TL‘dir. Çiftlerin evlilik cüzdanlarını göstermeleri zorunludur. İsterseniz dışarıdan yiyecek ve içecek getirebilirsiniz ya da mesire alanı içerisindeki restoranlarda yiyecek- içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Odaya kahvaltı kişi başı 15 TL‘dir. (Fiyatlar tam olarak güncel olmayabilir yetkili kişilerle irtibat kurunuz.)

Dağ içine gömülü olan bu evlerde isterseniz haftalık, isterseniz aylık olarak konaklayabilirsiniz. Talepler çok fazla olduğu için, gitmeden önce rezervasyonlarınızı yaptırınız. Talepler yurt dışından da çok fazla ilgi görmektedir. Özellikle Rusya,Ukrayna ve Avrupa ülkelerinden çok sayıda ziyaret edilmektedir. İlk Hobbit evleri projesi Sivas ilinde inşa edilip daha sonra bazı illerde de yapılmıştır. Bunlar arasında;

-Kocaeli Hobbit Evleri
-Sakarya Hobbit Evleri
-İzmit Hobbit Evleri
-Kartepe Hobbit Evleri

Sivas Hobbit Evleri Nerede

Sivas Hobbit Evleri, Sivas kent merkezine bağlı Dörteylül Köyü’nde bulunmaktadır. Sivas merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Mesire alanındadır. Hava limanına 40 km, Sivas Yıldız dağına ise 50 km uzaklıktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.