iyimi boyle bilgi sitesi

Kuzgun Dizisi Hakkında

Tv-Magazin 9 Şubat 2019
Kuzgun Dizisi Hakkında

2019 yılının en iyi dizilerinden biri olan dizinin yönetmeni Bahadır İnce’dir. Kuzgun dizisinin çekimleri dünyanın nadir güzelliklerine sahip olan Kapadokya bölgesinde çekilmiştir. Ürgüp ve civar köylerinde çekilen dizinin bazı bölümleri ise İstanbul’da çekilmiştir.  Kuzgun dizinin başrol oyuncuları Barış Arduç ve Burcu Biricik yer almaktadır.

Kuzgun Dizisi Hakkında

Dizi adı: Kuzgun
Yönetmen: Bahadır İnce
Kuzgun dizisinin senaristleri: Özlem Yılmaz, Anıl Eke ve Burcu Görgün Toptaş’dır.
Dizinin yapımcısı: Kerem Çatay ve Pelin Diştaş.
Bölüm sayısı: 21
Kuzgun dizisinin müziği: Sözleri Nesimi’ye, bestesi Feyzullah Çınar’a ait olan, Kosovalı Florijana Rexhepi adlı genç bir vokalin seslendirdiği ‘Minnet Eylemem’ şarkısı seslendirilmektedir.
Kuzgun dizisinin oyuncuları: Barış Arduç ve Burcu Biricik, Settar Tanrıöğen, Hatice Aslan, Levent Ülgen, Caner Şahin, Ahsen Eroğlu, Burak Uyanık, Hande Dilan Hancı, Aytek Şayan, İpek Erdem, Bahar Kerimoğlu, Derya Beşerler, Baran Akbulut, Erdal Küçükkömürcü ve Haydar Köyel gibi önemli isimler yer almıştır.

kuzgun dizisi

Kuzgun Dizisinin Konusu

Kuzgun(Barış Arduç), küçükken ailesinden zorla koparılıp, daha sonra kendisine verilen Akça‘ adıyla başka bir kimlikle başka bir şehirde yaşamıştır. Yıllar sonra koruma görevlisi olarak görev yapan Kuzgun, polis olan babasının ve yaşayamadığı çocukluğunun intikamını almak için İstanbul’a dönmeye karar verir. Yıllar sonra Kuzgun’un çocukluk aşkı olan Dila Bilgin(Burcu Biricik) ile karşılaşır. Avukatlık yapan Dila ile Kuzgun’un yolları yıllar sonra yeniden kesişecektir. Hesaplaşma, intikam ve dillere destan bir aşk hikayesi ile izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

emine 11 Şubat 2019

Bu dizi %90 tutar

Begum sanya 1 Ocak 2020

Bölüm sayısı 21