iyimi boyle bilgi sitesi

İnstagramda Nasıl Dikkat Çekebilirsin ve Popüler Olabilirsin

İnstagramda Nasıl Dikkat Çekebilirsin ve Popüler Olabilirsin

Son zamanların en popüler sosyal paylaşım ağlarından biri olan instagramda bazıları binlerce takipçi ve beğeni sayısıyla alıp başını giderken, bazıları da sadece arkadaş çevresiyle sınırlı takipçilere sahip oluyor. Peki bunun sebebi nedir? Ne yaparsak biz de çok takip edilen bir fenomen olabiliriz? Bu konuda kafa yoran arkadaşlarımız için, instagram fenomenlerinden işin sırrını nihayet öğrendik. Türkiye’nin en iyi paylaşım sitelerinden biri olarak bu bilgiyi hemen sizinle paylaşmak istiyoruz.

İnstagramda Nasıl Popüler Olabiliriz?

ilginc_instagram-fikirleri1- İlginç ve Dikkat Çekici Paylaşımlar Yapın: Güzel paylaşımlara sahipseniz, siz istemeseniz de takipçi sayınız arttıracaktır. Bunun için bol bol iyi filtrelenmiş manzara, doğal güzellikler, köpek ve kedi  fotoğrafları paylaşın. Mümkünse kendinize özgün resimler olsun bunlar. İçeriğiniz ne kadar güzel olursa o kadar çok dikkat çekersiniz.

2- Ünlülerin Fotoğraflarına Yorumlar Yapın: Bu 2. madde çok önemli. Sevdiğiniz bir ünlüyü takip edin. Bu ünlünün paylaşımlarına etkili ve dikkat çekici güzel yorumlar yapın. Yaptığınız dikkat çekici, ilginç ve güzel yorumlar sayesinde ünlünün diğer takipçilerinin dikkatlerini çekebilirsiniz. Bu şekilde devam ettiğiniz zaman da takipçi sayınızda artışlar olur.

İnstagram-dikkat-cekme3- Fotoğraflarınıza Mutlaka Etiketler Ekleyin: Resimlerinize etiketler eklediğiniz zaman, bu etiketler ile arama yapan kişilerin fotoğraflarınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Etiketleri popüler arama kelimelerinden seçebilirsiniz. Koyduğunuz etiket hem resmi anlatmalı hem de aranan kelimelerden biri olmalıdır. Etiketler eklerken ise 30 adetten fazla etiketi bir seferde eklemeyin. Fotoğrafınızı anlatacağını düşündüğünüz etiketler hangileri ise onları 20 adeti geçemeyecek şekilde fotoğrafınızın altına ekleyebilirsiniz. Sürekli aynı tarzda resimler çekiyorsanız da kendinize bir etiket listesi hazırlayıp oradan kopyala- yapıştır yaparak bu etiketleri kullanabilirsiniz. Koyduğunuz etiketler uzun olmamalıdır. Örnek vermek gerekirse #buaksamcokguzelkediresimlericektim etiketi yerine #enguzelkediresimleri gibi bir etiket kullanmalısınız. Uzun ve aranmayacak bir etiketi koymanın hiçbir faydası yoktur. Ayrıca göz yorduğu için iticidir.

instagram-in-en-guzelleri4- Paylaşımlarınızı Diğer Sosyal Paylaşım Sitelerinden de Paylaşın: Resimlerinizi daha çok kişiye hızlı bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız diğer sosyal ağlarınızdan da içeriklerinizi paylaşın. Hatta her ağ için uygun saatlerde ve uygun metinlerle paylaşırsanız size geri dönüşü oldukça olumlu olacaktır. Bunun için de bazı uygulamaları kullanarak zamanlı iletiler paylaşabilirsiniz.

5- Takip Ettiğiniz Kişilerin Fotoğraflarını Beğenin: Tanımadığınız ama karşılıklı olarak takipleştiğiniz kişilerle aranızda duygusal bir bağ gelişmelidir. Takipçilerinizle sohbet edin ve onların resimlerini beğenin. Sadece paylaşım yaparak günü geçirmeyin. Eğer takipçilerinizle bir bağ kuramazsanız, zamanla sizden sıkılacaklar ve sizi takip listelerinden çıkaracaklardır. Takipçilerinizin resimlerine yorumlar yapın. “Canım çok güzel olmuş” gibi. İnsanlar beğenilmeyi ve ilgiyi severler. Unutmayın takipçileriniz de bir insan.

Yorumlar

Yazıya 2. yorum yapılmış.

instagramcı 11 Kasım 2015

süper bir yazı olmuş.

Ahmet Abacı 27 Aralık 2018

Güzel fikirler Ancak kusura bakmayın da bir boka yaramıyor o nu napcaz