iyimi boyle bilgi sitesi

Kapadokya’da Jeep Safari

Kapadokya’da Jeep Safari

Dünyanın nadir güzelliklerine sahip olan Kapadokya’ ya yolunuz düşerse, mutlaka 4×4 jeeplerle yapılan safarilere katılmanızı tavsiye ederiz. Özellikle macera severler ve adrenalin tutkunları için mükemmel bir anı olacaktır. Kapadokya Jeep Safari turları sabah safari ve gün batımı safari turları olarak ikiye ayrılıyorlar. Sabah saatlerinde yapmak istiyorsanız sabah safari turuna, gün batımını seyretmek istiyorsanız gün batımı safari turlarına rezervasyon yaptırabilirsiniz. Öğleye kadar süren sabah turlarında genellikle sucuk ekmek ikramı yapılırken, gün batımı turlarında çerez eşliğinde şarap veya şampanya ikramı da olabiliyor. Her safari acentesinin farklı bir programı var. Bazıları sabahın daha erken saatlerinde balonların kalkışını izlemek için daha erken yola çıkabiliyor.

Sabah Safari Turları : Genellikle 10.00 – 13.00 saatleri arasında yapılıyor.
Gün Batımı Safari Turları : Genellikle 16.00 – 19.00 saatleri arasında yapılıyor.

Kapadokya’da Jeep Safari Fiyatları

Jeep safari turu fiyatları 150 TL ile 250 TL arasında değişebiliyor.

Kapadokya'da Jeep SafariKapadokya’da Jeep Safari Gezi Programları

Jeep Safari Programı kapsamında Zelve, Göreme, Göreçeli Vadisi, Güvercinlik Vadisi, İbrahimpaşa Köyü, Pancarlık Vadisi, Hospital Manastırı, Ortahisar, Kaymaklı, Güllü Dere Vadisi, Aşk Vadisi, Kızılırmak sallanan köprü, Hayal Vadisi, Paşabağları, Gemil Dağı gibi birbirinden güzel yerlere safari düzenleniyor. Nerelere gitmek istediğinize tur kapsamlarını inceleyerek karar verebilirsiniz.

Maksimum 5 kişilik off-road araçlarla çıkılan jeep safari turunda tüm duraklarda 10-15 dakika arası mola veriliyor. Bu sırada birbirinden güzel manzaraları seyredip, sayısız fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.