iyimi boyle bilgi sitesi

Preetika Rao Kimdir

Preetika Rao Kimdir

Sevilen Hint dizisi Beintehaa ile tanıdığımız Preetika Rao, 29 Mayıs 1988 tarihinde Hindistan’ın Bhatkal şehrinde doğdu. Daha çok Tamil film sektöründeki işleriyle tanınan Hintli oyuncu aynı zamanda yazar ve modeldir. Mumbai’deki Sophia College’nde  Tarih eğitimi tamamladı. Tarih eğitiminin yanında reklamcılık ve gazetecilik alanında da eğitim gördü. Televizyon kariyerine Cadbury Dairy Milk reklamı ile başladı. Ayrıca South Side film dergisinde Bollywood köşesinde makale yazmıştır. Bu esnada çeşitli gazetelerde de makaleleri yayınlanmıştır.
2011 yılında ilk filmi olan Chikku Bukku filminde rol aldı. Romantik bir Tamil filmi olan Chikku Bukku filminde, aşık bir Tamil Brahman kızını oynamıştır. Rolü için Tamil aksanı üzerine büyükannesinden ders almıştır. Bir sonraki filmi ise yine romantik bir film olan Priyudu‘dur. Bu film oyuncunun ilk Telagu film çıkışı olarak gösterilir. Performansıyla oldukça olumlu eleştiriler almıştır. Preetika daha sonra Güney film endüstrisini bırakıp NewYork film akademisinde senaryo yazarlığı kursuna katılmıştır.
2014 yılının başlarında da Beintehaa dizisindeki Aliya rolüyle TV dizi dünyasına adım atmıştır.

Beintehaa Dizisindeki Aliya Ghulam Haider Rolü Hakkında

preetika-rao-kimdirGüzel kızımız Hindistanın Bhopal şehrinde yaşayan dinine düşkün biridir. Hayatta her zaman doğruluktan ve dürüstlükten yanadır. Güzel kızımız Aliya Ghulam Haider ile yakışıklı oğlumuz Zain Osman Abdullah (Harshad Arora) kuzendirler. Bu ikili istemedikleri halde bazı gelişen olaylar sonucunda evlenmek zorunda kalırlar. Zain bu durum için Aliya’yı suçlu bulmaktadır ve ona hayatı zindan etmeye karar verir. Ancak Aliya başkalarının hayatını bozmasına kolay izin verecek bir kız değildir.

Preetika Rao Hakkında

Adı: Preetika Rao
Doğum Yeri: Bhatkal, Hindistan
Doğum Tarihi: 29 Mayıs 1988
Boyu: 165 cm
Kilosu: 54 kg
Burcu: İkizler
Meslek: Model, gazeteci, yazar ve oyuncu
Dini: Hinduizm
Medeni durumu: Bekar
Sevgilisi var mı?: Şuan için yok.
Ailesi: Babasının bir reklam ajansı var, annesi ise ev hanımı. Ablası Amrita Rao Bollywood yıldızıdır.
Hobileri: Müzik dinlemek, kitap okumak, film seyretmek.

preetika-raoPreetika Rao Filmleri

2010 yılında Chikku Bukku isimli Tamil filminde Meenal rolünde yer aldı.
2011 yılında Priyudu isimli Telagu filminde Madhu Latha rolünde yer aldı.
2016 yılında Rebel filminde yer aldı.
2018 yılında Love In Thailand filminde Sneha rolünde yer aldı.

Preetika Rao Dizileri

2013 yılında Beintehaa dizisinde Aliya Zain Abdullah rolünde yer aldı.
2017 yılında Love Ka Hai Intezaar dizisinde Mohini rolünde yer aldı.
2018 yılında Laal Ishq dizisinde Mahima Malhotra rolünde yer aldı.

Yorumlar

Yazıya 324. yorum yapılmış.

1 5 6 7
aylin 20 Haziran 2018

Çirkinler kraliçesi drashti ya da çirkinlik abidesi preetika! Evet ancak onlara “güzel değil ama belki tatlı” denebilir. Sanaya’yı bu çirkinliklerle karşılaştırmanız bile akıllara zarar! Çevremdeki herkesin çirkin dediği oyuncular! Sanaya Irani’nin bütün dünyada en güzel Hintli oyuncu olarak bilinmesi sizin de bildiğiniz bir gerçek olduğu için sizin adınıza üzücü tabii ki! Bu konuda gözlerinizden önce bir “Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi”ne görünün sizin için zamanı gelmiş geçmiş bile (tabii farklı kişilerseniz hiç sanmıyorum ama)! Sanaya’ya kıskançlıktan ne saçmalayacağınızı bile bilmez olmuşsunuz! Sanaya’ya güzel değil demek için “Ay Güneş’ten daha sıcak ve büyüktür” diyecek kadar akli dengesini yitirmiş olmak lazım! Bu arada size sormak lazım; kıskançlıktan kudurmak nasıl bir duygu!!!!…

Manya 16 Temmuz 2018

Admin abi Preetika bu yil Laal Ishq diye bir dizide başröl oynuyor . Mrunal Jaininde sayfasina ekleyin bu bilgiyi çünki Laal Ishq dizisinde Mrunalda var .

Alya khandelwal 24 Temmuz 2018

Aylin biliyorum kushi güzel ama bu onlara hakaret edemezsin ben alya’yı seviyorum ama onlara hakaret etmiyorum lütfen hakaret etmeyi bırak

alya❤zain 27 Temmuz 2018

Alyam

Rumişsa 12 Ağustos 2018

Laal Ishq dizisi hakkında bilgi verir misiniz? Verirseniz ne kadar sevineceğimi bilemezsiniz . Şimdiden teşekkürler admin.

Pree 14 Ağustos 2018

aylin Sanaya’yı seviyorsun diye Preetika ve Drashti’ye haksızlık edemezsin. İkisi de Sanaya’dan güzel ama Sanaya’ya çirkin diyen yok.

Manya 20 Ağustos 2018

Dengesiz işte , drashti ve preetika sayfasini doldurmuş hakaretlerden hazmedemiyor drashti ve preetika’nin güzelliğini . Kuduracak nerdeyse birde soruyor nasil bil duygu diye hiç anlatmadiki nasil bir duygu olduğunu kudurmanin .

Manya 20 Ağustos 2018

Preetika bazi fotoğraflarda biraz kara çikiyor ama kesinlikle Sanayadan daha güzel çok tatli yetenekli ve başarili bir oyuncu daha ilk dizisinde ünlendi . Laal Ishq dizisinde ayri güzel görüniyor . Fotoğraf çekimlerinde ayri bir güzel zaten ama benim ilk’im drashti dhami .

Manya 20 Ağustos 2018

Vividha Kirti hakkinda bilgi rice etsem , biyografisini yayinlarmisiniz admin ? Kördüğimde Ambika’yi canlandirdi

arshi world 30 Ağustos 2018

ÇOK GÜZEL YA ÇOK SEVİYORUM BEN PREETIKAMI BİR KERESİNDE ÇOK İÇTEN SICAK SAMİMİ TATLI VE ÇOK GÜZEL

Pree 20 Ekim 2018

Yaa çok sevimli aşkımm. Sanki yaşı ilerledikçe gençleşiyor bitanemmm

Pree 20 Ekim 2018

Allah aşkına saçmalamayın Saruncular. Preetika ve Sanaya’yı kıyaslamak çok büyük hata. Benim favorim Preetika ama favorim Pree diye Sanaya’yı sevmeyecek değilim. Sanaya’yı çok seviyorum ama şu da bir gerçek ki PREETİKA RAO SANAYA IRANI’DEN DAHA GÜZELLLL. Sanaya şirin ama güzel değil. Hem insanları sevmek için güzel olmaları gerekmez. Preetika çok şirin. Farkındaysanız SARUN FANLARI dışındakiler kendi hayran olduklarına daha güzel değil çok güzel diyorlar. Sürekli başkalarına karışıp laf atmak zorunda değilsiniz. İNSAN OLUN DA İNSANLARA SAYGI DUYUN

Zehra tan 9 Mayıs 2019

Alya❤Zain Nerelerdesin

Aga bee 25 Mayıs 2019

Preetika güzel ama mimikleri çok gıcığima gidiyor neden bilmiyorum ama sanaya irani konusuna gelirsek eğer tabikide preetika ama oyunculuğu çok iyi

Alya❤zain 22 Haziran 2019

Burdayim zehracim

Alya❤zain 29 Haziran 2019

Hayat çok garip

Alya❤zain 29 Haziran 2019

Alya❤zain

Zehra tan 22 Eylül 2019

Alya ❤zain

Zaya❤ 19 Ekim 2019

Preetika ile harsad birbirine çok yakışıyorlar umarım evlenirler

Zaya❤ 19 Ekim 2019

Preetika❤Harshad çok tatlı bir çift

zehra tan 12 Aralık 2019

Aynen hayat çok garip alya ❤zain burda seni tanıdım