iyimi boyle bilgi sitesi

Okulda Hangi Öğrenci Tipisin

Okulda Hangi Öğrenci Tipisin

İster özel okula gidin ister devlet okuluna gidin, değişik öğrenci tipleriyle mutlaka karşılaşmışsınızdır. Zaten sizlerde onlardan birisinizdir. Şimdi bu değişik tipleri biraz yakından inceleyelim.

Son dakikacı öğrenci: Öğrenci olduğunu sadece sınav döneminde hatırlar. Son gün herkesten not arar. Sınavdan bir gün önce ders çalışarak sabahlar.

Magazinci öğrenci: Derslerle alakası yoktur. Okula sadece sosyalleşmek için gelir. Kim kiminle çıkıyor, okul dışında kimin nasıl bir hayatı var, her şeyi bilir. Acayip meraklıdır.

Spor fanatiği öğrenci: Daha çok erkek öğrenciler arasında görülür. Futbol fanatiği ve basketbol fanatiği olarak ikiye ayrılır. Sevdiği spor dalının müsabakalarını kaçırmaz. Amatör olarak oynar. Bahis oyunları konusunda derslerinden daha iyidir. Boş derslerde elinden topu eksik etmez.

Çalışkan öğrenci: Yüksek not almaya bayılır. 100 üzerinden 95 almak onu üzer hatta ağlatır. 90 alırsa depresyona girer. 85 alırsa hayata küser. 80 alırsa bir hata vardır. Çünkü 80 onun için kabul edilemez.

Herkesi tanıyan ve tanınan öğrenci: Bu popüler ve eğlenceli öğrenciler konuşkandır. Hiçbir okul gezisini, okul içinde ve dışında yapılan hiçbir aktiviteyi kaçırmazlar. Herkesle konuşurlar. Konuşacak kimseyi bulamazsa kendisiyle konuşur. Son derece sosyal canlılardır.

Uykucu öğrenci: Uykucu şirin gibidir. Her fırsatta uyumak ister. Ders, teneffüs demeden arka sırada uyuyan bu öğrenci modelidir. Her sınıfta en az bir tane bulunur.

Yaratıcı öğrenci: Hani hoca ders anlatırken kitabına defterine masaya eserlerini çizen öğrenci var ya o. Aslında herkesin içinde az ya da çok bu öğrenci modeli vardır. Birçoğumuz okul kitaplarında resimlere değişik çizimler eklemişizdir.

Bilgisayar oyunları oynayan: Bu kişiler aynı zamanda teknoloji uzmanıdır. Tüm güncel oyunları bilirler. Format atmayı bilir.

Etiketler:
Yorumlar

Yazıya 6. yorum yapılmış.

Sanya 3 Haziran 2017

Evet ben kesinlıkle yaratıcı öğrenciydim kitaplarımda hiç boş yer bırakmazdım

Mizgin 22 Haziran 2017

Futbol benden sorulur yuvarlak birsey gördüm mu şutu atmadan geçmem bu yüzden cok ayar yedim ve hala aynı şeyleri yapıyorum eee ne demişler can çıkar huy çıkmaz benimkide o mesele

alya❤zain 11 Ağustos 2017

80depremmmmmmm

Ranvir Ve Rudra fanı titan 15 Ağustos 2017

Muhtemelen okulun en utangaçı benim evde konuşma konusunda mangalda kül bırakmam ama okulda öldürseler konuşmam sakin sessiz kendi kendine dostluk kuran biriyim okulda Ama tam bir son dakika öğrencisiyim okulun devamsızlıkları benden sorulur okulun en devamsiz öğrencisiyim

alya❤zain 22 Ağustos 2017

Ayyyy niyeeee elinde olmadigi icin mi yoksa okul sevmedigin icin miiii

betul arshi 6 Aralık 2017

Bende sanya gibi yaraticiyım bende kitaplarında boş yer bırakmam ama derslerde dinlerim