iyimi boyle bilgi sitesi

İstanbul’da Bulunan En Güzel 10 Piknik Alanı

Gezi 12 Mayıs 2016
İstanbul’da Bulunan En Güzel 10 Piknik Alanı

fatih-ormani-piknik-alaniİstanbul’da bulunan en güzel 10 piknik alanını listelemeye çalıştık. Bu listeyi daha da uzatabilirsiniz. Sizlerden gelen yorum ve tavsiyeler üzerine listemiz sürekli güncel tutulacaktır. Piknik yapan arkadaşlarımızdan tek ricamız: lütfen piknik alanlarını temiz tutalım ve orman yangınlarına karşı tedbir alalım.

İstanbul’daki En Güzel Piknik Alanları

1- Belgrad Ormanları Piknik Yeri:  İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Belgrad Ormanları’nın Bahçeköy girişinden hemen sağa dönen asfalt yolu takip ederek bu güzel doğayla buluşabilirsiniz.

2- Fatih Ormanı Piknik Yeri: Bu piknik alanına Maslak Büyükdere Caddesi-Sarıyer yolu üzerindeki Bahçeköy tabelasından 3 km sonra ulaşabilirsiniz. Diğer giriş yeri ise Şişli-Ayazağa yönündedir.

3- Mehmet Akif Ersoy Piknik Yeri:  Bu mesire alanı, arabayla Maslak’tan 10 dakika, Sarıyer’den ise 7 dakikalık bir mesafedir. Tesis, Bahçeköy’ün içinden Sarıyer’e inen Çayırbaşı Caddesi üzerinde yer alıyor.

4- Tayakadın Piknik Yeri:  Mükemmel bir göl olan Terkos Gölü’nün kıyısında bulunan Tayakadın mesire alanı, Gaziosmanpaşa’yı geçtikten sonra sol tarafta yola paralel olarak yer alıyor.

5- Fatih Çeşmesi Piknik Yeri:  Bu güzel piknik alanına ise, Kemerburgaz içinden geçerek Belgrad Ormanları yönünde arabayla 6 kilometre gittikten sonra ulaşabilirsiniz.

6- Aziz Paşa Piknik Yeri:  Cendere yolu üzerinde sağ tarafta yer alıyor. Hasdal üzerinden Kemerburgaz’a gelip sağa dönerek bu güzel mesire yerine ulaşabilirsiniz.

7- İmrahor Piknik Yeri:  Gaziosmanpaşa’dan Tayakadın’a giden ana yolun 5. kilometresindeki İmrahor Köyü sapağından yolu takip ederek bu güzel doğa harikası yere ulaşabilirsiniz.

8- Kayabaşı Şamlar Piknik Yeri:  Gaziosmanpaşa yoluyla ilerlerken Arnavutköy’e yaklaştığınızda, Nokta mevkiinden sola doğru inen asfalt yoldan devam ederseniz bu güzel piknik alanına ulaşabilirsiniz.

9- Göktürk Göleti Piknik Yeri:  Hasdal Kemerburgaz yolunda giderek Göktürk Merkez’e vardığınızda, İhsaniye yoluna saparsanız devamında Göktürk Göleti sizi karşılayacaktır.

10- İnceğiz Piknik Yeri:  İnceğiz piknik yerine, Çatalca’dan Subaşı’na giden asfalt yolun 3. kilometresinden sonra sola dönerek yola devam edin. Yaklaşık 6 kilometre gittikten sonra bu güzel piknik alanına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Ayvat Bendi Piknik Yeri, Odayeri Piknik Yeri gibi yerleri de değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.