iyimi boyle bilgi sitesi

Moringa Çayı ve Mucizevi Etkileri

Güncel Bilgiler 25 Nisan 2018
Moringa Çayı ve Mucizevi Etkileri

Etrafımızda moringa çayını o kadar çok duyar oldum ki artık, merak edip sizin için araştırdım. Peki nedir bu moringa çayı? Moringa, Hindistan’ın kuzeyinde Himalaya dağının eteklerinde yetişen bir bitkidir. Moringa bitkisi, kökünden hatta her parçasından yararlanıldığı için‘Mucize Ağaç’ olarak da bilinmektedir. Moringa kökten filizlenmektedir. Dayanıklı bir bitki türü olup çok hızlı büyür ve ilk yılında 4 metreye kadar uzayabilir. Aşırı soğuklarda yapraklarını döker ve gövdesini kurutur. Uygun iklim şartlarında ise yeniden filizlenir. Sıcak iklimleri sevdiği için ılıman bölgelerde daha çabuk büyüdüğü görülmektedir. Moringa çayının içerisinde tarçın, zencefil, karahindiba kökü, barut ağacı, mate yaprağı, avakado yağı, kiraz sapı, spirulina (su yosunu) ve bol miktarda moringa meyvesi bulunmaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde vücutta kiloya neden olan toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Vücuttaki şişliklerin ve ödemin atılmasına etki eden yapısı sayesinde kalıcı olarak zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.

Moringa Çayının Faydaları Nelerdir ?

-Bol miktarda C vitamin, A vitamini ,Kalsiyum, protein, potasyum, demir vardır.
-Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur.
-Vücuttaki yağ yakımını hızlandırır.
-Vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı atmasını sağlar.
-Erken yaşlanmayı geciktirir.
-Sindirim sistemini düzenler.
-Antibakteriyel ve antifungal özellikleri olduğundan enfeksiyonlarla savaşır.
-Kan şekeri seviyesini düşürür.
-Karındaki şişkinliği giderir.

Moringa Çayının Zararı Var mıdır?

Moringa çayı düzenli ve ölçülü kullanıldığı sürece hiçbir yan etkisi yoktur. Yalnız diğer bitki çaylarında da olduğu gibi aşırıya gidilmemesi gerekir. Çünkü fazla tüketilmesi böbreklere ve sindirim sistemine zarar verebilir. Bunun yanında kalp hastaları, kanser tedavisi görenler, çocuklar, hamile ve yeni emziren anneler tüketmemelidir.

Not: Moringa çaylarını alırken ürünün orjinal ve faturalı olmasına özellikle dikkat ediniz. Çok düşük fiyatlara satılan sahte ürünlere itibar etmeyiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.