iyimi boyle bilgi sitesi

Kedilerden Alacağımız Hayat Dersleri

Kedilerden Alacağımız Hayat Dersleri

Kediler dünyanın en sevimli hayvanlarından biridir. Bu sevimli hayvanlar bilge hayvanlardır. Aslında bize de hayatın sırlarını öğretme kabiliyetine sahiptirler. Sert oynarlar, yemek yemeyi severler, bolca uyurlar ve bir Buda gibi meditasyona girerler. Bakışlarında derinlik ve büyük anlamlar vardır.

Kedilerden Yaşam Önerileri

Sevginizi gösterin: Kediler sevgi dolu hayvanlardır. Sevmeyi ve sevilmeyi isterler. Oldukça cana yakınlardır. Adeta birer sevgi pıtırcıklarıdır. Size sevgilerini her fırsatta gösterirler.

Anı yaşayın: Sahip olduğunuz tek an, şu an yani yaşadığınız an. Bu an bir daha hiç gelmeyecek. Kediler buna göre yaşar ve işleri yetiştirmeye uğraşmaz. Hiç bir kedinin acelesi yoktur. Kediler devamlı saate bakmaz ve kolay kolay da panik olmazlar.

Dinlenmeye vakit ayırın: Mandıra filozofu gibi aslında. Kediler dinlenmeye oldukça fazla önem verirler. Kedinizi gün içinde defalarca keyif içinde gerilirken, kendine vakit ayırırken görürsünüz. Peki siz ne zaman gerçek manada kendinize vakit ayırdınız, hayattan zevk almaya çalıştınız? Sürekli iş telaşı. Sürekli bir yerlere yetişme telaşıyla hayatı yaşayamıyoruz bile.

Meraklı kalın ve araştırın: Kedilerin hepsi de keşif yapıp yeni şeyler öğrenmeyi çok severler. Bir kedi her gün yeni şeyler öğrenir. Kediler merakla ortalığı karıştırır. Belki biz de onlardan ders almalıyız, ne dersiniz?

Pes Etmeyin: Bir kediden öğrenebileceğimiz en büyük hayat dersi pes etmemektir. Kediler son derece mücadeleci hayvanlardır. Ne kadar düştükleri, ne kadar başarısız oldukları fark etmeksizin, kediler her zaman denemeye devam eder ta ki başarına kadar.

Neşeli olun: En kötü olaylardan sonra bile kediler kendini hemen toplar. Siz hiç depresyonda bir kedi gördünüz mü? Bizde kediler gibi hayata bilgelikle bakıp, onlar kadar olmasa da en azından hayata biraz iyimser ve neşeli bakmayı öğrenebiliriz.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

Manya 18 Ekim 2018

Ben kedileri hiç sevmem korkarim onlardan özellikle bakişlarindan yiyecekmiş gibi bakiyorlar

BollyTelly Fan 3 Aralık 2018

kedileri çok severim çok sevimli ve tatlılar :)