iyimi boyle bilgi sitesi

Kaptan Amerika 3

Kaptan Amerika 3

Kaptan Amerika 3Müthiş bir fantastik film serisi olan Kaptan Amerika filmlerinin 3. serisi olan “Kaptan Amerika 3” filmi yine izleyiciyi büyüleyecek. Kaptan Amerika ve İron Man bu seride birbirine girecek. Ama öyle böyle değil acayip bir kapışma başlayacak. Filmde işler bayağı kızışıyor. Devlet tüm süper kahramanların kontrol altına alınmasını ve maskelerini de atmalarını istiyor. Bundan böyle de hükümet kontrolünde çalışmaları isteniyor. Ama bu durum bazı kahramanların işine gelmiyor. Bu gelişmelerden sonra kahramanlarımız iki gruba ayrılıyor. İron Man önderliğindeki grup hükümet saflarında yer alırken, Captain America yeraltı moduna geçiyor ve yanındakilerle bir çıkış yolu bulmaya çalışıyor. Tüm bu gelişmelerin sonunda 2 kahraman takımı oluşuyor. Peki bu 2 büyük kahramanın takımında kimler var. Sizi daha fazla bekletmeden hemen söyleyelim.

Kaptan Amerika’nın kahraman takımı: Falcon, Kış Askeri, Antman, Scarlet Witch, Hawkeye.

İron Man’ın kahraman takımı: War Machine, Vision, Kara Panter, Black Widow.

Black Panther tarafsız olacak. Spiderman muhtemelen Kaptan Amerika’nın tarafına geçebilir.

Kaptan Amerika 3 Hakkında

Film adı: Kaptan Amerika: İç Savaş
Orjinal Film adı: Captain America: Civil War, Captain America: The Fallen Son, Captain America: Reborn
Yönetmen:  Anthony Russo, Joe Russo
Senaryo: Marvel Comics’in Civil War çizgi roman serisinden uyarlanmıştır.
Müzik: Henry Jackman
Vizyon tarihi: 06 Mayıs 2016
Tür: Fantastik, Bilim kurgu, Aksiyon, Macera
Filmin ilk serileri: İlk Yenilmez: Kaptan Amerika(2011), Kaptan Amerika: Kış Askeri(2014)

hawkeyeKaptan Amerika 3 Konusu

Yenilmezler: Ultron Çağı’ndaki olayların sonrasında dünya hükümetleri ortak bir karar alırlar. Süper güce sahip insan aktivitesini denetleyecek bir yasa oluşturmaya karar verirler. Bu karar Yenilmezler içerisinde görüş ayrılığına neden olur. Iron Man ve Kaptan Amerika bu görüş farklılığının en önemli aktörleridir. Bazı kahramanlar İron Man’ın yanında olurken, bazı kahramanlar ise Kaptan Amerika’nın yanında yer alır. 2 kahraman grubu büyük bir savaşa girerler.

Kaptan Amerika 3 Kahramanları ve Filmdeki Hikayeleri

Kaptan Amerika:  Nazilerin Avrupa’yı ele geçirmesine seyirci kalmak istemeyen Kaptan Amerika, orduya yazılmak istemiş ancak vücudu zayıf olduğu için kabul edilmemiştir. Ama ona ordunun süper asker projesine katılabileceğini ve bu sayede Nazilerle savaşabileceği söylenir. Bunun üzerine Steve bu projeyi başarıyla tamamlar. Artık daha güçlüdür. Kaptan Amerika ilk yenilmezdir.
Iron Man: Yenilmezler’in ortak lideri ve en büyük para kaynağıdır. Zırhlar icat eder. Bir dahi,  bir milyarderdir.
Black Widow: Çocuk yaşta yetim kalan Natasha Romanov, bir Rus askeri olan Ivan Petrovitch tarafından büyütülmüştür. Natasha iyi bir atlet ve balerindir.  Natasha zamanla Sovyetler Birliği’nin süper casusu olur. Ünlü bir ajandır artık.
Falcon:  Vahşi kuş eğiticisi olduğundan Redwing isimli şahiniyle çok üstün bir iletişim kurmuştur. Kollarının altındaki özel yapım kanatlar sayesinde istediği zaman uçabilir. Kaptan Amerika’nın en büyük yardımcısı ve ortağıdır.
kaptan-amerika-kis-askeriKış Askeri:  Kaptan Amerika’nın İkinci Dünya Savaşı’ndaki yardımcısıdır. Savaş zamanında kolunu kaybetmiş, Hydra tarafından bulunup süper asker formülü verilip hafızası silinmiştir. Artık güçlü bir askerdir.
Vision:  Yenilmezler’in en büyük düşmanlarından biri olan Ultron tarafından Yenilmezler’e karşı savaşmak amacıyla yaratılmıştır. Ultron onu Avengers’ı ölümcül bir tuzağa doğru çekmek için kullanır ama Vision yaratıcısına karşı gelerek Avengers’a yardım eder. Ultron’un yarattığı Vision onun sonu olur ve Yenilmezler’e karşı savaşı kaybeder.
Şahingöz-SHIELD casusu: Özel okçuluk yeteneği nedeniyle Yenilmezler’e katılmıştır. Çok iyi bir okcudur.
Savaş Makinesi:  Amerika Birleşik Devletler Donanması’nda görevli olan James Rhodes, Tony Stark’ın en yakın dostlarından biridir.
Kızıl Cadı Wanda:  Wanda manyetizmanın efendisi olarak kabul edilen Magneto’nun kızıdır. Wanda, enerji güçlerini kullanabilen bir mutanttır. Chthon adlı bir şeytan tarafından kendisine verilmiş büyü gücünü rahatlıkla kullanabilir.
Ant Man: Küçültmek ve gücü artırmak gibi şaşırtıcı yetenekleri vardır.
Kara Panter: Bir Afrika ülkesi olan Wakanda’nın kralı T’Chaka’nın oğludur.
Captain America 3 konusuÖrümcek Adam: Bir radyasyon gösteriminde, lise öğrencisi Peter Parker’ı radyasyondan zarar görmüş bir örümcek ısırır ve bu sayede Peter’da inanılmaz özellikler ortaya çıkar. Her şeyden çok sevdiği amcası bir hırsız tarafından öldürülür. Peter bunun üzerine özel güçlerini kötülüklere karşı kullanmaya başlar.
Ajan 13:  SHIELD ajanı ve Kaptan Amerika’nın sevgilisidir.
Crossbones:  Kaptan Amerika’ya suikast düzenleyen düşmanın ta kendisidir.
General Ross: ABD ordusnun en ünlü generallerinden biridir. Hulk’a olan düşmanlığını herkes bilir.
Baron Helmut Zemo: Bir Nazi bilim adamıdır. Kaptan Amerika’nın II. Dünya Savaşı’ndaki düşmanı olan Baron, Heinrich Zemo’nun oğludur. Başarılı bir bilim adamı ve strateji ustası olan Helmut Zemo, babasının ölümünden Kaptan Amerika’yı sorumlu tutar. İntikam yemini eden Zemo, Kaptan Amerika’nın en azılı düşmanlarındandır.

black-widowKaptan Amerika 3 Oyuncuları

Chris Evans filmde Steve Rogers, “Captain America” rolünde yer alıyor.
Robert Downey Jr. filmde Tony Stark, “Iron Man” rolünde yer alıyor.
Paul Rudd filmde Scott Lang, “Ant-Man” rolünde yer alıyor.
Scarlett Johansson filmde Natasha Romanoff, “Black Widow” rolünde yer alıyor.
Sebastian Stan filmde Bucky Barnes, “The Winter Soldier” rolünde yer alıyor.
Anthony Mackie filmde Sam Wilson, “The Falcon” rolünde yer alıyor.
Paul Bettany filmde, “Vision” rolünde yer alıyor.
Jeremy Renner filmde, “Hawkeye” rolünde yer alıyor.
Don Cheadle filmde Jim Rhodes, “War machine” rolünde yer alıyor.
Elizabeth Olsen filmde Wanda Maximoff, “Scarlet Witch” rolünde yer alıyor.
Chadwick Boseman filmde T’Challa, “The Black Panther” rolünde yer alıyor.
Frank Grillo filmde Brock Rumlow, “Crossbones” rolünde yer alıyor.
Daniel Brühl filmde “Baron Zemo” rolünde yer alıyor.
Emily VanCamp filmde Sharon Carter, “Agent 13” rolünde yer alıyor.
William Hurt filmde “General Thaddeus Ross” rolünde yer alıyor.

 

Thor-Captain America-Iron_ManKaptan Amerika Yorumları

  • Hawkeye, yolda Black Widow ile karşılaşıyor. 2 güçlü kahraman burada birbirine giriyor. Hawkeye, Black Widow’u yayıyla boğmaya kalkıyor. Sizce bu kavganın galibi kim olur ?
  • Falcon ve Captan Amerika’nın Crossbones’e karşı birlikte savaştığı bir sahne var. Black Widow da arkada yardım ediyor. Bu müthiş sahnenin galibi sizce kim olabilir?
  • Filmde Black Widow ile Hawkeye’in savaştığı muhteşem aksiyonlu bir sahne var. Bence en aksiyonlu ama aynı zamanda en dramatik sahne bu. Bu sahnede Black Widow ile Hawkeye arasında dramatik bir diyalog geçiyor.
    Black Widow: “Hala arkadaş mıyız?”
    Hawkeye: “Bana ne kadar sert vurduğuna bağlı.”

Bu sahnenin galibi kim olabilir diye sorarsanız bence Hawkeye kazanır.

  • Crossbones bu iç savaşta yara alıyor. Mevcut savaş yetmiyormuş gibi o da tüm kahramanlara karşı savaş açıyor. Ne olacak bu Crossbones’in hali arkadaş.
  • Bu savaşı Kaptan Amerika ve arkadaşları mı kazanacak yoksa İron Man ve arkadaşları mı kazanacak fikri olan varsa yazının yorum kısmına düşüncelerini yazabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.