iyimi boyle bilgi sitesi

İftarlık Gazoz Filmi

Tv-Magazin 18 Aralık 2015
İftarlık Gazoz Filmi

Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın başrol oynadığı İftarlık Gazoz filmi 29.01.2016 tarihinde seyircisiyle buluşacak. Filmde Cem Yılmaz, Cibar Kemal rolüyle karşımıza çıkacak. Cibar Kemal, bizlere neşe ve hüznü birarada yaşatacak.

İftarlık Gazoz Hakkında

Film adı: İftarlık Gazoz, Cibar Kemal filmi
Yönetmen: Yüksel Aksu, Elif Dağdeviren, Muzaffer Yıldırım
Vizyon tarihi: 29 ocak 2016
Tür: Komedi, Dram, Sosyal

İftarlık Gazoz Konusu

iftarlik-gazoz-izleİzleyiciyi derinden etkileyecek bir film olan İftarlık Gazoz’da, Cibar Kemal’in başından geçen komik ve hüzünlü olaylara tanık olacağız. Yüksel Aksu imzalı mizah ve duygu yüklü filmde, Yüksel Aksu’nun kendi yaşam öyküsünden ve gerçek olaylardan esinleniliyor. Filmde çocukluk günlerinin saflığı, aile bağlarının önemi, usta ve çırak arasındaki kopmaz bağlar çok güzel bir şekilde anlatılıyor. Günümüzde kaybettiğimiz mahalle kültürünü, insana dair inişli çıkışlı tüm sahici duyguları seyircisine çok güzel yansıtıyor.

Filmin hikayesi 1970’li yıllarda geçiyor. Film, 5. sınıf öğrencisi Adem’in (Berat Efe Parlar) tatilde gazozcu Cibar Kemal ustanın (Cem Yılmaz’ın) çırağı olarak çalışmasıyla ilerliyor. Oruç tutmanın ağırlığı ile seraplar görmeye başlayan küçük çocuk kendini bir anda bir maceranın içinde buluyor.

İftarlık Gazoz Oyuncuları

Cem Yılmaz filmde Cibar Kemal rol alıyor.
Berat Efe Parlar filmde Adem rol alıyor.
Okan Avcı filmde Yörük Osman rol alıyor.
Yılmaz Bayraktar filmde Hasan rol alıyor.
Macit Koper filmde rol alıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.