iyimi boyle bilgi sitesi

Minecraft: Story Mode

Bilim ve Teknoloji 1 Ekim 2015
Minecraft: Story Mode

Ünlü oyun şirketi Telltale Games’in hikaye şeklinde yeniden dizayn edilecek olan yeni Minecraft oyunu Minecraft evreninde geçecek. Oyun bölümler halinde piyasaya sunulacak. Oyun şirketinin açıklamalarına göre, Minecraft Story Mode oyununda sevgili Steve’in hayat hikayesini anlatmak veya Minecraft evreni hakkında bilgiler vermek gibi amaçları yok. Oyunun Minecraft’ın bir ek paketi olmadığını ve tamamen tek başına Minecraft oyununan bağımsız olarak sunulacak. Ünlü isimler tarafından seslendirilecek olan yeni minecraft oyununda maceralı bir yolculuğun içinde kaybolabilirsiniz.

Minecraft: Story Mode Hakkında

Minecraft: Story Mode toplam 5 ayrı bölümden oluşuyor. Oyunun ilk bölümünün ismi ise The Order of the Stone olacak. Bu ilk bölümün çıkış tarihi ise iOS ve Android versiyonlarının da 15 Ekim 2015 tarihinde olacak.

The Order of the Stone, dijital olarak dünya genelinde PC, Playstation 3, Playstation 4, Mac, Xbox 360 için 13 Ekim tarihinde piyasaya çıkacak. Oyun piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra Minecraft Store Mode’nin Wii U ve PS Vita versiyonları da gelecek. Oyunun kutulu versiyonu ise 27 Ekim tarihinde Kuzey Amerika’da piyasaya çıkacak. Kuzey Amerika’da yayınlandıktan 3 gün sonra 30 Ekim tarihinde de Avrupa’da satışa sunulacak. Oyun kutusunun içinde 1. bölümün fiziksel bir kopyası yer alıyor ve aynı zamanda daha sonraki bölümleri indirmeye imkan tanıyacak olan “Season Pass” kodunun da yer alacağını size şimdiden söyleyelim.

 

MinecraftStory ModeMinecraft: Story Mode Hikayesi

Minecraft: Story Mode yeni minecraft oyunumuzda ana karakterimiz Jesse ve arkadaşları, Ender’ı öldüren dört kişilik efsanevi Order of the Stone’u bulmak için oldukça zorlu tuzaklarla dolu yola koyuluyorlar. Jesse karakterimiz oyun içinde kendi kararlarıyla yolunu çizmeye çalışacak. Diğer Telltale oyunlarında da gördüğümüz genişuzun ve ayrıntılı konuşma diyologları yeni minecrafy hikaye oyununda da yer alacak. Bu diyaloglara oyuncuların seçtiği cevaplar oyun içerisinde ilerleyişi sürekli etkileyecek. Bu arada unutmadan söyleyelim oyuna hayatta kalma ögeleri de eklenecek. Oyuncular, Minecraft evreninde yer alan Nethe, Farlands ve End gibi mekanlara götürülecek. Böylece yeni oyun, oyunculara Minecraft evrenini kendine göre yorumlama şansı verecek.

Minecraft Story Mode Hileleri

2015 yapımı yeni Minecraft oyununun hilelerini oyun yayınlandığı hafta buradan sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.