iyimi boyle bilgi sitesi

Köpeklerin Dili Çözüldü

Köpeklerin Dili Çözüldü

İnsanların sadık dostu köpekler, insanların psikolojik durumunu ve hareket dilini çözümleyebilen ender canlılardır. Eğer sizde bir köpek sahibiyseniz köpeğinizin sizi çok iyi anladığını ve gözlemlediğini bilirsiniz. Peki köpekler çok iyi gözlemci ve bizim hareketlerimizden ne demek istediğimizi anlıyorlarsa, bizimle konuşuyorlar mıdır? Evet bu sorunun cevabı evet. Köpekler de bizimle iletişim kuruyor.

Köpekler sözlü konuşamadıkları için, hareketlerle ve bakışlarla iletişim kurarlar.

Köpeklerin İletişim Dili

1- Köpeğinizin kulakları dik ve kuyruğu sallanıyorsa: Köpeğinizin kulakları dik ve kuyruğunu aşağıya doğru sallıyorsa, bu durum itaatkar ve mutlu bir köpeğin ifadesidir. Köpekler mutlu olduklarını bu hareketle söylerler.

2- Köpeğiniz sık sık kapıya yöneliyorsa: Köpeğiniz dışarı çıkıp dolaşmak istiyordur. Köpeğinizin cinsi ne olursa olsun, egzersiz yapmak ve sosyalleşmek için dışarı çıkmalıdır. Her gün düzenli bir şekilde dışarı çıkartılan köpekler, daha mutlu ve sağlıklı olurlar.

3- Köpeğiniz size arkasını dönüyorsa: Eğer bir köpek size arkasını dönüyorsa bu durum size güven duyduğunun bir göstergesidir.

4- Köpeğiniz öne doğru eğilmiş ve gözlerini kırpıyorsa: Eğer köpeğiniz öne doğru eğilip zıplıyor, kuyruğunu sallıyor  ve gözlerini kırpıyor ise sizinle oyun oynamak istiyordur.

5- Kulakları yanlara doğru eğilmiş ve kuyruğu hareketsiz ise: Eğer köpeğinizin kulakları yanlara doğru eğilmiş ve kuyruğu aşağı doğru hareketsiz bir şekilde duruyorsa, büyük olasılıkla köpeğiniz korkmuş demektir. Sevgiye ihtiyaç duyuyor olabilir.

6- Köpeğiniz diş gösteriyorsa: Eğer köpeğiniz hem diş gösteriyor hem de hırlıyor ise dikkatli olun tehlikede olabilirsiniz.

7- Köpeğiniz tek ayağını kaldırarak duruyorsa: Eğer köpeğiniz tek ayağını kaldırarak olduğu yerde duruyorsa bu onun ilgisini çeken bir şey olduğunu ya da sizin ne istediğinizi anlamaya çalıştığını gösterir.

8- Köpeğiniz esniyorsa: Köpeğinizin uykusu geldiğini sanabilirsiniz ama bunun başka bir anlamı daha var. Köpeğiniz gergin oturuyor ve esniyorsa, bu durum onu sinirlendiren ve huzursuz eden bir olayın olduğuna işaret eder.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.